Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
1 квітня – Міжнародний день птахів
( 4 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 14097   
Середа, 01 квітня 2009 18:27

UNESCO's Man and the Biosphere ProgrammeЙого запровадили 1906 року, підписавши Міжнародну конвенцію щодо охорони птахів – уже на початку ХХ століття вчені били на сполох через зникнення деяких видів пернатих. Відтак щороку в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” проводять низку заходів для захисту птаства, адже якщо ще до середини минулого століття найбільшою бідою було полювання та неконтрольована торгівля, то нині птахи страждають від абсолютно мирного впливу людини на довкілля, як-от викиди підприємств в атмосферу.

 

top.jpgЗ 1995 р. Українське товариство охорони птахів проводить акцію "Птах року". Так, її "героями" були: сиворакша (1995), чайка (1996), рибалочка (1997), боривітер (1998), шпак (1999), лелека білий (2000), ластівка сільська (2001), сова вухата (2002), соловейко східний (2003), посмітюха (2004), вільшанка (2005), синьошийка (2006).

 

 

У Харкові відбувся круглий стіл, присвячений охороні диких птахів:


Участь в проведенні заходу взяли представники лісового господарства, Державної екологічної інспекції та Держуправління в Харківській області, управління з питань надзвичайних ситуацій, орнітологи, працівники ветеринарної медицини. 
У ході обговорювання нагальних проблем порушувалися питання щодо інциденту із масової загибелі диких гусей у Лозівському районі. Начальник управління державної ветеринарної медицини повідомив, що за результатами дослідження патологічного матеріалу пташиного грипу та хворобу Ньюкасла у загиблих птахів не виявлено. За хіміко-токсикологічними дослідженнями вмісту шлунків на наявність токсичних елементів встановлено перевищення в 10 разів допустимої норми кількості цинку і заліза, які потрапили в організм птахів в результаті поїдання зерна, протравленого перед посівом кукурудзи. Зібрано всі необхідні проби води, біологічний матеріал, які відправлені на експертизу в лабораторії Харкова та Києва. Зараз подію контролюють представники санітарно-епідеміологічних служб, екологи, ветеринари.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com