Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зимова рибалка
( 42 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 12823   
Середа, 17 грудня 2008 15:59

Зимова рибалка Зима, сніг і морози не стають перешкодою для рибалок. Деякі з них спаковують свої снасті до теплішої пори, але чимало з нетерпінням чекають морозів та міцної криги. Як і для нас, для риби зима пов’язана зі зниженням температури звичного для неї середовища – води. Деякі з видів теплолюбні і на зиму впадають у сплячку, інші – не відчувають дискомфорту і взимку. Наприклад, форель нереститься в листопаді, а минь (він єдиний з тріскових водиться в річках і озерах) взагалі добре почувається лише в холодній воді, нереститься в січні-лютому, а на літо впадає в сплячку. Однак взимку вся риба стає млявою, менш активно рухається, і тому ловити її важче.

У перехідний період – осінь-зима – риба клює гірше. Тоді вона шукає собі місця зимівлі, і на особливий успіх рибалкам розраховувати не варто. Зі встановленням льодового покриву клювання знову активізується. Холодної пори ловляться судак, щука, окунь, йорж, плітка, лящ, часто карась та короп.
Існує чимало видів зимового лову риби, які потребують спеціальних снастей. Головна незручність справжньої зимової риболовлі – лід, який треба свердлити. Коли ж вдасться зробити кілька лунок, можна переходити до лову, способи якого, залежно від здобичі, можуть бути такими.

Мормишки

«Мормишка»

Найвідомішою і найпоширенішою снастю є «мормишка». Це шматочок свинцю із впаяним у нього гачком і отвором для жилки, який отримав свою назву від мормиша – рачка-бокоплава. Рухається рачок ривками, так само, наслідуючи його, ривками ведуть у воді «мормишку», піднімаючи та опускаючи її. Очевидно, рибу приваблює рухомий предмет, що нагадує своєю поведінкою дрібних водяних тварин. Гра «мормишкою» – дуже важлива справа, яка залежить від багатьох умов, і кожен рибалка має свою техніку. Ні поплавка, ні грузила така вудочка не має. Роль грузила виконує сама «мормишка», а поплавка – кивок (чутливий кінчик вудочки).

Зимова вудочкаВся вудочка має довжину 30-40 сантиметрів. Існує кілька її видів, найпоширеніший з яких називається «балалайка» (має круглий корпус з невеликим хлястиком).
На «мормишку» ловлять з насадкою чи без. На неї бере і хижак – окунь, щука, судак, і «мирна» риба – плітка, лящ, густера та інша.

Блешня

Позаяк більшість хижаків залишаються активними взимку, результативною снастю є блешня. Для зимового лову використовується лише спеціальні її види, як і відповідний спосіб лову – прямовисне блешніння зимовою вудочкою. «Грати» такою блешнею важче: особливості зимового лову вимагають більшої майстерності для приваблювання риби.

 

БалансирБалансир

Зимовий варіант воблера. Приманка, яка своїм виглядом та грою (завдяки особливостям форми) нагадує поведінку маленької рибки. Зрозуміло, використовується для лову хижака.

 

Поплавкова вудочка

Взимку можна ловити і на поплавкову снасть. На відміну від попередніх, цей спосіб пасивний. Тобто, закинувши (точніше, опустивши у воду) вудочку, закріплюють на підставці на льоду і чекають клювання. Останнє, на відміну від літнього, менш виразне. Для снасті використовується спеціальний поплавок. Залежно від сили течії, по-різному закріплюють грузило і гачок (один чи кілька). На «поплавчанку» ловлять переважно «мирну» рибу, хоча частенько бере основна зимова здобич рибалок – окунь.

Жерлиця

Снасть на хижака, яка ловить сама, без рук рибалки. Це закріплена на краю лунки стійка з котушкою. Котушка закріплюється пружинкою або металічною смужкою, яка випрямляється, коли хижак вхопить живця і потягне за собою ліску.

Слід також пам’ятати, що взимку дозволяється ловити не всюди. Враховуючи, що холодної пори року риба збирається в зимувальних ямах, у цих місцях рибінспекція забороняє вилов, щоби запобігти значному зменшенню рибного стада.

Головне, шановні любителі зимнього лову не забувайте що:

Лід може бути небезпечним

Трапляється, любителі зимового лову виходять на занадто тонкий лід або під час відлиги. Чи не щороку хтось провалюється під лід, або у морі чи на великих водоймах рибалок на величезних шматках криги відносить від берега.
Не варто поспішати розпочинати сезон підлідного лову, особливо враховуючи теплі зими. Краще зачекати на сильніші морози та більш надійну кригу.

Ось деякі з основних правил техніки безпеки:
- не пробивайте поруч багато лунок;
- не збирайтеся великими групами на одному місці;
- не пробивайте лунки на переправах;
- не ловіть рибу поблизу відталин та занадто далеко від берега;
- завжди під рукою майте мотузку довжиною 12-15 метрів;
- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

по матеріалам http://www.molbuk.com

 Коментарі  

 
#1 borkas 04.03.2009 19:36
Мій старший брат дуже любить зимову рибалку. Мабуть, і я колись нею захоплюсь, але не цього року ;)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com