Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловимо на балансир - горизонтальну приманку...
( 19 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 9712   
Середа, 21 січня 2009 15:47

Зимова риболовля

Балансир - це об'ємна приманка схожа на справжню маленьку рибку, має незвичайні горизонтальні об'єми і є приманкою для зимового блесніння, з впаяними з переду та заду одинарними крючками, з висячим трійником під черевом, і петлею на шиї для кріплення волосіні. На відміну від звичайної  блешні, яка працює тільки на підйом і падіння, балансир здійснює горизонтальні рухи. Для хижої риби  горизонтальні рухи, як і для усього підводного світу, більш звичні, ніж стрибки вгору і вниз, це менше насторожує рибу і спричиняє у хижака бажання атаки.

Взагалі таку приманку називають по різному: коромислом, зимовим воблером, поперечною блешнею, балансиром і блешнею-балансиром. Остання назва найбільш точно відображає суть конструкції.

Існує багато різних конструкцій балансирів, але в основному вони діляться на дві групи: з хвостовим оперенням (м'яким або жорстким) або без нього. Краще всього, коли у балансирів все-таки є таке оперення — з органічного скла (ці найвловистівіші), щетини або металу. До «безхвостих» риба найчастіше буває байдужа — вони майже не працюють в горизонтальній площині.

Балансир
Балансир

 

Перевірка балансиру

В процесі ловлі на справжні балансири фірм RAPALA або KUUSAMO  в Вас проблем не повинно виникати. Саморобну ж приманку слід перевірити не тільки в ванні, але й у повітрі: підвішена на на волосіні, вона повинна прийняти не зовсім горизонтальне, але близьке до нього положення, піднявши головку не більше як на 10-15 градусів. Коли головка піднята сильніше, або ж навпаки, опущена, слід прибрати напильником лишній метал з відповідної частини корпуса.

 

Рух балансиру в воді

Отже як проходить рух балансиру в воді? В точці 1 він висить на волосіні над дном. Волосінь при цьому витягнута вертикально. Необхідно плавно, з прискоренням підняти вершину вудлища. За рахунок своєї форми тіла і хвостового оперення приманка спрямовується в бік і в гору (точка 2). Потім достатньо швидко, але не різко, зберігаючи контакт з волосінню, опускають вершину вудки в початкове, горизонтальне положення, після чого роблять паузу — балансир по інерції продовжує рухатись, вибираючи при цьому частину вільної волосіні (точки 2-3). Коли енергія вичерпається, балансир провалиться в точку 4 і розвернеться.

Від точки 5 до 6 він переміщується за рахунок інерції, як маятник. В момент проходження приманки від точки 3 до точки 6 важливо витримати паузу, а поблизу точки 6 повторно підняти верхівку вудочки. В цьому випадку балансир рухається з новою енергією, проходить далі в сторону, розвертається, і все повторюється знову.

При проведенні випробувань потрібно звернути увагу на наступні моменти:
- по-перше на площу зони, в якій коливається балансир — чим вона ширше, тим краще (частіше всього у великого балансира зона роботи збільшується за рахунок великої інерції);
- по-друге слід звернути увагу на розворот балансиру (точки 3-4-5). Він повинен розвернутися, як флюгер, і рухатись виключно головою вперед, на зустріч своєму початковому положенню. Тільки при виконання цієї умови, гра приманки вважається вірною.

При ловлі крупних щук і судаків, підвісний трійник — необхідний, а при активному клюванні окуня його слід спробувати забрати, щоб не втрачати час на зняття риби з крючків.

Для ловлі балансиром підійдуть любі зимові вудочки, ідеальний варіант — оснатити їх катушками діаметргом біля 50 мм. Розмір і міцність снасті будуть залежати від того, що Ви, власне, збираєтесь ловити.

Сторожки краще робити із стальних часових пружин. На мал. Видно як правильно оснастити відочкі таким сигналізатором для ловлі окуня на балансири. Після випробувань навантаження сторожок повинен розігнутися і піднятися вверх. Відстань L визначається його вільний хід при такій покльовці.
Тут можна запропонувати 3 варіанти: перший і другий достатньо прості і універсальні; в третьому — хлистик загнуто вгору (досягається його нагріванням). Головна перевага останнього,  те що окунь при покльовках часто засікається сам; а головний недолік — сторожок, постукує по хлистику. Цього можна уникнути, якщо надіти додатковий кембрік 8, який буде цей стук пом'якшувати. На кінчик сторожка потрібно припаяти кілечко з нержавіючої проволки 0,5мм, а на протилежний кінець посадити невелику капельку припою, яка буде слугувати стопором-обмежувачем при регулюванні довжини сторожка.

Оснащення вудлища для ловлі окуня

Ловлячи окунів, переважно використовують волосінь максимум 0,18, а при ловлі щуки або судака — те товстіше 0,3.

 

 

кріплення балансиру до волосіні

 

Оптимальний варіант кріплення балансиру до волосіні показано на мал. На одному кінці повідця робиться звичайний вузол, потім прив'язується волосінь 1 таким же способом, як до крючка з лопаткою. До друого кінця поводка таким самим вузлом при'язується застіжка Б, виготовлена із проволки 0,3-0,6мм. Довжина застіжки повинна бути пропорційна велечині балансиру і не повинна перевищувати 12мм.

Для ловлі окуня повідок не потрібний. Волосінь кріплять безпосередньо до застіжки розміром максимом 8мм. Щоб волосінь трималася надійно, на кінці застіжки роблять невеликий прогин і паяльником напаюють маленьку капельку припою 5 максимум 1  мм.

 

Приклад тактики лову

 

Балансир покласти на дно а потім припідняти над ним на декілька сантиметрів. Плавно махнувши вудочкою з амплітудою біля 20 см, повернути її в початкове положення. Балансир при цьому відпливає в сторону, і розвернувшись, повертається в першочергове положення. Наступний помах повторить рух балансиру в протилежну сторону. Таким чином при двох почергових помахах балансир описує вісімку. Погравши балансиром декілька (наприклад 10) раз біля дна і не отримавши покльовки, можна скоротити волосінь на 30-50 см., розрахувавши при цьому, скільком обертам на котушці це відповідає. Так поступово обловлюють все більш високі шари води. Інколи риба тримається дуже високо, навіть під сами льодом.


Поступово подовжуючи волосінь, балансир повернути знову до дна. Звичайно, після покльовки ловлю продовжують на тій же глубині, стараючись, по можливості «підняти» рибу вище. Це дозволяє підвищити швидкість ловлі.  Дуже важливим буває відчути правильний темп ловлі. Помилково як довго засиджуватись на одній лунці без покльовок, так і дуже часто змінювати місце лову, не спробувавши ловити в різних шарах води на різну приманку. Впевнений, що багато раз відходили від риби, вже підготовленої до кльову, коли не хватало всього одного - двох помахів. А риба часто хоче, щоб її «розкачали», і тільки потім вона буде готова відгукнутись на привабливу гру.


Спостереження за поведінкою окунів в прозорій воді може дати корисну інформацію. Ось в поле зору впливають декілька рибин, і проявляють інтерес до балансиру, зграйка зупиняється і починає повільно роззосереджуватись навколо приманки. Черговий кидок балансиру в сторону зачіпає одного з них, він трішки шарахається в сторону, але не відпливає. Окуні стоять нерухомо навколо балансиру радіально як сонячні промені. І раптом, один з них робить миттєвий, ледве замітний рух до зупинившогося в паузі балансиру, розсуває жабри і засмоктує з потоком води здобич в широко відкриту пащеку. Перший на цей потік реагує підвісний трійник, саме тому 80 відсотків риби ловиться саме на нього. Другий побратим зпійманого окуня, як і декілька наступних, уже не потребують особливих «вмовлянь». Вони накидаються на балансир без замешкання, як би бажаючи відомстити за товариша. У зграї проходить «колективне запаморочення розуму», яке триває не довго і потребує швидкого повернення приманки. Якщо в такій ситуації, налаштувавшись на поетичний лад, почати любуватися полосатим красенем, пройде витверезіння в примітивних мізках риби і повернути їх в попередній стан буде вже не можливо.  Як говориться, куй заліззо поки гаряче!


Читайте також:

 Коментарі  

 
#3 халява 08.01.2011 18:31
Забули сказати,що для балансира потрібна,чисте дно і відсутність камиша.Бо дуже неприємно залишати 50гр на дні.
 
 
#2 jav 31.07.2009 16:29
дуже цікаво
 
 
#1 borkas 04.03.2009 19:37
Дякую за цікаві поради!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com