Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
"Риболовля"... бензопилою!
( 6 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 19187   
П'ятниця, 28 листопада 2008 11:40

benzopyla.jpgВинахідливість наших браконьєрів, мабуть, можна вже реєструвати у Книзі рекордів Гіннеса. Дехто з  горян села Довгого та прилеглих населених пунктів Стрийського району Львівщини винайшли спосіб нищити рибу з допомогою бензопили. Не хвилюйтеся, вони її не ріжуть. Усе значно хитріше, але за коефіцієнтом корисної дії цей спосіб більш ефективний, ніж динаміт чи  електровудка.

Треба зазначити, що цей спосіб нищення риби можливий лише в цій місцині, бо для застосування бензопили потрібна певні умови, які й створює грандіозний пам’ятник радянському головотяпству -- величезні бетонні конструкції покинутої недобудови греблі так званого “Стрийського моря”.
Ці споруди ніби зійшли з кінострічок фільмів жахів і нині височать на берегах річки Стрий.

За часів Радянського Союзу модно було будувати моря. У 80-х дійшла черга й до Карпат Львівщини. Інститут “Укрводпроект” вважав, що нове гірське море обсягом 200 млн кубометрів -- можливість вирішити проблему водопостачання Львова та шанс зменшити руйнівну силу повіней, а дві турбіни даватимуть дешевий струм. За приклад взяли Солінське водосховище в Польщі. На те, що Солінське море фактично зневодило тамтешню ріку в її  нжній течії, якось не зважали. Не хвилювало проектантів й те, що штучне море може змінити підземний гідробаланс унікальних підземних мінеральних джерел курортів цього регіону та мікроклімат загалом.

І от поблизу села Довгого Стрийського району розгорнули масштабні будівельні роботи, до яких задіяли тисячі людей та одиниць важкої техніки. Спорудили двокілометрові підземні водоскиди у вигляді тунелів діаметром 6 м, у які без проблем заїжджали вантажівки з бетоном. Вирили також величезний поверхневий водоскид, який мав змінити русло ріки. Поряд виросло містечко допоміжних будівель, залишалося лише досипати  греблю заввишки у 60 метрів. Саме в цей час, коли в землю “закопали” десятки мільйонів карбованців, втрутилася природа: під час вибухових робіт половина гори зрушила з місця, що фактично унеможливило продовження проекту. Частину бетонного укріплення греблі розвернуло під кутом майже 45 градусів.

Рішення тодішнього прем’р-міністра Віктора Януковича про повне припинення спорудження моря місцеві мешканці сприйняли на “Ура!” адже, згідно з проектом, всіх їх мали виселити, а села Довге, Новий і Старий Кропивник, Рибник, Перепростине та Лакоть  поховати на дні водосховища.

Нині село Довге поступово відроджується, а бетонні споруди недобудованої греблі використовують браконьєри. Власне кажучи, йдеться про згадані бетонні підземні тунелі, які тепер напівзатоплені водами глибокого озера, що утворилося на місці запланованого штучного русла ріки. Водойма сягає глибини у кілька десятків метрів і буквально кишить різними породами риб.
Місцеві браконьєри ставлять сітки там, де підземні тунелі виходять у це штучне озеро, а самі заходять з іншого боку і на повну катушку заводять бензопилу. Неймовірний гуркіт цього пристрою породжує в тунелях пекельні акустичні звуки, які луна лише підсилює.  Налякана риба кидається з тунелів до озера, де на неї чекають сітки. А далі, як кажуть, справа техніки: тільки встигай витягати.
У такий спосіб ”умільці” мають мішок риби за півгодини “риболовлі”. Здебільшого лапають форель, але є й інші породи, ікринки яких сюди занесло птаство.

Таким чином покинуту споруду залишків греблі фактично використовують для браконьєрського промислу. В ідеалі її б треба було остаточно зруйнувати і залишки вивезти для відновлення ландшафту, як це роблять за кордоном. Та навряд чи за нинішніх економічних умов в нашої держави знайдуться на це кошти. 

Що про все це каже рибінспекція? Про неї тут і не чули. Мабуть тому, що надто вже оригінальний спосіб вилову риби у підземних тунелях з допомогою бензопили ще не набув широкого розголосу.

 Коментарі  

 
#4 vasyl eger 02.12.2008 01:33
злочинці-винахідники . так буде правильніше
 
 
#3 fireshark 01.12.2008 16:24
Цитую vasyl eger:
;-) винахідники

...злочинці :sigh:
 
 
#2 vasyl eger 29.11.2008 01:08
;-) винахідники
 
 
#1 admin 28.11.2008 18:41
:cry: :sigh: :sad:
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com