Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зайці
Особливості біології зайця сірого (Lepus europaeus pallas, 1778)
( 53 Votes )
Написав Троцюк В.І. Переглядів - 49106   
Понеділок, 14 грудня 2009 10:50

Lepus europaeus pallasЗаєць сірий звичайний звір нашої фауни.

 

Заєць сірий має стиснуте з боків тіло, міцні й довгі задні кінцівки, пристосовані до стрибання, помітно видовжені вушні раковини. Пухнастий хвіст короткий, але добре розвинутий. Дорослий заєць досягає довжини 56 (50-75) см, з них хвіст - 9 (7,0-12,5) см. Середня маса - 3,8 (2,5-7,5) кг. хоча зустрічаються особини масою понад 7,5 кг. Пересічної маси досягає у 8-10 місяців. Самиці дещо більші від самців. Забарвлення хутра влітку буває жовто-буроватим з добре помітною чорною строкатістю, а взимку воно світліше, але ніколи не буває зовсім білим. На верхньому боці хвоста добре виявлена чорна або темна пляма. Забарвлення зайця чудово пристосоване до місця Його проживання. До прикладу, лежачого на ріллі зайця виявити дуже тяжко.

 
Вибрики вухатого....
( 49 Votes )
Написав Життя Лебединщини Переглядів - 7359   
П'ятниця, 30 січня 2009 20:09

заєць З давніх-давен прийнято вважати, що немає більшого боягуза, ніж заєць, що він боїться навіть своєї тіні. Наскільки ж є справедливим цей поговір про знайомого кожному симпатичного звірка, героя багатьох казок, байок і дитячих книг, розповідей мисливців?
Мабуть, у жодного звіра немає стільки ворогів, як у зайця. Небезпека загрожує йому і на землі, і з повітря, і вночі, і вдень. Хто тільки не переслідує зайчика: і мисливці з собаками, і лисиця з вовком, і куниця, і сова, і рябець, і навіть ворона. Життя в нього тривожне, бентежне, в клопотах про те, як би вціліти, не потрапити кому-небудь в зуби або в кігті. Мало-який доживе до восьми-десяти років.

 
ЗАЄЦЬ БІЛИЙ - Lepus timidus
( 26 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 22175   
Субота, 27 вересня 2008 16:17

lepus_timidus_hunting_ukraine.jpg

Ссавці
Ряд Зайцеподібні - Lagomorpha
Родина Зайцеві - Leporidae

 

Внешний вид. Длина тела 44-74 см. Хвост в виде пушистого белого шарика, кончики ушей черные. Остальная окраска буроватая или серая летом (1) и чисто-белая зимой (2). На лапах зимой отрастают меховые "лыжи". Уши длиннее головы, хвост снизу белый, шерсть мягкая. Хвост маленький, но все же хорошо виден. Шкурка непрочная и слабо прикреплена к телу, поэтому часто клочья шкуры остаются в зубах хищника, как хвост ящерицы.

 


Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com