Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливський екзамен: не так страшний чорт...
( 5 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 7307   
П'ятниця, 20 березня 2009 14:12

Мисливський екзаменЗа різних епох ця вимога існувала майже завжди, але, зрозуміло, в інших формах. Та спільною рисою цих іспитів залишається випробування спроможності кандидата виконувати взяті на себе суворі обов’язки, адже на ловах, якщо називати речі своїми іменами, це часто питання життя або смерті.

 

Нині, в  мисливське міжсезоння, настає період масової здачі іспитів кандидатами на звання українського мисливця. Про це -- наша розмова з головним спеціалістом відділу мисливського господарства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрієм Дідичем:


-- Наплив охочих приєднатися до чарівного світу ловецтва нині трохи більшає з тієї причини, що працівники мисливського господарства тепер можуть викроїти трохи більше часу для новачків, -- розповів Юрій Орестович. -- Починається з того, що абітурієнт приходить до нас, або ж до державного районного мисливствознавця, аби подати відповідну заяву та з’ясувати дату іспиту. Під час цього візиту ми намагаємося на око визначити, навіщо людина хоче зайнятися ловецтвом. Якщо бачимо, що в кандидата на умі вполювати лише гору м’яса, то в популярній формі пояснюємо йому, що він помилився адресою. На базарі буде  вдесятеро дешевше, та й без зайвого клопоту. А якщо відчуваємо, що людина насправді «захворіла» полюванням, то даємо рекомендації з підготовки до іспиту. Іспит на отримання державного  посвідчення мисливця нагадує екзамен у ДАІ, тобто проводять його з допомогою комп’ютера – найбільш індиферентного екзаменатора. Упродовж 12 хвилин треба відповісти на 24 доволі прості запитання з біології, правил полювання, медицини, адміністративного та кримінального кодексу, техніки безпеки поводження Право на полювання - мисливський екзамензі зброєю. Думати треба швидко, адже  екстремальні ситуації на ловах не рідкість, і вони вимагають миттєвого реагування. Загалом треба знати відповіді на 128 запитань, які можна знайти в Інтернеті.
-- А як же із правильними відповідями?
-- Трохи складніше, адже таких лаконічних відповідей, як на тому ж таки іспиті у ДАІ наразі немає. Їх треба шукати у довідковій літературі для молодих мисливців. До речі, нещодавно на полицях книжкових магазинів з’явилася “Книга мисливця”, видана Держкомлісгоспом, і в ній є майже все.
-- Хто нині переважає серед абітурієнтів, і чи багатьом доводиться перескладати іспити?
-- Серед кандидатів представлені практично всі верстви населення різних професій та соціального статусу. Трохи більше, ясна річ, молодих людей, віком до 30. Відсоток тих, хто не склав іспит із першого разу, дуже малий, адже кожен мисливствознавець, який приводить до нас початківця, намагається бодай чогось його навчити. За повторний іспит уже не треба сплачувати 60 грн, і він, як правило, відбувається через кілька тижнів. Можливість перескладання іспиту необмежена.

-- Чи бувають спроби «домовитися»з екзаменаторами?
-- На жаль, таке іноді пропонують „крутелики”, у яких пальці «віялом». Таким намагаємося у м’якій формі пояснити, що незнання елементарних правил полювання рано чи пізно виллється у велику біду. Вони або себе покалічать або колег підстрелять.
-- Хто і за що може вилучити посвідчення мисливця і таким чином позбавити громадянина України права полювання?
-- Таке право має лише суд. Позбавити права полювання до 5 років можуть за злісне браконьєрство.
-- Чи існує певний ритуал посвячення в мисливці?
-- Такого, як скажімо у наших західних колег, не практикують. А шкода, бо ритуал походить із глибини віків, схожий на посвячення у лицарі і дуже гарний, отже, й залишається у спогадах мисливця на все життя.

 Коментарі  

 
#2 vasyl eger 09.07.2009 18:38
:o привіт констянтин .
та тут на форумі є екзаменаційні питання і відповіді пошукай і знайдеш .
 
 
#1 костянтин 09.07.2009 03:57
Привіт Шановні мисливці!!! Допоможіть знайти "Книгу мисливця",потрібно здати єкзамен,а без неї ну ні як!!! Наперед Вам всім вдячний!!!!!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com