Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Майстер з Косова Іван Фіцич: Про шкіру, унікальність мисливців та Природу
( 17 Votes )
Написав Олена Кос Переглядів - 23952   
Четвер, 09 квітня 2009 13:42

patrontash_sivan_fitsychМодникам тепер усюди дорога. І повірте, це не стосується дівчат на подіумах чи панянок, що бігають по дорогих бутіках. Модним можна бути й на полюванні, адже і тут треба мати свій стиль. Мова йде не тільки про одяг, а й про аксесуари та спорядження. Журналіст HuntingUkraine поспілкувався із майстром Іваном Фіцичем з карпатського міста Косова, що на Франківщині, який вже не перший десяток років займається виробами зі шкіри. Головна тематика завідувача майстернями кафедри дизайну відділу художніх виробів зі шкіри Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв – мисливське спорядження:

 

 

- Пане Іване, яка власне специфіка виготовлення?

- Якщо мова йде про мисливське спорядження, то найперше треба зважати на конструкцію, зручність. Бо самі розумієте, що на полюванні умови не хатні, все має бути чітко. Зайвому тут зась! Тому сумка чи патронташ мають бути зручними, компактними. До слова, усі свої роботи я випробовував на собі. Маючи конструкцію виробу, можна переходити до створення композиції. А композиція – це форма, це дизайн. Маючи форму, вже можна вирішувати чим і яким чином оздоблювати. Підбираю також і техніку виконання. В основному – це кліше, тиснення, оздобленням металом. Щодо тиснення, то ця концепція є доволі старою, та нині ми її вдосконалили і осучаснили.

Мене дещо дивує нинішня тенденція, яка склалась нині у пересічного громадянина: ніби всі мисливці – це вбивці. Як на мене, таку думку треба кардинально міняти через культуру мисливців, це стосується і їхнього одягу. Має бути відповідний одяг, взуття. Полювання – це вихід до природи, спілкування з нею, насолода перебування у компанії з нею. Не дарма в нашій мові людину, яка полює називають мисливцем, бо це, очевидно, слово походить від «мислить», «думає».

 

- Який матеріал використовуєте у роботі?

- Мої вироби з різної шкіри. Та часто використовую шкіру з великої рогатої худоби після всяких обробок. Все закуповую в обласному центрі. Там є широкий вибір. Кишені для куль роблю або з конячої, або зі свинячої шкіри, бо вона міцна і надійна. На піднаряд використовую шкіру велюрову або спилок. З металів використовую мельхіор, латунь, мідь. Як бачите, це переважно кольорові метали, але є також мельхіор тонований. Часто при виробництві речі так протираю, що під час використання, чим більше ти їх носиш, тим краще вони виглядають. Використовую я тільки натуральні матеріали. Хоча, є у виробництві капронова нитка, бо вона не гниє. Для прикладу, один мужчина випадково втопив свій патронташ, а коли дістав його з води, то нічого йому не сталось. Так що вода мої шкіряні вироби не бере, на відміну від вогню. Навіть якщо буде якийсь брак, або щось інше, то на кожній сумці, на кожному паску, на кожному патронташі є моє клеймо.

- Скільки часу займає робота над одним виробом?

- Це дивлячись над чим я працюю. Якщо це індивідуальна композиція, є конкретні побажання замовника, то часу йде багато. Для прикладу чохол для ножа можна зробити за півдня, за день. По-різному буває, інколи працюю над однією річчю впродовж дня, а інколи й цілого місяця. Ну, і ще багато залежить від замовлень. В мене все чітко розписано, коли і що я зможу зробити, часто замовники просять зробити щось терміново.

 

- Де ви трудитесь над своїми роботами? Маєте власну майстерню, чи працюєте в інституті разом зі своїми учнями? Маєте помічників?

- Студенти завжди зі мною працюють, вони вчаться в мене. Та мої роботи вони не виконують. Вони ще учні, я їм відповідно даю поради, рекомендації, а вони мені є добрими друзями. Та для прикладу, якщо я маю якісь не дуже складні замовлення, то я їм можу запропонувати взятись за цю роботу. Звісно, пропоную також і свою допомогу. А я працюю або вдома, або в інституті. На роботі є машина, дуже якісна, де можна розкроїти, чи зробити якісь деталі тоншими. Та не обов’язково все робиться на машинах, є багато ручної роботи, делікатної, над якою треба посидіти. Особливо, коли працюємо з металом. Клопоту достатньо.

 

- Де берете свої ідеї, як вигадуєте дизайн?

- Кожна робота має свій характер, настрій. Якщо це перепілка – то перепілка, якщо едельвейс – то едельвейс, кабан – то кабан. Все я вигадую сам. Справа в тому, що я сам практик, я мисливець, в мене є мій вірний друг на полюванні – собака, я багато полюю і, до речі, довгий час.

 

- У Вашому доробку лише мисливське спорядження, чи є також аксесуари для жінок, прикраси, картини тощо?

- Ні. Я робив всяке. Робив іменну адресу: була робота для нашого екс-президента Леоніда Кучми, хоча, це може й не робить мені честі (Усміхається), робив і портрет зі шкіри. До слова, в останній роботі було дуже багато всяких нюансів, зокрема сама техніка – випалювання. В роботі зі шкірою помилок не має бути, це не папір, де можна підтерти щось гумкою. Якщо щось зіпсував, то виправленню не підлягає, хіба на сміття. Робив і вітальні адреси, і куртки, і жіночі сумки. Я вмію зробити багато всякого, бо все-таки маю 28-річний досвід роботи зі шкірою.

 

- Де берете матеріал? Чи самі його обробляєте, чи купуєте готову сировину?

- Все купую. Тепер вибір великий, і головне – продукція куди якісніша, аніж було за «совдепії». Тут тобі і колір, такий як треба, і товщина. Але бувають випадки, що доводиться щось підфарбувати, але таке нечасто.

 

- Ну і напевне найцікавіше питання – яка ціна таких виробів?

- Ну, тут вже дивлячись що. Залежить від самої роботи, від дизайну, від виробу, від виготовлення, бо є у моєму доробку і звичайні футляри для окулярів, і ексклюзивні мисливські набори, і вітальні адреси, і портрети. Найменша ціна – 10 гривень, ну а найбільша – 10 000 гривень. Можна за таку суму зробити якийсь унікальний мисливський набір, який прикрасити дорогими кольоровими металами.

 

b4

 

 

- Чи використовуєте каміння?

- Не використовую, я люблю шкіру, в природному вигляді, з додаванням металів, а от каміння – ні. Я щиро вірю, що ми, люди маємо бути близькими до природи, і це пропагую у своїх роботах. Мені інколи страшно дивитись на те, що робиться на телебаченні, які в людей принципи. Як казав Шевченко «Чужого научайтесь й свого не цурайтесь», а те, що рекламують, десь є на часі, але тим не менше, ми маємо мислити, бути мисливцями, і не завжди зважати на якісь новітні технології, а більше віддавати себе спілкуванню з Природою.

 

Детальнішу інформацію можна отримати за тел. 80977759794


Читайте також:

 Коментарі  

 
#7 sevenhell_19 15.07.2016 14:31
:oops: Я його донька) Наразі займаюсь створенням його персонального сайту та сторінки в Facebook. Коли все буде готове обов'язково кину всі дані сюди) Ціни і справді в тата не космічні, а справедливі враховуючи ціну на матеріали тепер (шкіра тільки високої якості-італійська)
 
 
#6 volusik 30.08.2012 21:34
а де саме у неті можна подивитись на його продукцію та ціни ;-)
 
 
#5 ostt 10.04.2009 21:57
хороші і не дешеві речі :-*
Виконання - супер!
 
 
#4 ulapacyga 10.04.2009 20:56
Sliczne (!) :eek: ale na pewno i drogie... :-*
 
 
#3 Piki 09.04.2009 18:22
Люблю Косів.. Гарне гірське містечко. Та й сувеніри різні там мабуть у 2 рази дешевші ніж у Львові. Черемош там недалеко протікає. Ех, хочу знову туди..
 
 
#2 MEGA 09.04.2009 17:26
хочу стати його учнем :lol:
 
 
#1 WALLY 09.04.2009 16:57
Klass :-)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com