Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Через заздрість чи конкуренцію постріляли мисливських псів
( 1 Vote )
Написав Остап Переглядів - 12163   
Неділя, 08 лютого 2009 00:22

ВБИВСТВО СОБАК ОЦІНИЛИ У П'ЯТНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ !!!!

 

Їхній суботній ранок видався на диво ясним та морозним.
- Куди поїдемо сьогодні? — міркували шестеро немирівських мисливців.

- Поїхали в бік Вишковець, ми там ще ні разу не були, — заохочував своїх товаришів Олександр Бачило, мисливець з двадцятип’ятирічним стажем. — Я візьму свою Каю, хай побігає (західносибірська лайка, вік – два роки, має диплом третього ступеня по кабану, батько — чемпіон Всеукраїнської виставки, власник золотої медалі). Треба ще взяти собаку одного товариша, він поїхати з нами не може, а собачку свого пропонував.
Мисливці прихопили й Буяна, який поступався своїй чотирилапій напарниці хіба що віком — півтора року. Молодий, не встиг завоювати нагороди, але відзнаку обласного конкурсу 2008 року по виводку вже мав. Мав також елітний родовід.
Разом з чотирилапими помічниками, з гарним настроєм немирівські мисливці виїхали на Вишківці. Місцем полювання вибрали поле. Дорогою здибали вишковецьких мисливців, їх було дев’ятеро, різного віку, собак з собою не мали. Тільки й перекинулись привітаннями та розійшлися по ширині поля. Вишковецька група мисливців вибрала одну територію для полювання, немирівська — іншу.

- Більше ми їх того дня не бачили, — пояснює Олександр Бачило. — Я випустив собак, і ми розійшлися полювати. Собаки, граючись, бігали полем від одного мисливця до іншого. Адже це були улюбленці всієї нашої групи.
День був короткий, вже за полудень наша група мисливців почала збиратися додому. Собак поблизу не було. Я думав, що вони десь бігають, тому вирішив трохи почекати.
Стурбовані мисливці до восьмої години вечора блукали полем та прилеглими лісопосадками в пошуках. Вже смеркло, треба було повертатися додому. Власник пухнастої Каї залишив на землі ошийники, їжу й вирішив пошуки продовжити на другий день.
Зранку наступного дня стурбований власник підключив до пошуків хазяїна другого собаки. Ним був немирівський мисливець Володимир Цверчков.
- Ми приїхали на те місце, де я вчора залишив ошийник, собак на тому місці не виявилось, — пояснює Олександр Бачило. — Продовжили пошуки в тому місці, де полювали наші колеги з села Вишковець. Сліди на снігу були свіжі, і, недовго блукаючи, ми знайшли труп моєї собаки. Я зразу ж звернувся з заявою в місцеві правоохоронні органи.
Немирівські правоохоронні органи на чолі зі старшим інспектором охорони громадського порядку Володимиром Булюбашем продовжили розслідування за даним фактом. Труп другого собаки довелося шукати ще два тижні. У висновку патологоанатома зазначено, що смерть обох собак породи західносибірська лайка настала внаслідок кровотечі, викликаної вогнепальним пораненням. Кінолог Вінницької обласної організації УТМР Юрій Каравацький зробив оцінку вартості вбитих собак. Кая, за даним висновком, коштувала дев’ять тисяч гривень, Буян — шість тисяч гривень.
У ході розслідування виявилось, що собаки були вбиті мисливцями з вишковецької групи. Варто зазначити, що близько трьох років тому один із вишковецьких мисливців випадково вбив дитину, яку він необачно переплутав з собакою. Сьогодні ця людина відбуває покарання в місцях позбавлення волі, а смерть дитини до сьогодні оплакує родина. Імена людей, які повторили страшний випадок, встановлені. Одним із них виявилась особа, яка не має мисливського квитка, тобто, є браконьєром та звинувачується за статтею КУпАП у незаконному зберіганні зброї. Порушника притягнуто до відповідальності. За вимогою власника собаки, відповідно до визначеної вартості — шість тисяч гривень — звинувачений, вину визнавши, вартість собаки повністю відшкодував.
- Мені довелось продати корову, щоб заплатити за собаку, — пояснював порушник правоохоронцям. Та чому вбив — пояснити не міг чи, можливо, не хотів.
Мисливець, який вбив другого собаку, мисливський квиток мав, з мисливськими породами собак був обізнаний, чому вбив мисливського собаку — пояснює тим, що переплутав її з бродячим псом. Хоча цей варіант працівники Вінницької обласної організації УТМР відкидають. За словами обласного кінолога Юрія Каравацького, собака була доглянута, оскільки постійно брала участь у виставках, тому на бродячу схожа не була. Також цього мисливця-вбивцю правоохоронні органи звинувачують у порушенні ст.190 КУпАП за законне зберігання чужої зброї, яку правоохоронці виявили та вилучили у зв’язку з проведенням перевірки. Винним цей порушник себе не визнає, гроші — 9 тисяч гривень - платити відмовляється. Місцевий суд невдовзі розглядатиме цю справу.
Як могли мисливці постріляти мисливських собак? Це питання немирівчани пояснюють як небажання допустити до полювання на «чужій» території.
За даними обласної організації УТМР, протягом року на території області зафіксовані сім випадків вбивства мисливських собак. Але це поодинокий випадок, коли вдалося затримати порушників.
— Це жахливо, коли мисливці допускають на полюванні такі порушення, — зауважує голова обласної організації УТМР Анатолій Мерц. — Це, звичайно, пов’язане з недостатньою роботою керівника районної організації УТМР, яким є Павло Білоус. Ми його роботу плануємо розглядати на засіданні обласної президії, де кожен з членів президії буде давати оцінку діяльності.
- Ніяких порушень та браконьєрів серед немирівських мисливців немає, — зауважує Павло Білоус. — Я не можу тиснути на слідство, — пояснив Павло Дмитрович, відмовляючись відповідати на запитання журналіста. Проте представник правоохоронних органів люб'язно погодився прояснити ситуацію. Зі слів старшого інспектора Немирівського РВ УМВС Володимира Булюбаша, Павло Білоус близько шести разів звертався у райвідділ міліції з проханням повернути незаконно вилучену зброю одному із порушників.
- Я, звичайно, йому відмовив, але сам факт мене здивував, замість того, щоб покарати цю людину, керівник бідкається, що порушникові не повернули вилучену зброю.
Невдовзі справа про відшкодування матеріальних збитків власнику собаки буде розглядатися Немирівським судом.
- Але ж мені не грошей шкода, — пояснює Олександр Бачило, — мені собак шкода, бо вони для мене - як члени сім’ї…

 

 

 Людмила МОРОЗ

 

Обговорення на форумі

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com