Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Закон - тайга, прокурор - ведмідь?
( 4 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 12927   
Середа, 25 березня 2009 15:47

рейдерського захоплення мисливських угідьНині вже увесь світ знає, що в Україні  суть стану дотримання законності  в багатьох випадках проявляється в приказці “Закон- тайга, прокурор – ведмідь!” Прикладів, коли закон можна обійти з надзвичайною легкістю – тьма,  особливо, коли заходить мова про ласі шматки громадського майна. Вони відрізаються у громадськості нахабно й цинічно. Ласий шмат – ну ніяк не дає спокійно спати чиновництву.

Віднедавна  рейдерство, як загальноукраїнське лихо, дійшло і до мисливських угідь, а у Львівській обласній раді не вщухають скандали щодо рейдерського захоплення найкращих із них.

На минулій сесії, наприклад, в одну мить, позбулося найбагатших угідь Мостиське товариство мисливців і рибалок, одне з найбільших на Львівщині за кількістю своїх членів. “Експропріація” відбулася неочікувано, тихо й швидко: просто-на-просто одному з впливових депутатів, який нещодавно побував на запрошення  пополювати в цих угіддях, так сподобалась місцина, що він, не особливо напружуючи фантазію, вирішив її відібрати в громадської організації.

Єдиний голос, який був проти цієї оборудки належить голові Львівської обласної Ради Мирославу Сенику.

Рішення ухвалили грубо порушивши мисливське законодавство України, згідно з яким, передача угідь іншому користувачу можлива лише в разі погіршення якості мисливських угідь, закінчення терміну оренди, добровільної відмови користувача від користування угіддями або ж у разі припинення існування юридичної особи, за якою й були закріплені ці угіддя.

У цьому ж випадку депутати прийняли рішення, базуючи свою думку нібито на погіршенні якості угідь, якого фактично не було. Погіршення якості угідь уповноважені констатутвати фахівці Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та екологічної інспекції. Як з’ясувалося, в цих установ немає жодних претензій до Мостиського товариства мисливців і рибалок. Ба більше, там зафіксовано зростання кількості дичини на зазначених територіях. Попри те, що в  цих угіддях проводиться планове полювання, починаючи з 1996 року чисельність козулі збільшилася з 146 особин до 154,  кабана з 23 до 28, зайця  з 2236 до 2545 , а куріпки з 564 до 876!

Як повідомив порталу завідуючий сектором оперативного контролю Держекоінспекції у Львівській області Микола Барабаш, нині в області спостерігається якась навала бажаючих мати  свої приватні мисливсько-рибалські угіддя. Дехто з них намагається отримати їх в будь-який спосіб і приклад Мостиського товариства мисливців  і рибалок дуже показовий в цьому плані. 

Не зрозуміло, на чому ґрунтується висновок постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів і рекреації Львівської обласної ради про нібито погіршення якості мисливських угідь Мостиського товариства мисливців і рибалок. У цій скандальній історії забули про основне -- рішенням Львівської обласної ради  №261 від 25 грудня 1997 року зазначені території надали в користування Мостиському товариству мисливців і рибалок  до 2012 року.

Боротися з цим лихом можна звертаючись в прокуратуру та залучаючи  четверту владу – журналістів, щоб громадськість знала, так би мовити, своїх “героїв” в обличчя.

Але , бачите, який у нас спостерігається нонсенс, облрада може й не задовольнити протест прокурора. Тоді у скривджених мисливців та рибалок Мостиського району залишається лише один вихід – суд.

„На відібраних угіддях ми проводили найцікавіші полювання на копитних, -- обурюється голова Мостиського товариства мислвців і рибалок Михайло Івасів. – На цих ділянках ми щороку проводимо чималі впорядкувальні роботи! Підгодовуємо дичину, охороняємо її, відстрілюємо шкідників, і все це за кошти пересічних членів товариства, яких нині майже 600 осіб. Тепер всіма цими плодами нашої нелегкої праці хоче скористатися пара-трійка товстосумів. Члени нашого товариства, чи не половина з яких є членами БЮТ, нині пишуть звернення до Юлії Тимошенко з проханням припинити безсовісний «дерибан» народного надбання, адже у Законі України «Про мисливське господарство та полювання» чорним по білому написано, що  мисливські тварини, що перебувають у стані природної волі в межах території України, є об’єктом права власності усього українського народу, а не купки скоробагатьків. Від імені керівництва нашого товариства скеровано також протести до прокуратури всіх рівнів. Якщо ж  Феміда й цього разу заплющить очі на відверте беззаконня, ще не відомо, чим може закінчиться протистояння великої кількості озброєних людей.

 

 

P.S. Коли цей матеріал був готовий до публікації до редакції зателефонували обурені члени Золочівської райради Українського товариства мисливців та рибалок -  найбільшої за числельністю ловецької організації, і повідомили , що й у Золочівській міскій раді розпочалися підкилимні ігри з метою відібрати у них озеро Шевченка, площею 130 га і обсягом до двох мільйонів кубів чистеснької води, яким  рибалки товариства опікуються більше 20 років і в зариблення й охорону якого вони вклали сотні тисяч гривень своїх трудових грошей.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com