Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
В пригороде Варшавы 5 человек были госпитализированы после нападения кабана
( 1 Vote )
Написав WEST Переглядів - 9833   
Вівторок, 24 лютого 2009 09:18

dzik_wwa.jpgВ пригороде Варшавы Забки пять человек были госпитализированы после нападения кабана, сообщает агентство Associated Press. В результате нападения дикого зверя ранения получили всего семь человек.

Среди раненых есть двое детей. Жизни всех пострадавших находятся вне опасности. Но всем прийдется пройти очень болезненные прививки от бешенства.

Кабан, напавший на людей, сумел скрыться в лесу.

Перепуганные родители не выпускают своих детей из дому, а сами стараютя не приближаться к лесу и зеленым зонам, сообщает "Газета Польска".

Полиция попросила местных жителей не приближаться к лесному массиву, где спрятался опасный кабан. Для поиска этого животного был сформирован специальный отряд, составленный из опытных охотников.

 

 ***************

 

Atak dzika w podwarszawskich Ząbkach

Dwie kobiety i dziecko trafiły do szpitala po tym, jak zaatakował je dzik. Policjanci polują na zwierzę, które uciekło do lasu na granicy Marek, Ząbek i Zielonki.

 

O grasującym w Ząbkach dziku powiadomił policjantów mężczyzna, który padł jego ofiarą. Mężczyźnie nic się nie stało. Mniej szczęścia miały dwie kobiety i dziecko, które po spotkaniu ze zwierzakiem, mocno poturbowane trafiły do szpitala. "Dzik spowodował tez drobną kolizję - zderzył się z samochodem" - powiedział DZIENNIKOWI Tomasz Sitek z wołomińskiej policji.

"Powiadomiliśmy już służby weterynaryjne, policjanci monitorują lasy, do których uciekło zwierzę. Poinformowaliśmy też władze pobliskiej szkoły podstawowej, jednak dzik uciekł, więc uczniowie nie są zagrożeni. Weterynarz ustali, czy zwierzę nie jest chore na wściekliznę" - dodaje.


Gdy spotkasz dzika zachowaj spokój

Mateusz Witczyński: Jak postępować w przypadku spotkania z dzikiem lub innym dzikim zwierzęciem?
PIOTR MOSTOWSKI*: Przede wszystkim, choć to trudne w takiej chwili, trzeba zachować spokój. Nie krzyczeć, nie machać rękami, nie próbować odstraszyć zwierzęcia. W żadnym wypadku nie biec, ale odejść spokojnie na znaczną odległość, a potem probować zadzwonić do straży miejskiej lub np. policji.

Dlaczego nie uciekać, przecież to normalna reakcja?
Dzik czy łoś to zwierzęta ze swojej natury nie przyzwyczajone do ludzi. Szybkie poruszanie może je zdenerwować, lub spowodować że zwrócą uwagę na człowieka. A wtedy mogą wyładować na nim swoją złość lub ze strachu zaatakować

Strażnicy często wypłaszają zwierzęta z powrotem do lasu, innym to się nie udaje...
Po pierwsze strażników jest zawsze kilku, tak samo ubranych. Zwierzę czuje więc respekt i strach. Druga sprawa to doświadczenie strażników. Oni nie boją się tych zwierząt, a trzeba pamiętać że bardzo dobrze wyczuwają one w ludziach agresję podszytą strachem. Jeśli więc chcemy zgrywać bohatera a tak naprawdę nie wiemy co robić, to zwierzę to wyczuje i zaatakuje. Dlatego nie wolno podejmować samemu takich prób.

*Piotr Mostowski, kierownik Ekopatrolu straży miejskiej w Warszawie.

 

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com