Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Біологи виявили у мозку мишей речовини, які діють як марихуана
( 2 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 13795   
Четвер, 23 квітня 2009 15:34

мозку мишейГрупа біологів Бразилії та США виявила у мозку мишей декілька пептидів, за впливом подібних на марихуану. При цьому дані речовини є більш безпечними, - зазначили експерти.

Вчені виділили білкові структури із тканин мозку піддослідних мишей і вивчили їхні амінокислотні послідовності. Потім отриманий результат порівняли із пептидами, що були досліджені раніше і які зв'язувалися, але не активували THC-рецептори (на них діє при попаданні в організм марихуана).

 

Як з'ясувалося пізніше, декілька виділених пептидів не тільки зв'язувалися, але й активували їх, тобто діяли як наркотик. Біологи припускають, що це відкриття допоможе створити нові знеболювальні ліки, а також препарати, що стимулюють апетит та зменшують залежність від марихуани.

"В ідеалі відкриття призведе до розробки ліків, які будуть осідати на THC-рецептори, активувати їх чи, навпаки, блокувати, але при цьому не спричинятимуть побічних ефектів, які можна зафіксувати при вживанні марихуани", - пояснила одна із авторів дослідження професор Лакшмі Деві із медичної школи Нью-Йоркського університету.

crazy_mouse"Минулого року вчені виявили, що шкіра також виробляє речовини, схожі на марихуану. Тепер з'ясовується, що мозок виробляє білки, які впливають на відповідні рецептори. Біологи впритул наблизилися до створення ліків, які могли б стати більш безпечним аналогом рослини, що викликає звикання", - вважає Джеральд Вайссманн, головний редактор журналу FASEB, у якому опубліковано результати даного дослідження.

 

Нещодавно американські експерти також заявили, що вживання марихуани у підлітковому віці посилює її негативний вплив на пам'ять та навчання у дорослому житті.

КорреспонденТ.net

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com