Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Забутий рецепт березового ... вина!
( 8 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 16918   
Понеділок, 06 квітня 2009 13:00

Приготування  та споживання дичини та риби без доброго вина збіднює смак делікатесного м’яса і цю істину ніхто не візьметься заперечувати. А втім зовсім не обов’язково використувати лише виноградні вина бо  до цього виду страв добре підійде вино з  звичайної берези, зроблене власними руками.

 

В давнину руські князі та бояри дививували заморських гостей шампанським, виготовленим їхніми придворними виноробами на березовому соці. Ще навіть за останнього російського царя Франції було продано  патент на виготволення такого шампанського і там  й понині його випускають. В Україні ж тепер скуштувати березового вина можна лише самотужки виготовивши його.

За основу рецептури можна взяти старовинний рецепт з книги "Месяцеслов" (1828 р.): “З березовиці, де є до збирання її нагода, роблять здорове і приємне вино таким чином: на відро ( мабуть розміром з невеличку діжечку) взяти півфунта цукру і, коли він у ній розійдеться, варити її то тих пір, як укипить до третьої долі, знімаючи накипаючу піну; потім процідити кріз холстину у дерев’яний посуд, порізавши в кільця один лимон, поклавши його в неї, а коли цей сік вистигне до такої степені, як парне молоко, то домішуй до нього одну столову ложку найліпших дріжджів та покрий, коли воно закисне, зніми піну обережніше та злий його в таку діжечку, в якій було колись виноградне вино, і постав у льох на два тижні; потім розлий все це по пляшках і,  закоркувавши міцно корками, засмоли і постав до льоху в пісок”.

Якщо пристосувати цей рецепт до сучасності, то він виглядає приблизно так: кисле столове вино міцністю 6-7 градусів отримують взявши 100 літрів березового соку і додавши в нього 4 кг цукру-піску. Розчин випарюють в емальованому посуді до третини попереднього об’єму і кидають в його теплий розчин (40-45 градусів) чотири очищених від шкурки та зерен лимона або ж додають 35 г лимонної кислоти. Коли температура розчину опуститься до 25-30 градусів, в нього додають 25 г дріжджів. Після цього вино витримують 3-4 декади, фільтрують і розливають в пляшки.

Для отримання міцного березового вина, при його приготуванні сік відвічі менше випарюють, вдвічі збільшують норму цукру, вчетверо кількість лимонів. Як забродить, слідкують за тим, щоб цукристість сусла не опустилася нижче 4%. Для припинення бродіння в сусло вливають 5 літрів винного спирту. Міцність такогого вина складає 13-14 градусів.

Всі березові вина мають чудовий золотистий колір, високі смакові якості і  надзвичайно сильний аромат.

  


 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com