Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Нафтопровід "Дружба" - ворог мисливського господарства?
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 19815   
Середа, 10 грудня 2008 16:57

Нафтопровід - ворог мисливського господарства Попри те, що у всьому цивілізованому світі нафтопроводи вважають дружніми до довкілля засобами транспортування вуглеводневого палива, що визначається  там найнижчим питомим впливом на навколишнє середовище на кожен тонно-кілометр транспортованої нафти, в Україні з нафтомагістраллю “Дружба” картина схоже дещо інша. Причому негаразди пов’язані не обов’язково з нафтою. Йдеться про екологічну культуру ремонтних бригад цього найбільшого в світі нафотпроводу.

 

А от на офіційному інтернетсайті “Магістральних нафотпроводів “Дружба” розміщено декларацію про те, що охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів постійно відносяться до пріоритетних напрямків діяльності "Магістральних нафтопроводів "Дружба".

Міститься там і заява про те, що у філії "Магістральні нафтопроводи "Дружба", структурній одиниці ВАТ "Укртранснафта", в природоохоронних питаннях основна увага приділяється:   впровадженню елементів системи управління охороною навколишнього природного середовища згідно вимог стандартів серії ISO-14000; постійному підвищенню "екологічної" кваліфікації працівників усіх рівнів; удосконаленню та переобладнання технологічних процесів; запобіганню та своєчасному реагуванню на позаштатні ситуації. Керівництво нафтопроводу запевняє також, що днією із запорук надійного функціонування нафтопроводів є безперервний моніторинг їх стану, - що здійснюється сучасними засобами автоматики та телемеханіки.

Дуже переконливо, на перший погляд, звучить запевнення:”Ми докладаємо реальних зусиль, щоб залишити прийдешнім поколінням чисте довкілля.”

Та, як відомо, слова і діла не в усьому співпадають. Відвідувач нашого сайту з Сколівщини повідомив редакцію про те, як в дійсності працівники нафтопровіду “Дружба” “трудяться” над вищезазначеним благодородним завданням в  Карпатах, на території  мисливського господарства “Тустань” Львівської області. 

“Ця труба ріже навпіл чи не найбагатші ловецькі угіддя нашого господарства, - розповів порталу директор мисливського господарства “Тустань”  Сергій Черняк. -  Якоїсь прямої вигоди місцевому населенню від діяльності нафтопроводу – нуль, а от постійних неприємностей – хоч відбавляй.

Ну, а починаючи з червня цього року взагалі, можна сказати, життя не стало! Місцевість заполонила важка техніка й купа гамірних ремонтників, які проводять роботи по заміні ділянок труби. Гуркіт стоїть такий, що  складається враження, ніби почався кінець світу!

Території , прилеглі до труби перетворились під колесами та гусеницями на суцільне болото, посеред якого подекуди порозкидано купи порожніх пляшок і іншого сміття.

Нафтопровід - ворог мисливського господарства Береги, пристосовані для купання, брутально знищено утворенням на них складів для каміння і відпочиваючі  турбаз  села Дубина Сколівського району змушені  “насолоджуватися” усіма цими наслідками ремонту нафтопроводу.
Прикриваючись заявами про так звану охоронну зону нафтопроводу, ремонтники брутально нищать сіножаті та сади. Їхня хамська поведінка вже всіх тут дістала!

Мені, як старожилу цих місць, особливо гірко дивитись на те, як нищаться трьохсотлітні дуби. (Для ремонтника ж нафтопроводу – це суща дрібниця?)
Для нас же ці прадерева важлівіші, аніж весь цей нафтопровід разом узятий.

Та особливо “геній інженерної думки” горе-ремонтників проявляється тоді, коли вони споруджують на місцевих річках укріплення берегів, так звані габіони. Накидуються великі каменюки, які скріплюють дротяною сіткою. Таким габіоном була фактично перекрита заповідна річка Кам’янка, яка унеможливила захід форелі на нерест.
 
Спорудження габіонів робиться аби як і  вони частково швидко розмиваються водою, перетворюючись на зразок западні для дичини. Подолати цю перепону оленю, косулі чи кабану можна лише з великим ризиком упійматись в сталеву сітку та покалічитись. Про які взагалі сезонні міграції дичини тепер можна говорити? Хто погоджував ці грандіозні будівельні роботи з екологами і хто  з них їх науково обгрунтовав?

Про фактичне знищення важкою технікою  місцевих доріг можна  було б і не згадувати, якби не численні попередні обіцянки керівництва ремонтників про упорядкування території після проведення ремонтних робіт. Але, як відомо, обіцянка – цяцянка!

Показовим прикладом ставлення працівників нафотпроводу до довкілля може також служити й витікання нафти протягом року (!) поряд з садибою мисливського господарства. Нафта просочувалась крізь землю прямо в річку! Її час від часу намагались закладати мішками з піском, але це мало допомагало. Можна собі уявити, що там нині робиться під землею.

Весь цей бедлам, на який перетворили територію мисливського господарства добре видно на поданих фото і особливо обурює те, що екоінспекція, схоже, закриває на все це небодобство очі.”

Послухавши директора мисливського господарства “Тустань” та подивившись на подані фото можна лише поспівчувати тамтешнім мешканцям. А ще можна порадити змусити керівнитцво нафтопроводу виплатити адекватне відшкодування завданих збитків, адже такий прецедент уже був.

Як повідомлялось в пресі, сільська громада села Сускове Свалявського району Закарпатської області отримала кількасот тисяч гривень компенсації за те, що нафтопровід “Дружба” проходить через родючі поля, сіножаті та ліси цього населеного пункту і це був перший випадок на Закарпатті, коли місцевій сільській громаді, через територію якої проходить нафтопровід “Дружба”, вдалося таки вибити від господарів нафтопроводу таку кругленьку суму. З слів сільського голови Івана Лофинця, щоб отримати такі кошти, переговори між сільською громадою та керівництвом нафтопроводу були важкими. Аргументи сільської громади досить вагомі, адже родючі поля, ліси сільради були геть сплюндровані великотонажною технікою, а сама експлуатація нафтопроводу несе в собі екологічне забруднення та небезпеку. За селянською логікою, хтось мусів таки відповісти за ці неподобства. За кошти, які нафтопровід все ж таки виплатив, Сусківська сільська рада   ремонтувала доріги, мостів, газифікувала своє так  сусіднє село Пасіки.

В наступних публікаціях порталу керівництво ВАТ “Укртранснафти” обіцяло подати свою точку зору на вищеописані проблеми.. Коментарі  

 
#1 fireshark 12.12.2008 16:30
ага чекаємо на реакцію нафтопроводду "Дружба"...відбрешуться стовідсотково :sigh:
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com