це особлива прикмета нинішнього сезону полювання
Черги на отримання ліценції в обласному управлінні лісового та мисливського господарства не зменшуються. Це при тому, що задоволення – не з дешевих . Ліцензія на відстріл козулі коштує від однієї до півтори тисяч гривень, кабана – від двох до трьох тисяч гривень, оленя – від двох з половиною до п”яти тисяч гривень. Полювання завжди було справою заможних. Зараз, хоч криза в державі, кількість мисливців не зменшується. Навпаки - дедалі збільшується.
- Особисто переконаний: ця тенденція пов”язана з підвищенням життєвого рівня. Хто й що б там не говорив, зараз люди живуть значно краще, ніж колись,- говорить перший заступник начальника ЧОУЛМГ Валерій Кашпор - Щовівторка приймаємо іспити в нових кандидатів на отримання мисливського квитка .- Останнього разу підписав п”ять мисливських квитків “новобранцям”. Загалом на Буковині налічується 6 тисяч 200 мисливців. Для такої невеликої області, як Чернівецька, це значна кількість. Сусідня Івано-Франківська, набагато більша за розмірами, має скромніший мисливський “легіон”.
Не вплинули на бум порівняно скромні успіхи мисливців. Полювання по чорнотропу – так називається похід за здобиччю за відсутності сніжного покрову. Мисливцеві за таких умов, характерних для нинішнього грудня, важко відслідковувати , де знаходиться кабан чи олень, козуля чи заєць. Тому безсніжної зими полювання непродуктивне. Не сприяє і те, що на полях – значні площі незібраної кукурудзи. Тому такі мисливські тварини, як кабан і козуля розкошують там днями. А передбачливий мисливець не полюватиме в кукурудзі непередбачуваного кабана. Тому в нинішньому сезоні полювання пощастило не мисливцям, а тваринам. Наприклад, при дозволі на відстріл кабана в кількості 235 особин відстріляно тільки 65, козуль при дозволі на 241 відстріляно 157. І це тоді, як полювання на копитних – вважай – закінчується: залишилося всього шість - виходів і шість - на зайця-русака. Це ще одна особливість нинішнього сезону полювання.
Кажуть: незалежно від того, чи поцілив здобич, чи промахнувся, полювання найперше – унікальне спілкування з природою та з людьми. Отже – гарний відпочинок. А в чернівецького художника і захопленого мисливця Ярослава Ільченка - ще й стимул до творчості. По його картинах, написаних під враженням від полювання буковинськими обширами, можна вивчати фауну краю.
Якщо бути прагматичним, чи можна на мисливстві заробити? Фахівці галузі розглядають це питання в комплексі ведення лісового та мисливського господарства. Нині повністю забезпечити ведення мисливського господарства за рахунок ліцензій і членських внесків мисливців і рибалок вкрай важко. Колись держава повністю фінансувала ведення мисливського господарства. Нині це – клопіт самих державних підприємств.
- Всіляко стараємося, аби на 50-60 відсотків окупити мисливське господарство, - говорить головний лісничий області Валерій Кашпор. – Зробити більше поки що не можемо. Деякі приватні підприємці, невеликі організації подали нам заявки, що хочуть взяти мисливські угіддя в оренду, або укласти з нами договір на співпрацю. Та чомусь їх не приваблюють угіддя, де мисливських тварин мало, де можна було б докласти зусиль до їх збільшення. Недоцільно віддавати в приватні руки краще. Мисливський фонд повинен бути в державній власності.
Між тим мисливствознавці та працівники єгерської служби ревно пильнують мисливський фонд. На початок грудня було складено 94 протоколи про порушення правил полювання, конфісковано 5 одиниць зброї.
|