Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Про Чемпіонат серед лайок в комплексному змаганні по вольєрному кабану та борсуку 2009p
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 15020   
П'ятниця, 13 березня 2009 17:44

fmsu.gifВідкритий чемпіонат серед лайок по вольєрному кабану та борсуку проводиться Федерацією мисливського собаківництва України (надалі – ФМСУ) з метою:
Чемпіонат серед лайок1.1 Визначення кращих порід мисливських собак за робочими якостями для подальшого використання їх у племінній роботі.
1.2 Виявлення досягнень і обміну досвідом серед власників собак з обласних осередків ФМСУ й інших товариств мисливців по розведенню собак та їх польовій підготовці.
1.3 Заохочення власників переможців за найбільш успішну натаску.
1.4 Популяризації використання на полюванні мисливських собак.
Оцінка робочих якостей собак проводиться відповідно до правил, затверджених 26.02.2009 року Кінологічною Радою експертів з мисливського собаківництва України.


2. На чемпіонат запрошуються.
2.1. В особистій першості – власники собак, які мешкають на території України та за її межами. При цьому до змагань допускаються собаки відомого походження (тобто ті, що мають родовідне свідоцтво встановленого зразка) з оцінкою екстер’єру не нижче «дуже добре»  та диплом за роботу по кабану не нижче другого ступеня.
2.2. Команди обласних відділень ФМСУ, відділень КСУ, колективних членів ФМСУ, регіональних відділень ТВМР, клубів, мисливських господарств. Склад команди – 4 номери, які мають дипломи по кабану у вольєрі. До складу команди повинні входити одна сука та пес поодинці, два інших номери – на розсуд організації (пари чи одиночки). Командний залік проводиться по трьох кращих  роботах номерів. Номер – це собака, що працює одиночкою чи в парі. Собака має право приймати участь в чемпіонаті лише раз, тобто собака, котра виступає в парі, не може приймати участь у цьому чемпіонаті в індивідуальному виступі.
2.3. Команди з інших країн, до складу яких входять собаки, що мають позитивну оцінку екстер’єру, дипломи за роботу по кабану та родоводи загальновизнаного зразка.
2.4. Запис на чемпіонат, а також оплата за участь, проводяться заздалегідь –                до 16 березня 2009 року, заявки надсилати за номером факсу (044) 496 41 19 та на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Грошові кошти перераховувати на поточний рахунок ФМСУ згідно з виставленим рахунком.
2.5. Зміни в складі команди дозволено проводити до пуску першого номеру команди. Спочатку кожен номер працює по кабану. Черговість виступів по борсуку та ж, що й по кабану.
3. Для проведення чемпіонату призначаються дві робочі комісії, головний експерт та секретар  змагань.
3.1. До обов’язків секретаря входять:
- перевірка документації на собак, узагальнення даних, які надійшли від робочих комісій, оформлення робочих дипломів, отриманих собаками, а також визначення командних та індивідуальних місць;
- повна відповідальність за правильність визначення місць в особистій та командній першості.
3.2 Обов’язки головного експерта:
- контроль за організацією експертизи, вирішення спірних питань, бере участь у визначеності особистої та командної першості;
- проведення жеребкування команд до початку чемпіонату у присутності капітанів команд і складання списку черговості виступів собак  (порядок виступу собак в команді визначається капітаном команди);
- проведення сумісно з організаторами відкриття чемпіонату, параду-закриття змагань і нагородження учасників.
3.3 Робочі комісії проводять оцінку роботи собак і кожного дня подають секретарю рапортичку проведеної експертизи.
3.4 Перед пуском усі собаки перевіряються на крипторхізм і правильність зубної системи.
3.5 Відповідно до «Правил випробувань мисливських собак по підсадному кабану», власник має право знаходитися у вольєрі з рушницею і здійснити один-два постріли для створення у собаки найвищого азарту.
4. Усі собаки, які беруть участь у чемпіонаті (як в складі команди, так і особисто), одночасно беруть участь в індивідуальній першості. В командному та особистому заліку можуть брати участь собаки, які спрацювали на диплом як по кабану, так і по борсуку. Власники собак, що спрацювали по будь-якому одному звіру, отримають дипломи відповідного ступеня без зазначення заліку в командній та особистій першості. Собакам, які згідно з виступами, отримали прохідні бали, видаються дипломи з обов’язковою вказівкою зайнятого місця в індивідуальній першості чемпіонату. Командна і індивідульна першість собак визначаються окремо. Визначення індивідуального місця, як по борсуку, так і по кабану, проводиться:
- відповідно до ступенів дипломів;
- відповідно до суми балів, які отримав собака за робочі якості.
Особиста першість спочатку проводиться роздільно – по кабану та борсуку, а потім комплексно – за результатами двох робіт. В командній першості зараховуються лише номери команди (котрі спацювали і по кабану, і по борсуку, в парних номерах – обидва собаки повинні спрацювати по борсуку поодинці).
При рівності вищенаведених балів перевага надається собаці, який отримав вищий за ступенем диплом по кабану з найвищими балами в комплексному заліку.
 У випадку, коли дані бали однакові: при порівнянні пари та одиночки перевагу отримує собака, який спрацював в одиночку; при порівнянні декількох пар чи одиночок між собою  перевагу отримує молодший за віком собака.
4.1 Собакам, які зайняли перші місця у попередніх першостях по кабану і борсуку з дипломами І ст., присвоюється звання «Польовий чемпіон по кабану чи по борсуку».
У разі відсутності дипломів І ст. в обох попередніх першостях чи будь-якій одній собакам чи парам присвоюється звання «Польовий переможець».
При відсутності одночасно дипломів І і ІІ ст. звання не присвоюється.
При визначенні першості по комплексу робіт собаки (пари), які зайняли перші місця з двома дипломами першого ступеня, нагороджуються титулом «Польовий чемпіон» по кабану і борсуку в комплексному заліку.
При відсутності диплому І ступеня, собака, який зайняв перше місце з дипломами І та ІІ ступеня або двома дипломами ІІ ступеня, нагороджується титулом «Польовий переможець» (І ст. кабан – ІІ чи ІІІ ст. борсук; ІІ ст. кабан – І чи ІІ ст. борсук). При відсутності на чемпіонаті одночасно дипломів І та ІІ ступенів собака титулом не нагороджується.
4.2. Власники собак, які зайняли 1-3 місця в індивідуальній першості, як по кабану, по борсуку, так і в комплексному заліку нагороджуються призами, виділеними на чемпіонат президією ФМСУ.
Заохочувальними призами ФМСУ також нагороджуються власники наймолодших собак, які отримали дипломи на чемпіонаті, та власники собак, які показали кращу роботу в одиночку, пса та суку по кабану.
4.3 Скарги на розцінку роботи собак не приймаються, оцінка роботи собаки перегляду не підлягає.
5. Командна першість визначається за результатами роботи трьох кращих номерів команди, які отримали дипломи на чемпіонаті (як по кабану, так і по борсуку, обидва собаки з пари). При цьому до отриманої суми балів розцінки собак додаються.
По кабану:
- за кожний диплом І ступеня – 20 балів;
- за кожний диплом ІІ ступеня – 10 балів.
По борсуку – додатковий бал розраховується, як середнє арифметичне з додаткових балів до дипломів, отриманих по борсуку.
При рівності вищенаведених балів до отриманої суми додаються бали за основні елементи роботи.
5.1 Команди, які зайняли 1-3 місця, нагороджуються кубками і грамотами Президії ФМСУ.
    6. Організаціям і приватним особам дозволяється встановлювати додаткові цільові призи. В цьому разі ініціатори встановлення призів перед початком чемпіонату оголошують умови їх вручення.

Правління ФМСУ

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Загальне законодавство

Інші нормативно-правові акти

Кінологія (законодавсвто, інструкції, правила)

Законодавство для мисливців

Регіональні розпорядження

Powered by HuntingUkraine.com