Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Для лося Кузі знайшлася пара
( 7 Votes )
Написав Катерина ЗУБЧУК Переглядів - 14136   
П'ятниця, 06 лютого 2009 13:59

alces_alces_hunting_in_ukraine Більше року тому в нашій газеті була публікація «Лось «на лікарняному» у мисливців»

 У ній розповідалось про лося, який забрів у село Бихів Любешівського району. Він накульгував, з рани текла кров. Селяни, в першу мить розгубившись, що ж робити з твариною, згодом заманили її в хлів і викликали працівників мисливського господарства. А вже ті вирішили, що робити з незвичайним гостем. Вони перевезли лося з Бихова у Залізницю, де знаходиться вольєр господарства. Там Кузю (саме так його охрестили залізницькі діти, які підгодовували тварину) оглянув ветеринар. Рани, завдані браконьєрами, на щастя, були неважкі...

Одне слово, опинився Кузя (на фото) «на лікарняному» у мисливців. Судячи із знімка, зробленого нашим кореспондентом, лось став ручним. Звикнувши до людей, він нікого не боявся. Тому-то навіть тоді, коли рани загоїлися, працівники мисливського господарства вирішили, що відпускати на волю довірливу тварину не варто, бо вона може стати легкою поживою браконьєрів. Таким чином Кузя «прописався» і надалі у вольєрі.
     І ось недавній сюжет на одному з українських телеканалів змусив знову згадати про Кузю. У зимовому лісі розгулювала пара лосів. Один з них, як було сказано автором сюжету, -- родом з Волині. Зателефонувавши головному спеціалісту відділу мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства, ми поцікавились чи, бува, це не той самий лось, який жив у вольєрі на Любешівщині? З'ясувалось, що так воно і є: лось Кузя переселився на Тернопільщину - в одне з приватних мисливських господарств. Там його вже чекала «дівчинка». Живе тепер пара лосів у великому вольєрі. Отож, є надія, що й потомство скоро буде.
     Принагідно поцікавились ми кількістю лосів у волинських лісах. Насамперед Віталій Жабчук запевнив, що їх з роками стає все більше. І за останньою таксацією нараховується 552. Найбільше лосів облюбували угіддя Маневицького району. Там їх (з урахуванням угідь УТМР) - 170. Зокрема, на сохатих можна натрапити на території Черемського заповідника, у лісах Городоцького та Маневицького лісгоспів. Понад 130 лосів нараховано в мисливських угіддях Старовижівського району, хоч там, до речі, в минулі роки траплялися і випадки браконьєрства, коли підступна куля вкорочувала життя лосеві.
     Для того, щоб відбити бажання незаконно полювати на цих гордих тварин, нагадаємо, що за браконьєрський відстріл одного лося треба заплатити 20 тисяч гривень. А ще ж і штраф за порушення правил полювання чекає. Востаннє реально заплатити таку кругленьку суму браконьєрам довелось торік. Зокрема, лося було відстріляно на території Шацького національного парку, про що теж розповідала наша газета.

 

 Коментарі  

 
#1 amur 06.02.2009 19:19
Побольше таких добрых,заботлив ых людей и жить было бы интересней :roll:
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com