Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Риболовні снасті для початківця
( 33 Votes )
Написав Влад Якушев Переглядів - 26107   
Понеділок, 20 квітня 2009 09:14

Риболовні снасті для початківцяНу от, ви і готові відправитись на рибалку. Наразі ви ще не розумієте що вас чекає. Ви навіть не знаєте, чи потрібно вам це, але ви чоловік, а чоловіки завжди їздять на рибалку, отже і ви вирішили спробувати. Може статись, що це буде єдиною вашою поїздкою, оскільки просидівши на березі озера чи річки весь вологий, холодний ранок і не зловивши жодної рибини, ви так і не зрозумієте, чому цей процес так захоплює мільйони людей в цілому світі, а, можливо і ви приєднаєтесь до цієї багатомільйонної армії, ставши фанатичним прихильником рибної ловлі. Не можна дізнатись яким буде результат, на спробувавши все самому. Але з чого почати, якщо ви не маєте про рибалку найменшої уяви? 

 

 

Звісно, для початку треба вибрати снасті, на які ви збираєтесь ловити рибу. Вибір снастей, в свою чергу залежить від того, яку рибу ви бажаєте впіймати.  Передбачаю, що зараз ви схопитесь за голову очікуючи нудної лекції про те яка риба водиться у наших широтах з складними латинськими назвами та анатомічними особливостями побудови тіла та повітряного міхура.  Не переживайте. Бог з ним, з повітряним міхуром. Якщо ви початківець, то простіше і цікавіше вам буде ловити карася, краснопірку, верховодку та окуня. Це найбільш поширені і найменш вибагливі види риб, які у великій кількості зустрічаються у наших водоймах.


Починаючи рибальську кар’єру не хапайтесь за спінінги, донки та нахлестові снасті. Не маючи певних знань та вмінь ви лише рибу розсмішите. Почніть з найпростішої снасті – поплавочної вудки, у народі – поплавчанки.


По великому рахунку, зробити поплавчанку можна з достатньо довгого патика, прив’язавши до нього жилку з гачком, але не варто так спрощувати собі життя. Ми, жертви прогресу, посупимо в інший спосіб – відправимось у риболовний магазин чи павільон на найближчому базарі.


Не варто відразу іти до «модних» магазинів, де продають дорогі професійні снасті. На початках вам важко буде оцінити переваги виставленого там товару. Наразі вас цікавить проста дешева вудка з скловолокна. Їх на базарі до вибору до кольору. Раджу придбати п’ятиколінну телескопічну вудку 4-5 метрів довжиною.


Телескопічною вона називається тому, що менші коліна висуваються з більшого на кшталт телескопічної антени. Для першої рибалки 4-5 метрів довжини вам цілком вистачить. Чим довша вудка, тим тяжче її закидати не зачепивши гачком за кущі та дерева. Коштує такий телескоп від 30 до 80 гривень, в залежності від якості. Поряд з дешевими вудками ви неодмінно помітите зовні такі самі телескопи за ціною 130-250 гривень і забажаєте дізнатись у чому ж різниця. Різницю ви відчуєте взявши дорогу вудку в руки. Це карбонова вудка и вона набагато легша за телескоп з скловолокна. Звісно, тримати таку вудку в руках набагато приємніше, і якщо у грошах ви не обмежені, то чому б і ні – купуйте її. До речі, якщо ви жонаті, не варто розповідати вдома про переваги карбонової вудки. Почувши що ви витратили замість 30 гривень 300 на такий самий патик, тільки легший ви маєте всі шанси зустріти цілковите нерозуміння очевидних переваг карбона перед скловолокном і заробити скалкою по хребті.


З поваги до наших любих дружин я зупинюся на вудці з скловолокна. Якщо купите найдешевшу вудку, готуйтесь до того, що кільця, які закріплені на кожному коліні телескопу і через які пропускається жилка, повідлітають вам після першої ж риболовлі. Купівля вудилища в діапазоні 50-60 гривень значно зменшить цей ризик.


Перейдемо до вибору жилки. Вам знадобиться жилка діаметром 0,3 мм. На катушках з такою жилкою часто пишуть, що вона витримує рибу вагою від 8 до12 кг. Кажуть, що новачкам везе, але навряд чи ви відразу зловите лохнеське чудовисько, тож жилки з такою товщиною вам буде цілком достатньо.


Професіонали скажуть, що для ловлі мілкої риби треба обирати жилку меншого діаметру. Погоджусь, але не у випадку, коли ловити збирається «чайник». Жилка меншого діаметру більше плутається і її легше розірвати, зачепившись за кущ, а втрата улову через невідповідність товщини жилки навряд чи буде для початківців такою вже відчутною.


Не беріть дорогих та різнокольорових жилок. Звичайна прозора жилка діаметром 0,3 і ціною від 5 до 20 гривень. Тільки обов’язково беріть на катушці, і ні в якому разі не купуйте жилки яка просто скручена у кільце. Це кільце обов’язково заплутається коли ви почнете його розмотувати і частину безнадійно заплутаної жилки прийдеться викинути.


Тепер треба купити риболовну катушку, на яку ви намотаєте жилку.


Катушки діляться на інерційні та неінерційні. Крім того існує велика кількість видів та підвидів катушок. Зараз не час заглиблюватись у хащі катушкознавства. Купіть найпростішу інерційну катушку за 3-7 гривень, намотайте на неї жилку та прикріпіть до вудилища за допомогою затискачів які є на руків’ї кожного телескопу. Вудка майже готова. Залишилось придбати поплавок, гачки та грузила.


Поплавків також існує маса видів та підвидів, та що може бути краще звичайного гусячого пера верхня частина якого пофарбована у червоний колір. 2 гривні і поплавок ваш. Гусяче перо найбільш чутливий поплавок і вчитись ловити рибу я б радив саме із ним. Як правило на такі прості поплавки вдягають колечко резинки-ніпеля і в тонший кінець вклеюють невеличке колечко з дротику.  Жилка спочатку протягається крізь резинове колечко, а потім через дротяне колечко внизу. Таке кріплення дозволить поплавку триматись у воді в вертикальному положенні. Придбайте декілька свинцевих дробинок-грузиків, які ви прикріпите на жилку нижче поплавку, і ідіть до прилавка з гачками. Вам потрібні гачки з № 4 за ціною 5-10 гривень за 10 штук. Гачок цього розміру риба буде нормально заковтувати, а ви не дуже намучитесь, намагаючись зачепити на нього хробака. 


Прив’язати гачок можна кількома способами. Найпростіший спосіб – вісімка. Зробіть з жилки кільце, через яке пропустіть кінець жилки 4-5 разів. Якщо ви зараз потягнете за обидва кінця жилки кільце перекрутиться и стане схоже на вісімку. Продягайте шийку гачка – цивьйо в обидві петлі вісімки і затягуйте жилку. Тепер гачок надійно прив’язано і ваші снасті готові до виїзду на рибалку.


Про те як вести себе опинившись на озері, та про наживку, яка припаде рибі до вподоби ви зможете прочитати у наступній статті.


Ні хвоста, ні луски вам, чайники!


 

 Современный и мощный компрессор стоит немалых денег, и нет смысла его покупать если нужда в нем возникает лиш время от времени. В этом случае можно воспользоваться услугой аренда компрессора от комании "Градус". В распоряжении компании большой выбор те только компрессоров но и генераторов, и другой техники.

 

 Коментарі  

 
#3 owner 24.05.2009 14:54
дюкую! за чудову допомогу!
:lol:
 
 
#2 borkas 27.04.2009 20:55
дякую!
враховуючи мій скромний досвід, це стаття для мене ;-)
 
 
#1 fireshark 21.04.2009 16:53
З жилкою 0,3мм новачок ризикує "так і не зловивши жодної рибини, не зрозуміти, чому цей процес так захоплює мільйони людей в цілому світі" :lol: ;-)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com