Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Лайки - у всій красі...
( 17 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 12464   
Вівторок, 03 березня 2009 17:42

ЛайкаЦих гостровухих напіввовків по праву називають академіками пушного та звірового промислу, адже  з прадаваніх часів саме ця порода чи найбільше прислужилася нашим далеким пращурам у їхній боротьбі за виживання в диких нетрях пралісів.

 

Не полишають вони нас й у нинішні нелегкі часи, які переживає колишня Київська Русь, будучи, як і колись, надійними друзями, помічниками і рятівниками у незавжди безпечних мисливських мандрах.

Робоче поголів’я лайок стабільно зберігається на високому рівні  і завдяки віддіаним прихильникам Діани та кінологам , Галичина нині є крупним гніздом з  грамотного розведення цієї цінної породи.


Виставка лайокЯскравим свідченням цього стала міжобласна виставка лайок, яку провів 1 березня Львівський обласний осередок Федерації мисливського собаківництва України.

Одночасно такої  кількості породистих пухнастиків з відданими очима і гострими іклами  давно не бачили вулиці нашого старовинного міста. Вже з самого ранку місцевість неподалік обласного товаристава мисливців та рибалок України заполонили машини, з віконець яких виглядали милі, добродушні морди собак, а їх дружній гавкіт було чути за кілометр від місця події.

Після реєстрації учасників на рингах, експертна колегія  провела визначення экстерьера, типу конституції  виставлених лайок,  і, на основі отриманих даних, грунтовний аналіз отриманого  молодняка.

Як зазначив експерт ІІ категорії Ярема Олійник, час для проведення смотру породи обрано було невипадково, адже саме в цей час лайка у всій красі і “одягнена” дуже гарно. Дуже тішить й те, що її поголів’я у Львові останніми роками росте( особливо російсько-європейського підвиду), адже нині у нас відроджується саме звірова спеціалізація цієї породи ( робота пса по кабану та ведмедю). На виставку приїхали собаки з усіх областей Західної України та Одеської області.

Голова Львівської обласної організації Федерації мисливського собаківництва України Ярослав Рогоцький повідомив редакції, що участь у заході взяло 139 собак.


З них 106 – західно-сибірських  лайок і 33  - русько-європейських.

Сама виставка мала на меті виявити потенціально кращих особин для подальшого отримання від них робочого потомства. Це, як відомо, одна з основних умов племінної роботи.

Окрім оцінки екстер’єру пси піддалися комплексній оцінці, під час якої нараховують бали не лише за красу й гармонію, а й за польові (робочі) дипломи, а в старшій віковій групі ще й за класне потомство.

Судили на виставці відомі експерти 1 категорії, пани Вербило та Верхов з Житомира.

Серед русько-європейських лайок оцінку “відмінно” отримало – 15  собак, “дуже добре”- 15 і “добре” – 3.
Кращими молодими лайками серед них визнано Біма ( власник п.Cельтов з Моршина) та Інта-Рата (власник п.Олійник зі Львова).

Виставка лайок у Львові Чемпіонами виставки серед руско-європейських лайок визнано Бурана (власник  п.Cельтов) та Чайку (власник Володимир Рогоцький).

Західно-сибірські лайки були представлені 106 собаками. Оцінку “відмінно” отримали 57 лайок, “дуже добре”- 42 ,“добре” – 6 і “задовільно” – 1 собака.

Чемпіонкою серед цієї породи лайок було визнано Юлу (власник Піпський зі Львова).

Собак переможців нагороджували пам’ятними кубками, медалями та свідоцтвами.

Суддівство було справедливим, адже від власників собак скарг не надходило.

 

 

 Коментарі  

 
#1 vasyl eger 05.03.2009 18:28
:-) goood купа псів лахматих
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com