Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Корм для тварин – будьте обережні
( 5 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 5540   
Неділя, 15 лютого 2009 20:13

Корм для домашнього улюбленця завжди купую без особливого трепету. Все ж якось на упаковці одного з кормів, який наввипередки радять ветеринари, натрапила на нагадування виробників, що корм містить консерванти та добавки. Вміст субпродуктів був ретельно зазначений на упаковці, а ось перелік консервантів і добавок не вказали.
Як розповів ветеринар, про речовини, які “підсаджують” наших мурчиків і барсиків на корм виключно одного виробника, ви ніде не дізнаєтеся. Такі дані з мовчазної згоди споживачів та органів, які контролюють якість, виробники кормів умисне замовчують.
Не зовсім субпродукти
За словами ветеринара Ігоря Дяківа, хороший корм не може містити субпродуктів. Із допомогою відмінного маркетингу вас переконують, що від цієї їжі ваш улюбленець житиме довго й щасливо. Не вірте. В ідеалі корм повинен уміщувати не менш ніж 50% м’яса, натомість дешева їжа для тварин містить його всього 4%. Решта ж – перемелені кості, пір’я. Від таких інгредієнтів тварини справді набирають вагу, що нібито свідчить про чудове здоров’я, але вони не отримують збалансованого харчування та елементарних вітамінів-мінералів.
Часто в кормі можна знайти карамель або цукор, хоч вони шкідливо впливають на здоров’я тваринки, а також шкаралупу горіхів і целюлозу. Ветеринар розповідає, що корми, які містять такі складові, викликають відчуття ситості, але не дають організму поживних речовин

Порядний виробник у жодному разі не маскуватиметься за фразами на кшталт “тваринні та рослинні субпродукти”, а перерахує кожен з інгредієнтів. Ігор Дяків стверджує, що в дешевих кормах використовують також відходи, які містять секрети залоз і гормони. Цікаво, що навіть кишки та сечу виробники їжі для домашніх улюбленців маркують однаково: субпродукти.
Від алергій до раку
Більшість наявних на українському ринку кормів містять штучні антиокислювачі. Консерванти Е320 та Е321 спричиняють хвороби кишково-шлункового тракту, печінки та нирок, алергію, аномалії у розвитку й онкопатології.
“Консервувати корм потрібно, але треба використовувати безпечніші замінники, намагатися вживати їх менше”, – каже Ігор Дяків.
Не менш небезпечними є синтетичні фарбники та смакові ароматизатори. Вони найчастіше викликають алергічні реакції. От, скажімо, фарбник Е127 спричиняє рак “щитовидки”, але його використовують у кількох різновидах кормів, розроблених спеціально для цуценят.
Наркотики для... тварин
Однак це ще не всі “сюрпризи” з пакетика корму. Як розповідає пан Дяків, корми для тварин також містять атраканти – штучно отримані або природні речовини, харчові добавки, які підсилюють запах та смакові властивості, за своєю дією подібні до наркотиків. Механізм дії такий: песик, який почне їсти корм з атракантами, надалі вимагатиме тільки цю їжу, а від решти відвертатиме носик.
“Це “професійна таємниця”, крім працівників лабораторій, про це ніхто не знає. Кажуть, для їх виготовлення використовують екстракти з органів статевої системи. Наші “співмешканці” не тільки швидко насичуються, а й відмовляються від інших кормів. Тварини вже не можуть їсти іншу їжу”, – пояснює ветеринар.

Львівська газета
Ірина Березовська

 


Читайте також:

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com