В м. Дубляни, на так званому 5-му карєрі, сітки стоять круглий рік. Навіть коли зимою плесо покрите льодом умільці розставляють сітки. Виловлюють рибу мішками. Ті ж самі браконєри орудують по річці Яричівка і на розливах в с. Ситихів. Нерест для них також не перешкода.
Півстоліття тому Україна мала багатющі рибні запаси. Але сьогодні існує реальна загроза, що вже через кілька років водойми країни можуть бути цілком спустошені...
Причина проста - українські моря й річки неконтрольовано та нещадно грабують браконьєри.
Як це відбувається? Як покарати "рибних баронів", коли часто-густо з ними заодно контролюючі органи, а суми штрафів - сміховинні?
«Вже підготовлено наказ на звільнення з роботи даного працівника. Браконьєрство на озері є недопустимим як з боку сторонніх людей, так і з боку наших працівників», - розповів головний інженер ЛМКП «Львівтеплоенерго» Володимир Штейбарт.
Машиніста насосної станції ТЦ «Північна», якого вчора, 6 серпня Екологічна інспекція впіймала на браконьєрському вилові риби на Гамаліївському озері, звільнено з роботи.
Щорічно в Україні кілька чоловік травмує статеві органи, стаючи «заручниками» капканів на щук. Про це повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
За час проведення операції здійснено 70 рейдів, під час яких на порушників складено 117 протоколів, в тому числі 21 протокол скеровано в судові органи. На порушників правил рибальства накладено штрафів на суму 5577 грн. За незаконний вилов риби нараховано збитків на суму 1872 грн. Виявлено і вилучено 107 сіток, 11 екранів, 2 остроги.
Працівниками Держекоінспекції та Львівдержрибоохорони під час проведення спільних рейдових перевірок в рамках операції «Нерест» з 11 по 15 травня 2011 року виявлено 41 порушення правил використання водних живих ресурсів.
Написав Корреспондент - КБД / Galinfo Переглядів - 2364
Субота, 30 квітня 2011 10:51
29 квітня під час проведення держекоінспекцією рейдперевірки у межах операції «Нерест» на Завадівському водосховищі, що на Яворівщині, виявлено 1150 м безгосподарних ставних сіток. Про це повідомила прес-служба Державної екоінспекції у Львівській області. Також виявлено двох громадян, які, перебуваючи у човні, вилучили з води 100 м сіток.
Працівники УБОЗ УМВС України в Херсонській області викрили організовану групу у складі 28 осіб, серед них – представники керівництва одного з рибних господарств та науково-дослідницького інституту. Члени групи займалися незаконним виловом водних живих ресурсів і завдали особливо великих збитків державі та рибним запасам Азовського моря. Спецоперація стала підсумком тривалої оперативної роботи.