Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Де можна зустріти зубра на Вінниччині
( 4 Votes )
Написав Василь Мельник Переглядів - 14459   
Понеділок, 12 січня 2009 16:37

зустріти зубра на ВінниччиніВінниччина може сповна пишатись своїм природним надбанням у рік Бика. Адже у нас найбільше стадо диких биків – зубрів по всій Україні. Як повідомив заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мельник, за останніми підрахунками, зубрів у нас 89 голів.

Проживають вони на території Уладівської сільради – так званої «Уладівської дачі» державного підприємства «Хмільницький лісгосп» – у Літинському і, частково, у Хмільницькому районах. Саме там їх можна побачити вживу. Чисельність диких зубрів постійно зростає, оскільки кожного року в тварин є приплід, а лісники належно їх підгодовують у зимовий період. Наступного року в січні-лютому знову буде проведений облік найбільших лісових тварин України. Сподіваємось, що рік Бика – свого символу – наші дикі зубри зустрінуть і проведуть вдало.

Ну, а ті, хто бажає побачити зубрів та познайомитися з іншими представниками бичачих, не виїжджаючи у Літинський район або Північну Америку чи Індію, можуть відвідати розплідник для тварин і зоопарк «Віноблагролісу».

У широких і просторих загонах суворі та величні велетні наших лісів – зубри та їхні заокеанські родичі – господарі американських степів – бізони – почувають себе вільно. І зубри, і бізони у зоологічному розпліднику з перших днів його утримання. Та й загони їхні розташовані поруч. Ці тварини прибули сюди з Києва, їм десь чотири-п’ять років, ще молоді й ще ростимуть. Зубрів пара – величний, гордий, солідний, але ще молодий самець і менша за нього самка. Бізонів трійка – такий же величний і гордий молодий самець і дві самки. Холодів велетні не бояться, адже на волі вони проживають у таких же умовах. А ще утеплені зимові загони, дворазове харчування зерном, буряками, овочами, сіном. Коли стає холодніше, рогатим збільшують раціон, і ніяка зима й холоди зубрам і бізонам вже не страшні, адже ситі тварини переносять холоди ще краще. Часи харчування з 9-ї до 11-ї ранку та з 14-ї до 16-ї дня. Саме у такі години тварини, які вже звикли до графіка приймання їжі, найактивніше виходять до загонів і дивляться на відвідувачів. Вийшли подивитись і того разу. Але в інший час швидко втрачають інтерес до людей і, розуміючи, що їсти поки що не дадуть, велично йдуть грітись до загонів.

А поруч із биками з Європи та Північної Америки у цьому ж зоопарку оселились рогаті родичі з далеких теплих індійських країв. Це екзотичні для нас бики – гаяли, домашній вид іншого дикого бика – гаура. В Індії гаяла використовують як робочу і м’ясну тварину. У Вінниці їх два – зовсім маленька самочка, якій приблизно п’ять місяців, та старший - дворічний – бик. Тримають їх у різних вольєрах. У цих биків коричневий тулуб та білі, ніби у шкарпетках, ноги. На відміну від бізонів та зубрів, вони не «шерстяні» і також ще ростимуть. Але і нашу зиму переносять нормально у теплих загонах та з добрим харчуванням. Перевагу в харчуванні віддають овочам, яблукам. Зерно та сіно теж полюбляють. Усі ці тварини виросли у неволі та звикли до людей.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com