Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Боротьба із браконьєрством у місцевих водоймищах на Житомирщині
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 14098   
П'ятниця, 10 квітня 2009 22:31

На Житомирщині працівники Державної екологічної інспекції в Житомирській області спільно з правоохоронцями «полюють» на браконьєрів, що незаконно рибалять у місцевих водоймищах. Такі заходи обумовлені проведенням на території Житомирщини профілактичних заходів щодо боротьби із браконьєрством і триватимуть вони упродовж весняно-літнього періоду до 31 червня.

В свою чергу, потреба у відпрацюваннях полягає у виявленні та припиненні фактів незаконної риболовлі під час нересту риби. У цей час забороняється перебування на річках, озерах та інших водоймищах маломірних суден промислового виробництва та інших плавзасобів, а також користування ними на вказаних водних об’єктах. Неприпустимою вважається риболовля із застосуванням зброї, використанням електроструму, а також вибухових або отруйних речовин.
Участь у проведенні вказаних заходів беруть як безпосередньо природоохоронні органи, правоохоронні так і представники громадських формувань.
2 квітня під час одного з таких заходів, що відбувся в Житомирському районі за участі представників Державної екологічної інспекції та працівників міліції на річці Гнилоп’ять було помічено надувний човен з рибалкою-правопорушником, який витягав з води розставлені напередодні сітки. Проте поживитися уловом йому не вдалося. Держінспекторами всі знаряддя незаконної риболовлі – декілька сіток та надувний човен було вилучено. Відносно його самого складено адміністративний протокол по ст. 85-4 (грубе порушення правил рибальства) КУпАП. Матеріали передані до Житомирського районного суду.
Найчастіше правопорушниками виявляються місцеві жителі, які рибалять на водоймищах, що знаходяться у їх населених пунктах. На період нересту особам, які офіційно займаються промисловим рибальством, слід обов’язково оформлювати спеціальні дозволи, які обумовлюють рибальство у визначених місцях та вилов деяких видів риби. Начальник відділу екологічного контролю біоресурсів та ПЗФ Державної екологічної інспекції в Житомирській області Віктор Радушинський зауважує, що наразі найбільшою популярністю серед рибалок користуються сітки китайського виробництва з вічками від 20-50 мм. Такі сітки у період нересту стають особливо небезпечними знаряддями рибальства, оскільки окрім зрілого поголів’я риби у них потрапляють і мальки.  
Загалом же, як відмітили працівники екологічної інспекції - спільні заходи з органами внутрішніх справ, що розпочалися на території області, мають значно покращити ситуацію на водоймах та посилити профілактичний вплив щодо попередження браконьєрства.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com