Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Полювання з гончаком
( 16 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 6961   
Неділя, 22 березня 2009 15:27

Полювання з гончаком Увечері, напередодні полювання, гончаків слід добре нагодувати і дати їм відпочити, аби з ранку вони були свіжі і активні. Виходити потрібно   рано вранці, оскільки в цей час сліди звіра свіжіші і дають більше запаху (у сильний дощ або мороз полювати з гончаками недоцільно).
На ходове полювання по зайцеві або лисиці не слід виходити великою командою - сповна вистачає двох-трьох чоловік. Якщо ви п, то особливо важливо, аби всі члени команди були дослідними мисливцями, обізнаними в полюванні з гончаками і звичками звіра. Порядок ходового полювання залежить від місцевості, в якій вона проводиться. У бідних на зайця місцях мисливцям слід  йти "ланцюгом", в 70 - 80 м один від одного. В середині ланцюга повинен йти власник собаки (або собак) і не голосно порскати. Погодившись з ним рухаються і інші мисливці і гончаки.

Якщо на червоного звіра не розраховувати, то покрикувати можуть всі учасники полювання - так більше шансів швидше підняти зайця. Починати активно порскати з напуску не рекомендується, оскільки молоді гончаки відразу можуть безцільно погнати в голос, і це увійде у них до звички. Якщо хто-небудь з учасників полювання побачить звіра, а гончак ще його не гонить, то потрібно поставити гончака на слід.
Якщо гін йде по зайцеві, а мисливець наткнувся на червоного звіра тоді, якщо гончаки недалеко, слід почати азартно поставити собак.Багато гончаків бувають привчені кидатися на постріл, інколи навіть сходять з гону. Тому ніколи не слід стріляти не лише по птиці, що випадково вилетіла, але навіть по шумовому зайцеві, якщо в цей час собаки гонять по іншому звірові, - це псує собак" (Дмітрієв, 1987).
Якщо гончаки підняли зайця і, взявши слід, погнали його, то мисливці повинні швидко просунутися до місця підйому і, зачаївшись, очікувати там. Взагалі, людині, ще мало знайома з цього роду полюванням, вірніше ставати там, де заєць вже раз пройшов, а не бігати даремно і не прагнути перехопити зайця, що удається лише більш досвідченим мисливцям. У одних і тих же місцевостях більшість зайців біжать одними і тими ж місцями, так що при невеликій практиці можна вивчити всі їх лази напам'ять і завжди вибрати собі таке місце, де можна напевно зустріти зайця на гону.

олюєте з молодими собаками

 

Звір під гончаками ходить кругами, вірніше, замкнутими кривими. Хід звіра залежить від його звичок, а величина круга - від характеру місцевості і паратості гончаків (під паратими гончаками звір ходить великими кругами, чим під пішими)). Радіус круга  русака  широкий, лисиця часто намагається відбутися від гончаків, вирушаючи напростець на 5 - 6 км., а там починає крутити, а вовк рухається кругами найбільшого розміру, вирушаючи на багато кілометрів вперед. Розташування лазу (місця, вибраного мисливцем для зустрічі із звіром) також залежить від ходу звіра, а кожен звір має свою особливу манеру триматися під гончаками. Важливо знати, як поводитися на лазу.
Ставати на лазу завжди так, щоб вітер був від звіра на мисливця, а не навпаки. Якщо так встати не можна, то краще навіть не йти до лазу і встати тут, коли гончаки вже переведуть через нього звіра. Так, якщо мисливець знаходиться в середині острова, вітер з півдня, а гончаки ганяють в північній частині острова, то потрібно перечекати де-небудь, поки звіра переведуть в південну частину, і тоді швидко зайняти лаз. Можна також ставати при несприятливому напрямі вітру і біля головного лазу, яким звір виходить з острова, але неодмінно на відкритому місці, на вигляді, з тією метою, аби звір, лисиця особливо, помітила людину і довше б протрималася в острові, не виходячи з нього.
Ставши на лазу, необхідно розташуватися як можна зручніше: оглядітися, чи не заважає якась гілка, і якщо заважає, то обрізати; спробувати, чи можна зручно прицілитися по всіх напрямах, звідки чекаєш звіра; по чорнотропу відкинути сухі гілки, аби не тріснула яка під ногою, а по пороші утоптати сніг, аби не скрипів. Займаючи лаз, необхідно озирнутися, оглянути, де зайняли місця товариші і легким свистом дати знати найближчим, де сам зайняв місце; потім візувльно зміряти  відстань від зайнятого місця до прогалин і просвітів між деревами, де може йти звір, вивчити, так би мовити, місцевість в межах пострілу. Звір може з'явитися без гону, шумовим, причому він йде особливо обережно, тому на лазу необхідно цінувати кожен момент. бути готовим до пострілу - уважно дивитися, рушницю із зведеним курком тримати в руках, а не ставити біля себе.
Необхідно дотримувати на лазу щонайповнішу тишу.
Треба завжди стояти на лазу по можливості скритно, але головне - абсолютно непорушно. Завжди стають так, щоб було видно те місце, звідки може йти звір. Краще місце - під деревом, лицем у бік, звідки чекають звіра; потрібно щільно притиснутися спиною до дерева, злитися з ним. У такому положенні мисливцеві ніщо не закриває поле зору і він довго може зберігати абсолютно нерухоме положення; якщо ж до того мисливець одягнений у відповідне за кольором до кори деревини, то він дуже мало помітний.
Ставати за деревом, як це робить більшість, зовсім не слід, оскільки ніколи за ним непорушно  не встояти, і мисливець неодмінно із-за нього виглядатиме, а звір його завжди швидше помітить. У чагарнику, де немає високих дерев, треба вибирати таке місце, аби перед мисливцем був низький кущ, а за ним високий; якщо такого куща немає, то обрізувати (але не обламувати) вітки так, щоб кущ закривав мисливця лише по груди і ніщо б не заважало йому дивитися вперед. Полюючи в очеретах, треба ставати біля краю очеретів і обрізувати їх перед собою. Тут краще мати не темне, а жовтого коляру одяг. На одязі (і на зброї) не повинно бути нічого блискучого .
Стояти на лазу потрібно як можна спокійніше, не хвилюючись, не напружуючи зору, лише гострозоро дивитися вперед і по сторонах, по можливості, проте не крутити головою. В той момент, як тільки мисливець побачить звіра, він повинен завмерти, як лягава на стійці, не дозволити собі анінайменшого руху: у якому положенні його захопило, в тому він і повинен залишитися. Порада: побачивши звіра, швидко сісти - нікуди не годиться, оскільки це кращий спосіб налякати звіра і змусити відвернути убік. Не слід також брати звіра на приціл завчасно, тому що і це рух також неодмінно злякає звіра" (Сабанєєв, 1985 р.).

Охота з гончаками може бути як рухова (ходова) так і нерухома. Нерухоме полювання з гончаками може проводитися на лисячих норах і по вовках. При нерухомому полюванні мисливці стають на своїх, заздалегідь намічені місця, і вже не сходять з них у весь час полювання. В такий спосіб полюють тоді, коли в  бере участь велика кількість мисливців і коли полювання проводиться виключно по червоному звірові. Про здобутого звіра слід оповістити голосом всіх учасників полювання. Якщо убитим звіром виявиться лисиця або вовк, потрібно дозволити собакам пошарпати його; від цього гончаки стають більш злісними. Якщо ви добули зайця, відріжте пазанки - частина задніх ніг від скакального суглоба до кігтиків (кігті краще зрізати) - і віддайте їх собакам. Це для них ласощі і винагорода за виконану роботу.

 

(foto № 1: Tadeusz Ajdukiewicz (1852-1916)

"Scena z polowania" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie)

 

 

http://ostt.blog.huntingukraine.com/

 

Статтю на конкурс прислав користувач Ostt

 Коментарі  

 
#1 Мисливець 25.03.2009 14:56
Цікаво читати як рекомендують полювати з гончаками в дечому Я не згодний.А головне поки сам не дійдеш до багатьом дрібниць при полюванні буде мало результатів на полюванні
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com