Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вовки освоюють Крим...
( 3 Votes )
Написав Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь Переглядів - 16482   
Четвер, 05 лютого 2009 15:05

В Україні прискореними темпами збільшується популяція хижаків

wolf crimea ukraine Вважається, що вовки чотири роки тому вперше за кілька десятиріч прийшли до Криму льодом через Керченську протоку з Краснодарського краю Росії і через Каркінітську затоку з Херсонської області. Першого вовка застрелили в січні 2005 року в Красноперекопському районі Криму, останнього в січні цього року в Чорноморському. Перших «гостей», що відвідали ферми Джанкойського району, знищили мисливці, однак проблема виявилася не такою простою. Тепер мисливці знаходять гнізда вовків і зустрічають молоді виводки як у степових районах, так і в гірничо-лісовій місцевості. Судячи з усього, тепер у Криму вже мешкає власна популяція степових вовків, як це було і в післявоєнні десятиріччя минулого століття. Але тоді вовків винищили з такою швидкістю, що зоологи не встигли навіть вивчити його кримський підвид. Про те, що зараз вовки вже поселилися в Бахчисарайському районі, свідчать зустрічі з ними в околицях сіл Маловидне і Синапне, минулого року були вбиті чотири хижаки в околицях сіл Ароматне і Вікторівка. Це свідчить про те, що вовки пройшли вже практично весь півострів зі сходу на захід та півночі на південь, а значить, їх можна зустріти в передгірному Сімферопольському районі, в околицях Феодосії і Судака, в степових районах — Ленінському, Джанкойському, Нижньогірському, Первомайському, Сакському, Чорноморському, Красноперекопському та інших.

Зоологи фактично визнають, що знову відбувається інтенсивний процес розселення вовків на нових, ще не колонізованих цим хижаком місцевостях після тотального знищення його кілька десятиріч назад. Вони вважають, що це могло трапитися через дві причини. По-перше, вид процвітає, і кількість особнів у традиційних місцевостях збільшилася настільки, що він вимушений шукати нові території і угіддя для прокорму. Версія про те, що в традиційно «вовчих» регіонах настільки посилили боротьбу з сірими хижаками, що ті відправилися шукати щастя на іншій території малоймовірна, українці знають, що останнім часом ніякого посилення боротьби з вовками не було. Навпаки — сьогодні людям не до вовків. Ось вони й «жирують»...

Як повідомив журналістам прес-секретар Республіканського комітету з лісового і мисливського господарства Максим Головань, у його відомстві поки що немає інформації про зустрічі з вовками в лісовій зоні. Це пояснюється, вочевидь, тим, що вовки, які прийшли в Крим, є представниками степової популяції і ще «не навчилися» полювати в лісі. Разом із тим, повідомляють мисливствознавці, кримські вовки харчуються дрібними степовими звірятками, зрідка нападають на вівцеферми і особливих тривог кримчанам поки що не доставляють.

За чотири роки в Криму добуто мисливцями близько 60 вовків. Але відомостей про точну чисельність хижаків на півострові в зоологів та мисливців поки що немає. Вважається, вовків поки що немає лише на Південному березі Криму, у високогірній місцевості, в близьких околицях міст Севастополя й Сімферополя. Хоча сліди вовків знаходили кілька разів навіть на Карабі-яйлі, куди його заманювало, найвірогідніше, полювання за дичиною. Та й за умови, що вовки проходять за добу не рідко до 100 кілометрів, Кримський півострів може бути освоєний ними за лічені місяці.

Заступник голови кримської республіканської організації Українського товариства мисливців та рибалок Валерій Потанін повідомив журналістам, що в майбутні тижні мисливствознавчі організації Криму вирішуватимуть питання про організацію відстрілу вовків. Експедиція, швидше за все, почнеться з місця, де вовків бачили востаннє — в околицях села Вольного Джанкойського району. Але питання про те, чи можна знищувати вовків повністю, а також — чи варто це робити? — поки що не має відповіді. Багато фахівців вважає, що вовки не заслуговують повного винищення, і необхідна лише грамотна регуляція чисельності їхніх зграй, оскільки вони хороші санітари лісу. Здобиччю вовка стають, насамперед, не лише хворі тваринні, але й гризуни-шкідники, а також бездомні бродячі собаки. Але якщо допустити надмірне розростання їхньої чисельності...

За даними мисливствознавців, нині чисельність вовків в Україні складає близько 2,5 тисяч. Учені з Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАН України розробили прогноз зростання чисельності вовків і стверджують, що за умови повної заборони полювання їхня кількість усього за п’ять років може вирости до 20 тисяч особнів. Разом із тим їхню кількість можна завжди підтримувати в прийнятних межах і вовк приноситиме більше користі природі, ніж шкоди господарству людей.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com