Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
«Регулювання кількості» чи полювання?
( 3 Votes )
Написав Наталя АБРАМОВА Переглядів - 10161   
Неділя, 23 листопада 2008 15:46

Регулювання кількості чи полюванняМиколаївські «зелені» звинувачують лісгосп у тому, що його працівники покривають браконьєрів

У заповідній зоні Кінбурнської коси мисливці відкрито полюють на рідкісних птахів. Екологи звинувачують миколаївський лісгосп у покриванні браконьєрів, лісгоп, у свою чергу, запевняє, що діє згідно із законом.

Миколаївські екологи обурені: в одному з найгарніших місць Миколаївщини — на Кінбурнській косі, в її заповідній частині — Бієнкових плавнях, відбувалося полювання на птахів, занесених до Червоної книги. Та ще й не раз, а протягом серпня—жовтня.

Представники громадської ради при Держуправлінні охорони навколишнього середовища в Миколаївській області, громадського комітету «Кінбурн-SOS», громадської організації «Молода гвардія» та благодійного фонду «Індиго» вимагають відставки керівника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Паламарюка, стверджуючи, що саме він винен у тому, що відбувається у плавнях. Лісгосп видав мисливцям дозволи на полювання.

Представники громадських організацій заявляють про вбивство 300 птахів, що занесені до Червоної книги, а П. Паламарюк стверджує: вбито всього 40 птахів, при цьому лісгоспом складено шість актів про правопорушення. Факт браконьєрства офіційно підтвердився рішенням Очаківського міськрайсуду, який 1 жовтня притягнув до адміністративної відповідальності п’ятьох громадян за незаконне полювання на косі 30—31 серпня. Суд наклав стягнення відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Кодексу України про адміністративні порушення. Четверо мисливців заплатили по 51 гривні штрафу, ще один має бути оштрафований на 136 грн.

Скандал публічно розгорівся після того, як директор регіонально-ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зіновій Петрович надіслав звернення до міністра охорони навколишнього середовища України, прокуратури та управління лісового господарства. В цьому зверненні З. Петрович повідомив, що протягом 30—31 серпня П. Паламарюк та директор державного підприємства «Очаківський лісгосп» В. Туровський «під виглядом регулювання кількості тварин самовільно, всупереч Закону України «Про тваринний світ», без погодження з органами Міністерства навколишнього середовища відкрили полювання на водоплавних птахів у заповідній зоні Бієнкових плавнів. Протягом двох днів вони направили на полювання до Бієнкових плавнів близько 30 чоловік, котрі зробили близько тисячі пострілів, внаслідок чого було вбито більш як 300 птахів».

Директор регіонально-ландшафтного парку стверджує: були відстріляні рідкісних видів птахи: баранці великі, галагази, чаплі, квакви. Крім того, зафіксовано факти відстрілювання більшої кількості качок, аніж дозволено за один день полювання. Тобто є наявні ознаки браконьєрства.

Однак П. Паламарюк, у свою чергу, стверджує: охота була законна, бо проводилася не в Бієнкових плавнях, а в розливах, які не є заповідною територією. Крім того, каже начальник лісгоспу, згідно з рішенням Миколаївської обласної ради в заповідній зоні «Бієнкові плавні» дозволяється регулювання кількості диких тварин.

Щоправда, у начальника державного управління в Миколаївській області Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Євгена Седлецького окрема думка щодо «регулювання кількості»:

— «Регулювання кількості» — це не полювання, а вилучення якихось лічених одиниць тварин у випадках ризику епізоотії (масового розповсюдження заразної хвороби серед тварин. — Авт.) або завдавання шкоди навколишньому середовищу з науковою метою, із науковим обгрунтуванням. Погодження з нами на регулювання кількості не було. Були пропозиції від лісників, з якими ми не могли погодитися, бо вони нічим не відрізнялися від квоти на полювання. Тому ми повернули пропозиції без погодження і попросили, щоб нам надали наукове обгрунтування.

Згідно із Законом України «Про охорону навколишнього середовища» регулювання кількості тварин має відбуватися винятково після погодження з управлінням охорони навколишнього природного середовища. До того ж у законі нічого не сказано про те, що цим мають опікуватися мисливці.

З. Петрович передав скаргу до Очаківської районної прокуратури. Попри прохання директора парку призупинити полювання на косі, очаківський прокурор не зробив цього. Справа дійшла до природоохоронної прокуратури області, яка доручила екологічній інспекції вивчити факти полювання на Кінбурнській косі та провести перевірку.

Активісти громадських «зелених» організацій чекають на вирішення конфлікту в правовій площині.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com