Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зубри
Чи породичаються українські та польські зубри?
( 9 Votes )
Написав Василь Худицький Переглядів - 7711   
Понеділок, 06 липня 2009 22:36
bison hunting ukraineЧимало навіть освічених людей вважають, що головне для великих ссавців - мати вдосталь їжі. Але насправді їм потрібно більше. Головною умовою збереження і розвитку популяції тварин є можливість обміну генофондом, що у випадку з великими ссавцями або представниками рідкісних видів можливо лише на значних територіях. Ці проблеми є навіть у Західній Європі, де, як відомо, флорі і фауні приділяють величезну увагу.

Особливо складною в цьому плані є ситуація в українській частині Карпат, зокрема на території Турківського та Сколівського районів Львівщини. І це при тому, що тут - історична зона проживання зубрів. Про це промовисто свідчить назва одного з сіл - Зубриця. Але з часом звір звідси пішов.

Нині тут налічується лише шість зубрів, тоді як у кількох десятках кілометрів по той бік кордону - на польській частині Карпат - їх кілька сотень

 

 
Зубри на Чернігівщині живуть тільки у звітах
( 9 Votes )
Написав Іван ОЛЕСЬ Переглядів - 9068   
П'ятниця, 13 лютого 2009 03:03

zubr5.jpgНа початку 2007 року останні 7 зубрів Чернігівщини потонули у річці Остер, провалилися під лід. До цього жодного випадку подібної загибелі таких тварин не було.
Хто змусив розумних ссавців тікати через річку по крихкій кризі? bison_bonasusПоза сумнівом, це було облавне полювання – впевнені фахівці.
З того часу у нашій області більше немає зубрів. Хоча з року у рік владоможці роблять доповіді "у Багдаді все спокійно" – чисельність тварин тримається, ніяких проблем не маємо.

 
Благодійна акція «Врятуємо зубрів!» може стати початком відродження популяції цих тварин в Україні.
( 12 Votes )
Написав Вікторія СТЕФАНЧУК Переглядів - 11686   
Вівторок, 16 грудня 2008 18:21

Маленьке зубреня в Україні Благодійна акція «Врятуємо зубрів!» може стати початком відродження популяції цих тварин в Україні. Головне, щоб в ній взяло участь якомога більше людей 
   
На Львівщині, в лісовому господарстві Бродівського району, відновлюють популяцію зубрів. Тут, у вольєрі державного підприємства «Стир», зараз живе п'ятеро дорослих зубрів і одне маленьке зубреня. Для співробітників лісового господарства це велика радість і одночасно велика відповідальність. Зубри в нашій країні є вимираючими тваринами: станом на 2007 рік в Україні налічувалося не більше 190 зубрів. За останніх десять років зусиллями браконьєрів і мисливців була повністю знищена популяція зубрів в Чернігівській області (110 голів). Кількість тварин цього виду в Рівненській і Волинській областях скоротилася з 205 до 35, у Вінницькій області — з 126 до 74, в Чернівецькій — з 225 до 94. 

 
ЗУБР - бізон європейський // Bison bonasus Linnaeus
( 27 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 12507   
Вівторок, 16 вересня 2008 22:46

top-img.gif

 

zubr2.jpgСсавці
Ряд Парнокопиті - Artiodactyla
Родина Порожнисторогі - Bovidae

Таксономічна характеристика. Один з 2 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. Переважну більшість поголів`я виду становлять тварини т. з. кавказько-біловезької форми.

Статус. VI категорія. 

 
Дожили! Екологи б’ють поклони браконьєрам
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 12851   
Четвер, 31 липня 2008 20:34

zubr.jpgДиректор Київського еколого-культурного центра Володимир Борейко звернувся з відкритим листом до українських браконьєрів, які спеціалізуються на вбивстві рідких видів зубрів, занесених у Червону книгу України і Європейську червону книгу.

Він закликає не знищувати останніх, чисельність яких за останні 15 років скоротилася в 3,2 рази.

 

 
Стежками лісових велетнів
( 10 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 20565   
Четвер, 24 квітня 2008 13:33

zubr.jpgМало кому з сучасників щастило зблизька своїми очима бачити у природі цього величезного дикого бика з кошлатою могутньою шиєю та круто вигнутими рогами. Повірте, відчуття незабутні, немов ти перемістився крізь століття в машині часу. Автору довелося з ними зустрітися у далекому 1982 році на території Бродівщини Львівської області. Тоді, після кількагодинного „слалому” засніженими лісовими дорогами, директор  Лопатинського  державного  мисливського  господарства Петро Гарасимчук вирулив у район їхньої можливої „дислокації”, попередньо опитавши єгерську службу. Першими їх відчув наш мисливський пес Джим, енергійно втягував носом запах звіра та нервово поскиглював. Невдовзі ми виїхали на лісову галявину, де паслося ціле стадо вкритих памороззю, кошлатих бороданів. Спершу вони сприйняли нашу появу як небезпеку і, ніби від вовчої зграї, хутко зайняли оборонне коло (рогами назовні), заховавши зубренят всередину. Дорослі звірі намагалися скористатися своїми гострими рогами. Під час такої зустрічі, ховаючись у брезентовому УАЗіку, який надто вже беззахисно виглядає на фоні ціх лісових велетнів, почуваєшся якось незатишно.

 


Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com