Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливська хорогва – загадка історії
( 4 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 17622   
Четвер, 08 січня 2009 04:23

Мисливська хорогва загадка історії Традиції Кіровоградський обласний художній музей володіє дивовижним експонатом, аналогу якому, як стверджують історики, немає в світі. Це так звана мисливська хоругва на оленячих рогах, на якій зображено Святого Евстафія Плакиду, що є двостороннім олійним живописом невідомого українського майстра XVIII ст.

Загалом Кіровоградський обласний художній музей створений у січні 1993 року на базі картинної галереї і розташований у приміщенні колишнього пасажу - пам’ятки архітектури 1897 р., отримав цей експонат по лінії, так званого «культурного підсилення»музейних колекцій зі Львова.

   Та картинна галерея була відкрита в 1921 рокуу приміщенні будинку науки і мистецтв. У 1965р. відбулося друге народження картинної галереї, яка стала відділом обласного краєзнавчого музею. Фонди  Кіровоградського обласного художнього музею комплектувались, в основному, творами, отриманими з Ермітажу, Державної Третьяковської галереї, київських музеїв російського та українського мистецтва та дарунків художників. Ці  мистецькі роботи склали основу зібрання картинної галереї, а потім і створеного на її базі художнього музеюмузею.

 Певний час побутувала версія, що ця хорогва козацька, але козаки на полювання з такими атрибутами не ходили, і версія розсипалася як замок з піску. Високий мистецький рівень виконання мистецького шедевру на оленячих рогах та образ маловідомого в Україні святого вказує на західноукраїнське походження та причетність до побутових забаганок польської шляхти

  Нині мисливська хоругва експонується у залі релігійного живопису поруч з іншими іконами. Історична загадка та вік експонату приваблює до нього увагу відвідувачів. А в той же час дослідники і досі губляться серед версій, відмовившись лише від козацької. Ікона у вигляді хорогви на вдачу у полюванні бентежить уяву допитливих дослідників. І дійсно є дивиною те, що досі нічого подібного не знаходили в жодному з панських маєтків  чи українському замку, не говорячи вже про музеї.

 



Коментарі  

 
#3 borkas 04.03.2009 19:40
Справді дивний експонат
 
 
#2 Svetislava 13.01.2009 18:57
Красота какая! А если эту хоругвь зделать визитной карточкой сайта? Я уже скопировала себе на рабочий стол - красота, теперь любуюсь. Вольдемар, Вы всегда находите такие интересные статьи!
С уважением, Светлана
 
 
#1 КОЗАК 10.01.2009 01:46
Дуже гарно.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com