Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Чемпіонат України серед лягавих собак по куріпці 2009р
( 3 Votes )
Написав Федерація мисливського собаківництва України Переглядів - 3763   
П'ятниця, 13 березня 2009 18:07

 

perdix_hunting_ukraine.jpg

З метою визначення кращих мисливських собак і підведення підсумків роботи в галузі мисливського собаківництва НАКАЗУЮ:

1.    Провести Чемпіонат України серед лягавих собак по куріпці в мисливських угіддях АР Крим.

Термін проведеннязмагань: 

 

з 09 по 12 квітня 2009 р. (включно).

 

Збір        учасників – 09 квітня 2009 р. до 1200 за адресою: Євпаторійський р-н, с. Заозерне,  вул. Садова, 60, база відпочинку «Уют»,

тел. для довідок (097) 926 94 60,

(095) 617 54 35 – Михайло Михайлович;

(050) 723 79 20 – Леонід Олександрович.
2.    Затвердити Положення про Чемпіонат України серед мисливських собак по куріпці   2009 року (додається).
3.    Відповідальність за організаційно-господарські питання по підготовці та проведенню чемпіонату покладаю головного кінолога ФМСУ З.Б. Медведєву та голову Євпаторійського відділення КРОР Ващенка Леоніда Олександровича.
4.    Для проведення Чемпіонату, здійснення розцінки роботи собак, визначення кращих команд призначити експертну комісію в складі:
№ 1 (острівні).
голова    Бедаль В. В. (Росія, Всеросійська категорія);
члени:    Ващенко Л. О. (Крим, І категорія);
Герасютенко В. В. (Одеса, І категорія).
№ 2 (континентальні).
голова    Демидов М. К. (Росія, Всеросійська категорія);
члени:    Піддубний В. І. (Крим, І категорія);
Вагерич А. Ф. (Ужгород, І категорія).
№ 3 (спанієлі).
голова    Черних О. В. (Крим, Національна категорія);
члени:    Стовба В. А. (Євпаторія, І категорія);
Лобков С. В. (Миколаїв, ІІ категорія).
Головний експерт змагань – Стоячко А. В. (Крим, Національна категорія).
5.    До участі у чемпіонаті допускати собак, які мають дипломи по основних видах дичини – в командному заліку, які мають дипломи по основних видах дичини не нижче                ІІ ступеня – в особистому заліку.
6.    Для часткового відшкодування збитків, пов’язаних з проведенням змагань, встановити внесок у розмірі  200 грн. – для індивідуальних та колективних членів ФМСУ, а також учасників з країн СНД. Для команд-учасників з інших організацій вартість               участі – 300 грн.
7.    Вартість проживання на базі відпочинку «Уют» – 30грн./добу.
8.    Головам обласних осередків ФМСУ, керівникам колективних членів ФМСУ забезпечити явку учасників – членів експертних комісій та команд. Допуск собак до чемпіонату регламентується Положенням про Чемпіонат України серед мисливських собак по куріпці 2009 року.
9.    Даний наказ довести до відома керівництва обласних осередків і колективних членів ФМСУ, товариств мисливців та рибалок, власників мисливських собак, які повинні повідомити про рішення щодо участі в чемпіонаті та надіслати заявки в правління ФМСУ до 30 березня 2009 року.
10.    Контроль за виконанням наказу покладаю на себе.
   
Президент ФМСУ                                                                                 А. К. Голубченко

 

 

 

  ПОЛОЖЕННЯ

про відкритий Чемпіонат України серед мисливських собак по куріпці 2009 року

1.    Чемпіонат України серед мисливських собак по куріпці проводиться Федерацією мисливського собаківництва України (надалі – ФМСУ) з метою:
1.1    Визначення кращих польовиків серед лягавих собак та спанієлів за їх робочими якостями для подальшого використання у племінній роботі.
1.2    Виявлення досягнень і обміну досвідом серед власників собак, а також обласних відділень ФМСУ, інших товариств мисливців по розведенню собак і їх польовій підготовці.
1.3    Заохочення власників переможців і призерів змагань за найбільш успішну підготовку собак до змагань.
1.4    Популяризації використання на полюванні собак мисливських порід.
1.5    З метою підвищення спортивності та видовищності Чемпіонату на змаганнях  проводяться парні пуски собак, тобто проводиться експертиза роботи в полі одночасно двох собак.
Оцінка робочих якостей лягавих собак проводиться згідно з „Правилами іспитів мисливських собак лягавих порід по болотній і польовій дичині”, затверджених Державним комітетом лісового господарства України від 05.09.2006 р. із змінами та доповненнями, прийнятими Кінологічною Радою 22 грудня 2007 року.
2.    Для проведення суддівства Чемпіонату призначаються: Головний експерт, три робочі комісії: для експертизи острівних лягавих, континентальних лягавих та спанієлів.
2.1. Головний експерт чемпіонату перевіряє документацію собак, узагальнює дані, які надійшли від робочих комісій, оформляє робочі дипломи, отримані собаками, а також визначає командні та індивідуальні місця. Головний експерт змагань несе повну відповідальність за правильність визначення місць особистої та командної першості. До початку змагань проводить жеребкування команд в присутності капітанів команд і складає список черговості виступів собак: собаки (острівні-континентальні) розбиваються на  пари: парні та непарні номери (1-2, 3-4, 5-6, 7-8 і т.д.). Разом із організаторами проводить відкриття змагань, парад-закриття змагань і нагородження учасників.
2.2. Робочі комісії проводять оцінку роботи собак і кожного дня подають головному експерту змагань рапортичку проведених іспитів.
2.3. Фінальний тур змагань судить експертна комісія у складі голів робочих комісій попереднього туру на чолі з головним експертом. Рішення про розцінку собак приймається колегіально.
3.    На змагання запрошуються:
3.1.     Команди обласних відділень ФМСУ, обласних секцій мисливського собаківництва товариств мисливців і рибалок та колективних членів ФМСУ – одна команда від кожної організації. Склад команди – чотири лягавих собаки, які мають дипломи по основних видах дичини. Окрім цього, обласні осередки та колективні члени  мають право виставити команди спанієлів, до складу якої входять не більш ніж чотири собаки, дипломованих по пернатій дичині. Командна першість серед спанієлів проводиться окремо від лягавих, при наявності не менш трьох команд. Командний залік проводиться за результатами роботи трьох кращих собак. Заявка на участь в чемпіонаті повинна бути подана до початку жеребкування. Обласний осередок ФМСУ, на території якого проводиться Чемпіонат, має право виставити дві команди.
3.2.     Команди лягавих  та спанієлів з інших країн – в складі 4-х собак.
3.3.     До участі в особистій першості допускаються собаки, які мають диплом не нижче ІІ ступеня по основних видах дичини.
3.4.     Власники лягавих собак і спанієлів, які мешкають на території України, повинні бути членами ФМСУ чи організацій, які є колективними членами ФМСУ. До змагань допускаються собаки відомого походження (тобто ті, що мають родовідне свідоцтво визнаного ФМСУ, КСУ зразка) з оцінкою екстер’єру не менше ніж «добре». Будь-яка собака команди по поважній причині (травма, хвороба тощо) перед пуском її на змагання за письмовою заявкою капітана команди може бути замінена на запасну. Внесок за вибулу по будь-яких причинах собаку не повертається.
4.    Чемпіонат серед спанієлів проводиться в один тур.
5.    Чемпіонат серед лягавих собак проводиться в два тури:
5.1.     Попередній тур, в якому собаки розбиваються на дві породні групи: «острівні» та «континентальні», які змагаються окремо, використовуючи парні пуски. Пари формуються за результатами жеребкування. Результати випробувань собак йдуть як в особисту першість, так і командну (три найкращих результати). Для проведення експертизи парі собак надається не менше 40 хв. робочого часу.
5.2.     Фінальний тур, в якому приймають участь вісім кращих собак за результатами виступів в попередньому турі. Фінальний тур проводиться в три етапи: чвертьфінал, півфінал, фінал. Чвертьфінал – пари розбиваються по схемі: перша пара – 1місце - 8 місце; друга пара – 2 - 7; третя – 3 - 6; четверта –  4 - 5. Для проведення експертизи парі собак надається не менше 30 хв. робочого часу. Переможець пари визначається за ступенем отриманого диплома та кількості отриманих балів. Півфінал – пари розбиваються по схемі: перша пара – переможець першої пари-переможець третьої пари; друга пара – переможець другої пари-переможець четвертої пари. Час для роботи та принцип визначення переможця ті ж. Відповідно, фінал проводиться за тим же принципом.
5.3.     Між кожним етапом фіналу змагань (¼ фіналу, ½ фіналу, фінал) необхідно робити перерву для відпочинку собак не менше 30 хв. до виходу в поле.
5.4.     Власник собаки має право відмовитися від участі у фінальному турі змагань до початку його проведення. У такому разі експертна комісія має право замінити її іншою собакою. Коли собака прийняла участь в ¼ фіналу, її подальша заміна не допускається.
6.    Всі собаки, які беруть участь у змаганнях (як в складі команди, так і особисто), одночасно приймають участь в індивідуальній першості змагань. Собакам, які згідно з виступами отримали прохідний бал, видаються дипломи з обов’язковою вказівкою зайнятого місця в індивідуальній першості змагань. Командна першість визначається за результатами виступів собак у попередньому турі. Особисті місця у Чемпіонаті визначаються за результатами попереднього туру (з 9-го до останнього місця), за виключенням восьми кращих собак, які потрапили до фінального туру. Особисті місця фіналістів визначаються за сумою балів отриманих ними у всіх пусках (у попередньому та фінальному турах) з урахуванням додаткових балів у відповідності до ступеню отриманих дипломів (І ст. – 20 балів; ІІ ст. – 10 балів). Собаки, які отримали розцінки у попередньому та фінальному турах, отримують два дипломи – за виступ в попередньому турі, та кращу роботу у фінальному турі. Командна і індивідуальна першість лягавих собак та спанієлів визначається окремо.
6.1.    Визначення індивідуального місця лягавих собак що не потрапили до фінального туру та спанієлів проводиться:
    відповідно до ступеня диплома;
    відповідно до загального балу, який отримала собака за робочі якості.
При рівності вищенаведених балів перевага надається:
    лягавій собаці, яка набрала більше балів по основних елементах роботи: „чуття”, „постановка, слухняність”. При рівності основних елементів – „за стиль”;
    спанієлю, який набрав більше балів по основних елементах роботи: „чуття”, „подача”. У випадку, коли дані бали однакові, перевагу отримує молодший за віком собака.
6.2.     Собака, яка перемогла у фінальному турі змагань, при наявності хоча б  одного диплому першого ступеня, нагороджуються титулом „Польовий чемпіон”, почесною грамотою Федерації мисливського собаківництва України та призом переможця Чемпіонату.
6.3.     При відсутності диплома І ступеня собака, який зайняв перше місце з дипломом ІІ ступеня, нагороджується титулом „Польовий переможець”. При відсутності на змаганнях дипломів І та ІІ ступеня собака титулом не нагороджується.
6.4.     Собаки, які зайняли друге та трете місця нагороджуються призами та грамотами ФМСУ.
6.5.     Заохочувальними призами ФМСУ також нагороджуються:
    власник наймолодшої собаки, яка отримала диплом на змаганнях;
    власник собаки, яка отримала найвищі єгерські бали (”постановка,       слухняність”).
6.6.     У разі участі в змаганнях більше 15 спанієлів, власники собак, які зайняли                 1-3 місця в індивідуальній першості, нагороджуються призами ФМСУ.
6.6.1.Спанієль, який зайняв перше місце при наявності диплому першого ступеня, нагороджуються титулом „Польовий чемпіон”, почесною грамотою Федерації мисливського собаківництва України та призом переможця Чемпіонату.
6.6.2. При відсутності диплома І ступеня спанієль, який зайняв перше місце з дипломом ІІ ступеня, нагороджується титулом „Польовий переможець”. При відсутності на змаганнях дипломів І та ІІ ступеня собака титулом не нагороджується.
6.6.3. Спанієлі, які зайняли друге та трете місця нагороджуються призами та грамотами ФМСУ.
6.6.4.     При участі менше 15 спанієлів встановлюється приз тільки за перше місце.
6.7.     Командна першість змагань визначається за результатами роботи трьох кращих собак команди, які отримали дипломи на змаганнях в попередньому турі. При цьому до отриманої суми балів розцінки собак додаються:
    за кожний диплом І ступеня – 20 балів;
    за кожний диплом ІІ ступеня – 10 балів.
При рівності вищенаведених балів до отриманої суми додаються бали за основні елементи роботи: „чуття”, „постановка, слухняність”.
6.8.    Команди, які зайняли 1-3 місця, нагороджуються кубками і грамотами ФМСУ.
6.9.    При участі в Чемпіонаті більше 3 команд спанієлів проводиться визначення командної першості змагань по цій групі порід. При меншій кількості команд, командна першість по групі порід спанієлів не проводиться.
    Організаціям і приватним особам дозволяється встановлювати додаткові цільові призи. У цьому разі ініціатори встановлення призів перед початком змагань оголошують умови їх вручення.   
7.    Собаки знімаються з виступів у випадках:
7.1. Відповідно до існуючих правил.
7.2. Відповідно до додаткових вимог до проведення Чемпіонату України мисливських собак по куріпці 2009 р.:
    дворазове підняття птиці після стійки без команди ведучого далі ніж 10 метрів від нього;
    підняття птиці з-під стійки іншої собаки, постійне спостереження за роботою конкурента чи створення перешкод для його роботи, перешкод в роботі іншої собаки з боку ведучого;
    невиконання ведучим розпоряджень комісії, його явка на поле в нетверезому стані;
    злобні собаки (забіяки).
8.     У першу хвилину роботи собак їх помилки не враховуються – пільговий час. Секундування собак не є обов’язковим, але в разі його відсутності при стійці однієї собаки друга повинна бути зупинена ведучим чи взята на поводок. При роботі собаки з секундуванням до балу за «постановку» додається до 2-х балів (в залежності від виразності та правильності секундування).

Правління ФМСУ
 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com