Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Резинка
( 13 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 6880   
Вівторок, 16 грудня 2008 18:36

Cнасть для донної ловлі з резиновим амортизатором. Цю снасть ще часто називають донкою. Вона дозволяє ловити риб майже всіх видів в прикормленому місці і не втрачати час на перезакидування після виважування, або після зміни насадки.

Один з варіантів такої снасті показано на мал.

 

Резинка - донна снасть

1-катушка з вудлищем; 2 - сигналізатор клювання; 3 - основна волосінь; 4 - петля; 5 - поводки з крючками; 6 - гумовий амортизатор; 7 - шнур; 8 - грузило; 9 - шнур з петлею.

Грузило овальної форми зручно відливати. використовуючи столову ложку (якщо не має старої непотрібної ложки, то можна виробити потрібну форму просто в землі, або залити в сірникову коробку).  До того як метал застине, слід відразу поставити петлі діаметром 5-10 мм для кріплення шнурів. Якщо Ви маєте намір ловити в водоймі з твердим пісчаним грунтом, то бажано впаяти в грузило вусики з проволки, щоб воно не переміщалося по дні при розтягуванні резинки.

Для снасті переважно використовують: основна волосінь(3) - діаметром 0,3 мм; повідки(5) довжиною 10 -15 см, діаметром 0,15 -0,18 мм кількість 3-10 шт, відстань між поводками - 25 - 40 см; резинка (6)(гумовий амортизатор) з'єднується з основною жилкою за допомогою карабіну, або вузлом "петля в петлю", це може бути авіамодельна гумка (є різні варіанти "лапша", "вєнгерка", "макарон") довжина визначається від дальності закидування враховуючи довжину основної жилки, як правило 5-15 м. Якщо Ви збираєтесь закидувати цю снасть руками (не має можливості закинути з човна...), то обов'язково  між грузиллом і резинкою мусить бути проміжний шнурок (7) довжиною 25 - 40 см, інакше при закидуванні буде рватися гумка, шнурок з резинкою кріпиться вузлом "петля в петлю". Петля (4) потрібна для полегшення зміни насадки, або знімання спійманої риби (петля надівається на страховочний колик, який вбивається в землю на відстані, щоб було зручно при витягуванні резинки працювати з повідками). Сигналізатором (2) клювання може бути кусочок свинцю, прищепка, дзвіночок, розщеплений колик тощо. він повинен переміщатися по основній волосіні, щоб регулювати його натяжку в робочому положенні (створювати на жилці кут 100 -120 градусів);  зрозуміло що запас жилки зберігається на котушці встановленій на дерев'янному вудлищі(1).  Шнурок з петлею (9) прив'язаний до грузила використовується для далекого закидування, для цього потрібно  повісити грузило за петлю на кінець жорсткої палки довжиною 1,5 - 2 м  і різко закинути його в потрібному напрямку. Як тільки грузило опуститься на дно , потрібно витягнути на берег основну волосінь, надіти петлю на страховочний колик, прикріпити повідки з крючками (способів є також кілька, найпростіші це поробити пари вузлів на основній волосіні відповідно до кількості поводків, і кріпити з допомогою петлі на повідку, або поробити петлі на основній волосіні та кріпити повідки "петля в петлю"), насадити наживку та стравити основну волосінь під дією резинки. Дуже корисно також виготовити з пінопласту невеличкий буйок та прикріпити його до петлі призначеної для страховочного колика за допомогою карабінчика, або іншим способом, таким чином буйок буде показувати місцеположення повідків з гачками, щоб було видно куди кидати прикормку (після закидування підгодівлі буйок як правило знімають).

 Коментарі  

 
#1 borkas 04.03.2009 19:37
Я робив трохи інакше, тому цікаво!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com