Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Хижі птахи
Головне для орла – свобода
( 27 Votes )
Написав Олег МІРОШНИЧЕНКО Переглядів - 5824   
Понеділок, 28 листопада 2011 16:43

ОрелНа початку жовтня п'ятдесятишестирічний мешканець міста Щорс (Чернігівської області) Станіслав Зорько вирушив по гриби. (Благо, погода тоді встановилася непогана). В урочищі Горбаха, проходячи повз зарості берези-самосійки, почув, як у траві щось затріпотіло. Коли підійшов ближче, побачив – на землі в загрозливій позі стоїть хижий птах. У його лівому крилі пір'я стирчало в різні боки, злетіти він не міг. Станіславу Зорьку стало шкода пернатого, адже в природних умовах у нього лишався один шанс – стати здобиччю для лисиці. Тож накинув на птаха піджак, поклав до сумки і повіз додому.

 
Знайомтесь - яструби
( 28 Votes )
Написав Ольга Яремченко Переглядів - 10363   
П'ятниця, 10 липня 2009 12:57
Accipiter_gentilis_sРозпочинаючи серію знайомств із окремими групами денних хижих птахів, наразі запрошуємо познайомитися з яструбами - найближчими і найбільш проблемними нашими сусідами з усіх пернатих хижаків, що мешкають в Україні.
Яструби - це саме та і чи не єдина група денних хижих птахів, які нападають на свійську птицю, викликаючи переполох у домашньому господарстві та завдаючи шкоди людям. Птахи ці умілі та спритні, розгледіти їх під час полювання досить складно, але впізнати можна. І не лише за характерними зовнішніми ознаками, а й за манерою поведінки, особливостями польоту, місцями існування. То ж хто і які вони - пернаті хижаки із групи яструбів?
 
Хищные птицы на Херсонщине: зимние встречи
( 16 Votes )
Написав Евгений Роман Переглядів - 12614   
П'ятниця, 08 травня 2009 21:55

haliaeetus_albicilla орлан белохвостНедавно наша газета писала о кедровке – птице, прилетевшей к нам из далеких северных краев. Напомню: кедровки обитают в равнинных и горных лесах и питаются, в основном, семенами хвойных деревьев. Так что появление этого вида у нас – явление необычное.
Но, кроме кедровок, в Херсонской области можно встретить много других интересных “гостей” и “посетителей”. Среди них, конечно, – хищные птицы. Один из таких “гостей” читателям хорошо известен: это орлан-белохвост.
Писали о нем часто, да и птица приметная: размах крыльев – 2 метра, а то и больше. Но! Предвижу вопрос: “А вы ничего не перепутали? Ведь орлан-белохвост у нас гнездится?!”

Действительно, эта огромная птица у нас гнездится: каждый год на Херсонщине выводят птенцов от 4-х до 6 пар. После этого “наши” орланы на зиму улетают куда потеплее. А к нам прилетают их “собратья по виду” – орланы из тундры, лесной и лесостепной зон. В это время они встречаются по берегам Черного моря – там, где есть, чем прокормиться. А питаются они рыбой и водоплавающими птицами. Но если говорить об ущербе, наносимом этим хищником дичи, то он невелик. Потому как орланы нападают, в основном, на больных и ослабевших уток, гусей и лебедей.

 

 
Денні хижі птахи України — хто вони?
( 33 Votes )
Написав Ольга Яремченко - Українське товариство охорони птахів Переглядів - 45413   
П'ятниця, 20 березня 2009 15:14

Денні пернаті хижаки — одна з найбільш таємничих груп птахів, зустріч із якими здебільшого викликає захоплення їх красою та досконалістю, і відчуття загадковості.
хижі птахи України Про існування цих птахів знають усі. У народі їм дали загальну назву кібці — у південних регіонах України, коршаки — на півночі країни. Багато хто, особливо серед мешканців села, мисливців, лісників, голуб’ятників ставляться до них украй агресивно, при зустрічі вбивають їх і їхніх малят, розорюють гнізда, бо вважають шкідниками, які полюють на свійську птицю, голубів, мисливських птахів і дрібних звірів.
Чи виправдане таке ставлення до пернатих хижаків? Чи правильно ми чинимо, знищуючи їх? Чи не зашкоджуємо такими вчинками в першу чергу собі? На ці запитання можна знайти відповіді лише з’ясувавши — якими є денні хижі птахи, хто вони і чим живуть.
Передусім, денні пернаті хижаки — це далеко не «кібці» та «коршаки». Це велика і надзвичайно різноманітна група птахів, котрі відрізняються між собою не лише зовнішнім виглядом, а й способом життя, місцями мешкання, смаковими уподобаннями.
В Україні зустрічається 33 види денних хижих птахів. Серед них скопа; шуліки; яструби; канюки; луні; орли (беркут, степовий орел, могильник, підорлики великий і малий, орел-карлик); орлани (білохвіст і довгохвіст); соколи; грифи. І кожен із них — це окреме життя, окрема історія і сформовані стосунки з людиною.

 
Канюк звичайний - Buteo buteo
( 15 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 14000   
Середа, 27 серпня 2008 18:53

Канюк звичайний Buteo buteoКанюк звичайнийОпис
Природне розповсюдження
Умови виживання
Використання людьми

 

Канюк звичайний — птах середніх розмірів, довжина тіла якого складає 51-57 см, розмах крил 110—130 см. Самки, як правило, більші за самців. Забарвлення сильно варіює, від палевого до темно-бурого; птаха легко сплутати з близьким їй мохноногим канюком (Buteo lagopus) або набагато дальшим родичем звичайним осеїдом (Pernis apivorus), який копіює забарвлення канюка для захисту від яструба-тетерв'ятника (Accipiter gentilis). Як правило, молоді особини забарвлені строкатіше. Голос у канюків звичайних гугнявий, нагадує нявкання кішки.

 

 

 

 


Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com