Колегія Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства на засіданні 9 грудня розглянула питання ведення мисливського господарства в області , зробила підсумки роботи підприємств галузі за нинішній рік та спланувала, як працюватимуть лісгоспи в умовах економічної кризи.
Із виступу заступника начальника управління з мисливського господарства Юрія Захожого сало відомо, що за 11 місяців 2008 року витрати на мисливське господарство в підприємствах управління становлять – 2 118,6 тис. грн., а надходження - 315 тис. грн.. або 14,9% від витрат.
У 2007 році загалом по області чисельність копитних мисливських тварин зросла на 24% у порівнянні з 2002 роком.
Стримує ріст чисельності дрібної дичини надмірна кількість лисиць в угіддях. Її чисельність в лісах області становить 6832 голови. З епізоотичної точки зору це теж небезпечно. За статистичними даними її щільність у нашій області становить – 3,0 голови на тисячу гектарів при нормі 0,5-1 голова. В області, як і в цілому в Україні, складається тривожна ситуація з популяцією вовка. За останні роки його чисельність зростає, не дивлячись на те, що щорічно добувається 50% його маточного поголів’я. Це означає, що навіть така інтенсивність відстрілу є недостатньою. З кожним роком ці хижаки наносять все більше збитків, як мисливському, так і сільському господарству.
Згідно з даними наукових спостережень в середньому один вовк з’їдає за рік від 15 до 25 голів диких парнокопитих тварин, тобто вовки в області знищують більше 3 тисяч копитних.
Заступник начальника управління Микола Бігула повідомив, що за 11 місяців поточного року підприємствами управління сплачено 70,4 млн. грн. платежів до зведеного бюджету, що на 14,5% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування – 56,7 млн. грн. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-жовтень досягла рівня 1422 грн.
Однак, фінансова криза уже внесла свої корективи в роботу підприємств. Значне погіршення ринку збуту деревини призвело до того, що в листопаді відбувся спад обсягів реалізації деревини майже на 8 %. Через фінансові труднощі підприємства не мають змоги працювати стабільно.
Обговоривши всі проблемні питання, врахувавши всі обставини, лісівники вирішили працювати в режимі жорсткої економії, ретельно прораховувати всі витрати, застосовувати глибоку переробку деревини, використати всі наявні ресурси та можливості з тим, щоб не допустити масових скорочень працівників та виконати завдання з лісовідновлення.
|