Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Не мав бабак клопоту
( 11 Votes )
Написав Лариса САЛІМОНОВИЧ Переглядів - 3510   
Вівторок, 03 лютого 2009 11:11

бабак Відомий український синоптик розповів усе про наближення весни і посвятився у студенти. Бо від нього втекла дружина Харківський бабак Тимко вчора не побачив власну тінь. Це означає, що весна цього року в наших краях буде теплою і ранньою. Хранитель синоптика Віктор Токарський каже, що степові віщуни цю зиму спали досить спокійно, з чого можна зробити висновок, що весна вступить у свої права без перешкод і неприємних природних сюрпризів.

На жаль, в особистому житті синоптика не все так гармонійно. Зараз він переживає драму, гідну найпристрасніших мексиканських телесеріалів. Минулого року від нього втекла на волю дружина. Аби повернути неслухнянку, бідолашний синоптик покинув межі наукового містечка і вирушив до табору дикої колонії за два кілометри від своєї оселі — біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна, що в селищі Гайдари Зміївського району Харківської області. Але його пошуки не увінчалися успіхом.

Аби знову чогось такого не сталося, синоптику швидко підшукали молоду дружину, з якою він минулого Дня бабака «урочисто» побрався. Але подружитися молодятам поки що не вдалося, тому в них не з’явилося потомства. Може, через сердечні муки Тимко минулого року трохи помилився, віщуючи пізню весну, а може, помилилися біологи, потрактувавши тодішню відмову бабака вилізти з нори, випростатися і свиснути тричі, як метереологічний прогноз, а бідна звірина просто не хотіла нікого бачити. Врахувавши ці нелегкі обставини, організатори свята вирішили відволікти синоптика від сердечних переживань і посвятили його вчора в студенти. Наука, вважають біологи, — найкращі ліки від подібних ран. До того ж Тимко за п’ять років зразкової роботи синоптиком без сумніву заслужив підвищення службового статусу. За словами Віктора Токарського, його підопічний досить кмітливий бабак, тому наступного року може сміливо претендувати на звання доцента.

 Спробували допомогти байбачиному сімейству порозумітися і лісівники, які вчора подарували їм простору двокімнатну квартиру. Кажуть, якщо у подружжя таки з’являться дітлахи, збудують ще й двоповерховий палац. Тоді ж, за словами пана Токарського, біологи подбають і про наступника першого українського синоптика. Оскільки Тимко вже досяг дев’ятирічного віку (у неволі його сородичі живуть років 12), тож не проти вийти на заслужений відпочинок.

 НАУКОВА ДУМКА
Учені не дуже вірять Тимкові
 

Учені стверджують, що прогнози бабаків є лише легендою: вони справджуються лише в 40—75 відсотках випадків, тобто в середньому 50 на 50. А медики не дуже впевнені в лікувальних властивостях сала бабака, хоча раніше його вважали мало не панацеєю від усіх хвороб. Нещасних тваринок надалі розводять на фермах в Австрії та Швейцарії для забою та виготовлення жиру та різних мазей, які мають вилікувати від сухот, ревматизму, бронхіту і навіть можуть допомогти позбавитися зморщок. У більшості країн Центральної та Східної Європи бабаків майже повністю вибили для «лікувальних цілей», тому тепер вони перебувають під захистом. Наприклад, у Польщі поголів’я цих милих тваринок скоротилося до 200 особин. І не варто їх будити, бо бабаки пробуджуються від зимової сплячки лише в середині квітня.


Читайте також:

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com