Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Утіха лягашатників
( 10 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 9940   
Понеділок, 13 квітня 2009 14:07

стійка собакиМабуть, нема такої лягавої, яку не захоплює піднесений азарт при зустрічі з гарячим запахом сірої куріпки. Особливо тішить лягашатника споглядання гарної роботи собаки по цьому виду дичини в затяжний період мисливського міжсезоння, коли так скучається за рідними угіддями… Єдиний вихід в такій ситуації – офіційні заплановані випробування та змагання лягавих. Згідно з планом роботи Львівського обласного осередку Федерації мисливського собаківництва України з 3 по 5 квітня 2009 р. в мисливських угіддях Львівської міської ради УТМР у Пустомитівському районі Львівщини відбулися міжобласні особисто-командні змагання лягавих по куріпці.

 

В цьому дійстві прийняло участь сім команд: клуби "Дойч дратхаар”(м.Вінниця), “Подільский курцхаар”( м.Вінниця), команда міського товариства УТМР Болехова (Івано-Франківська обл.), команда Волинського обласного осередку ФМСУ (М.Луцьк), команда Рівненського обласного осередку ФМСУ та дві команди Львівського обласного осередку ФМСУ. Усього в командному заліку було виставлено 27 собак (залік проводився по трьом кращим в кожній команді), а в особистому - 50 собак. Птиці в угіддях було достаньо і в результаті триденної боротьби за призові місця експертна комісія на чолі з експертом І категорії Євгеном Осадчуком (м.Луцьк), визначила кращих.

Перше місце посіла з 212 набраними балами команада клубу “Дойч дратхаар”(м.Вінниця). Друге – команда міста Болехова (Фвано- Фрранківська обл.) (198 балів). Третє – Волинського обласного есередку ФМСУ ( 154 бали). Четвертими і п’ятими були команди Львівського обласного середку ФМСУ, шостою була команада з Рівного і останньою була команда “Подільський курцхаар”(м.Вінниця). Як зазначив голова Львівського обласного осередку ФМСУ Ярослав Рогоцький, у змаганнях прийняли участь собаки різного ступеню підготовки і це сообливо чітко видно по результатах собистого заліку. Перше місце в ньому зайняла з дипломом ІІ ступеню (80 балів) курцхаар Ніколь (власник С.Косенко з Володимир-Волинська). Друге місце посів з дипломом ІІІ степені (75 балів) дратхаар Честер ( власник С.Козак зі Львова). Третє місце з дипломом ІІІ степені за курцхааром Нікою (74 бали) ( власник Р.Стецюк з Волині). Переможці в командному заліку нагороджувались гарними спортивними кубками. Переможці в особистому заліку нагороджувались пам’ятними кубками з мисливською тематикою. Проведені змагання показали також, що чимало власників собак ані зеленого поняття не мають про те, як правильно виставляти своїх чотириногих друзів на подібних заходах.

Не бракувало й випадків, коли слабо підготовлені собаки гнали птицю, за що й були зняті з змагання. Мабуть вплинуло те, що лягавих часто використовували при полюванні на зайця, де вони й призвичаїлися гнати. Навіть ті собаки, які раніше показували добру роботу по польовій птиці, цього разу її просто гнали. З 50 собак лише 14 спрацювали на польові дипломи. Такий відсоток дуже низький. Як негатив всі учасники змагань відмітили, що проведенню дійства заважали численні випадки випалювання сухої трави місцевими селянами, які помилково вважають, що таким чином вони поліпшують травостій для випасання худоби. Про те, що таким чином знищується велика кількість дичини годі й говорити. Весь Львів оточений пожарищами, які вирують і вдень, і вночі. Але попри все всі учасники змагань залишилися задоволеними можливістю поспілкуватися з колегами й подивитися на роботу кращих собак, особливо в парній роботі. Особлива подяка від учасників змагань голові Львівського міського осередку УТМР В.Дуді за надані, багаті на куріпку, мисливські угіддя.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com