Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Сушене м'ясо (бастурма)
( 3 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 16729   
П'ятниця, 20 лютого 2009 00:15

В даний час бастурма є рідкістю, вважаючись делікатесом. Її не так просто купити навіть у фірмових магазинах. Адже вона колись була звичайною їжею мисливців, які робили її для того, щоб подовше зберегти продукт. Хто часто полює на диких копитних тваринах, може вивести бастурму з розряду делікатесів, якщо спробує приготувати сам.

Для бастурми краще узяти м'ясо лося, оленя, косулі. Годиться лише частина філе туші, будучи найніжнішим м'ясом. Довгасті шматки м'яса мають бути не товстіше за 3 см. Їх натирають сіллю і щільно укладають на суцільний шар солі в тару (діжу, таз) під важким грузом. М'ясо через тиждень виділить сік, який повинен покривати вміст протягом З-х тижнів.
Після цього м'ясо витягують з розсолу, вимочують в проточній воді протягом 2-х діб (періодично міняти воду), поки воно не розм'якшиться і не стане менш солоним. Можна узяти пробу, підсмаживши шматочок приготованого м'яса.
Потім шматки кладуть на чистий стіл (дошку) і обробляють спеціями: червоним перцем, кинзою або коріандром, тмином, хмелі-сунелі, і т.д. до смаку. Спеції послідовно втирають в м'ясо, а потім вкачують, як вкачують котлети перед піджаркою, сухарями. Після цього шматки бастурми обв'язують хрест на хрест шпагатом і вивішують в місці, що добре продувається, для сушки на 15-20 днів.
У сухому і холодному місці бастурму можна зберігати до півроку

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com