Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Благодійна акція «Врятуємо зубрів!» може стати початком відродження популяції цих тварин в Україні.
( 12 Votes )
Написав Вікторія СТЕФАНЧУК Переглядів - 11685   
Вівторок, 16 грудня 2008 18:21

Маленьке зубреня в Україні Благодійна акція «Врятуємо зубрів!» може стати початком відродження популяції цих тварин в Україні. Головне, щоб в ній взяло участь якомога більше людей 
   
На Львівщині, в лісовому господарстві Бродівського району, відновлюють популяцію зубрів. Тут, у вольєрі державного підприємства «Стир», зараз живе п'ятеро дорослих зубрів і одне маленьке зубреня. Для співробітників лісового господарства це велика радість і одночасно велика відповідальність. Зубри в нашій країні є вимираючими тваринами: станом на 2007 рік в Україні налічувалося не більше 190 зубрів. За останніх десять років зусиллями браконьєрів і мисливців була повністю знищена популяція зубрів в Чернігівській області (110 голів). Кількість тварин цього виду в Рівненській і Волинській областях скоротилася з 205 до 35, у Вінницькій області — з 126 до 74, в Чернівецькій — з 225 до 94. 

У січні 2006 року європейська громадськість була шокована інформацією про те, що в Турківському районі Львівської області було вбито самку зубра — і це в межах української частки міжнародного резервату біосфери «Східні Карпати»! Сьогодні можна сміливо говорити про те, що планомірне знищення зубрів призвело до того, що українська популяція опинилась на межі вимирання. Найбільш трагічна ситуація зараз склалась у західних регіонах країни.

Зубра називають царем звірів Карпат, він є важливою ланкою трофічних ланцюгів і забезпечує стабільність гірських екосистем. В українській зоні Карпат сьогодні мешкають близько 107 зубрів, з них на території Львівської області — всього 13, тоді як в польській частині Карпат субпопуляція зубрів налічує більше 180 голів. Погодьтесь, різниця досить суттєва! Тому так важливо охороняти зубрів і піклуватися буквально про кожного представника цього вигляду. І це ще більш важливо, коли мова йде про дитинчат. Адже вони — майбутні продовжувачі популяції.

Співробітники державного підприємства «Стир» «охрестили» мале зубреня, що мешкає тут, Ростиком, сподіваючись на те, що маля виросте здоровим і повноцінним зубром і в майбутньому дасть життя новим поколінням цих тварин. У вольєрі Ростик і дорослі зубри опинились завдяки зусиллям меценатів і вчених-зоологів. На превеликий жаль, в справжній дикій природі сьогодні дуже багато по-справжньому диких людей, які з рушницями напереваги знищують українську фауну. Тварин, що уціліли в таких «сафарі», але залишилися без сім'ї, доводиться відловлювати і переселяти в сприятливіші місця, що охороняються. Таким місцем для героїв нашої розповіді стало державне підприємство «Стир». Але люди, навіть дуже дбайливі, не в силах замінити зубрам їх родичів. Життя поза повноцінним стадом для зубрів — чи не найбільша біда.

Співробітники компанії «Карпатські мінеральні води» — виробника природної мінеральної води «Карпатська джерельна» — знають, як важливо берегти природу і цінувати її багатства, які далеко не такі невичерпні, як може здатися. Історія Ростика і п'яти дорослих зубрів, що живуть у вольєрі ДП «Стир», вразила їх до глибини душі. В результаті для допомоги зубрам ТМ «Карпатська джерельна» розпочала благодійну акцію під символічною та красномовною назвою «Врятуємо зубрів!». Звичайно, не в силах співробітників компанії приставити до кожного українського зубра охоронця. Вони не можуть відразу викоренити таке непривабливе суспільне явище, як браконьєрство, або допомогти зубренятам, що втратили сім'ю, повернути своїх загиблих батьків. Тому вони вирішили робити те, що добре вміють: випускати мінеральну воду, а кошти від продажу цієї води направляти на формування повноцінного стада зубрів і збільшення сім'ї Ростика.

Таким чином, можна буде крок за кроком відродити популяцію зубрів в Україні. У компанії вважають, що сьогодні вітчизняна фауна гостро потребує такої підтримки. Але найголовніше, що долучитись до цієї благородної справи можуть всі бажаючі, всі, кому небайдужа доля Ростика і української природи. За умовами акції одну копійку від вартості кожного літра акційної пляшки природної мінеральної води «Карпатська джерельна» компанія «Карпатські мінеральні води» направить на виконання основної місії операції «Врятуємо зубрів!». Детальніше про акцію можна дізнатись на сайті http://www.zubrhelp.com.ua

Сьогодні від нас багато в чому залежить, чи виживуть українські зубри, чи зникнуть назавжди. Якщо до недавнього часу українцям нічого не залишалося, окрім як стежити за невтішною статистикою зменшення популяції зубрів, то тепер у кожного з нас є реальний шанс зробити свій внесок у загальну справу порятунку природи. В наших силах зробити так, щоб зубри знов повернулись в українські ліси. Людська байдужість для цих тварин зараз рівноцінна смерті. А наша бездіяльність призведе до того, що вже через кілька років в дитячих енциклопедіях навпроти картинки із зубрами буде стояти підпис — «В природі більше не зустрічається». Тож давайте не залишатись байдужими! 

 Коментарі  

 
#2 Масяня 16.01.2009 12:51
Як мені шкода тіх Зубренят! :cry:
 
 
#1 vasyl eger 17.12.2008 03:16
добре що хоч хтось щось відроджує .
а то стріляти і знищувати всі уміють
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com