Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зимова рибалка
Як зловити щуку взимку?
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 474   
Середа, 21 лютого 2018 11:03

Зимова ловля щукиПолювання на зубасту хижачку взимку більш небезпечне заняття, ніж влітку. Взимку необхідно дотримуватися обережності при виході на лід. Товщина льоду повинна перевищувати десять сантиметрів, інакше збільшується шанс провалитися під воду. Поборотися і вивудити пристойний трофей хочуть всі. Це заняття не назвеш легким: і свердління лунок, і підбір певних снастей, і установка жерлиці.

 
Що потрібно взяти на зимову риболовлю?
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 685   
Субота, 23 грудня 2017 20:02

Зимова риболовляРибалки з досвідом чудово й самі знають що найбільш необхідне на зимовій риболовлі, а новачкам, які збираються на першу рибалку взимку, не буде зайвим нагадати мінімальний список рибальських приладь. Адже від цього безпосередньо залежить зручність при риболовлі та безпосередньо сам улов.

 
Ефективність балансирних гачків
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 767   
Субота, 23 грудня 2017 19:26

Ловля щуки на балансир

Тема сходів вважається однією з найважливіших, особливо при щучій ловлі, коли на окремих рибалках спускається до 80 (!) відсотків підсіченої риби. Причому сходи йдуть на всіх фазах виважування, і особливо часто при заводі щуки в лунку.

 

Головна причина втрат риби в самій конструкції балансира - отаке «коромисло», довгим важелем вириває гачки з щучої пащі. Тому деякими рибалками були проведені експерименти з втручанням в конструкцію приманки - почали ловити без носового гака. Спочатку просто виявили, що якщо у балансира зламається передній одинарний гачок, то зазвичай приманка залишається повністю робочою, а число сходів при заводі риби в лунку - десь наполовину поменшало! Тому тепер, навіть якщо передній гак цілий, сміливо відкушують його кусачками, але не врівень з тілом приманки - а залишають 5-6 мм цівки. Адже прибравши передній гак, можна порушити балансування невеликого балансира, і гра приманки погіршиться. Тоді на залишок цівки напаюють краплю припою або просто затискають свинцеву дробинку, накручується м'який дріт - вага цієї передньої підгрузки дорівнює вазі видаленого гачка. Отже, на балансирі залишився тільки хвостовий гачок і підвісний трійник. Але може зменшилася кількість результативних підсічок у випадках, коли хижак б'є в передню частину приманки? Рибалки, що чимало половили без носового гачка, вважають, що він «третьорядний» в балансирі, тому як частіше озерна щука атакує приманку ззаду (навздогін) або поперек, і самі робочі гачки - хвостовий і підвісний трійник. На течії же в ніс балансира хижак взагалі практично не б'є, і кажуть, що на річках від носового гачка мінімальний толк, а лише додатковий привід для сходу риби при заводі в лунку. Якщо ж хватка і доводиться в носову частину приманки, то багато в чому завдання переднього гачка бере на себе підвісний трійник, який зазвичай зміщений в сторону носа балансира. Дещо інша думка з приводу ловлі без переднього гачка у озерних балансирщиків: «Були випадки, коли доводилося ганятися за щукою з обламаним переднім гачком - ловилося, і дійсно при заводі в лунку сходів практично не було. Однак загальна кількість сходів риби під час її підняття стала дещо більшою, в порівнянні з балансиром, де всеі гачки на місці.

 

Зазвичай, заядлі "щукарі" або відливають саморобні балансири з нормальними гачками, або змінюють гачки на балансирах фірмових. Немає проблем замінити легкознімний підвісний трійник. Наскільки більший ставлять? Ось кілька перевірених варіантів:

довжина балансира 5-7 см - трійник N3 (міжн.); 8-9 см - N2; 10-12 см - N1. Хтось при ловлі щуки і судака ставить навіть трохи більші трійники, стверджуючи, що підсікання стає ще надійнішим. Трійник крупніше рідного практично не погіршує гру найпоширенішого балансира класичної форми «мальок» (так званий «мінноу»), адже підвішений практично в центрі ваги приманки. Правда, можливі захлести волосіні за трійник, коли приманка лягає на дно і валиться набік, тому при контролі робочого спуску не дається слабини. Великий трійник частіше захльостується за волосінь і при опусканні приманки в лунку, що щільно забита шугою. Але цей момент також легко контролюється - в шузі робиться вузька щілина (долонею, черпаком), в яку опускається балансир.

 

Проблеми з погіршенням гри виникали при установці великого трійника на «бананоподібні» вигнуті балансири. А також на приманки, де центр ваги дещо зміщений до носа - такі балансири часто добре провокують хижака своєрідним "куверком" при розвороті. І трійник крупніший (важчий) рідного погіршував перекид, при якому можуть і захлести волосіні почастішати. У будь-якому випадку нескладно перевірити, трійник якого розміру ідеальний на конкретному балансирі - і не захльостується, і рибу нормально тримає, адже поміняти цей гачок - секундна справа. Все набагато складніше з заміною одинарних гачків, хоча деякі змінюють їх на більші, чи якісніші. Перепаяти передній гак нескладно. Складніше робота з перепайкою заднього гачка, адже тут заважає пластиковий хвіст, який акуратно відділяється від тіла балансира, а після перепайки гачка знову приклеюється ебоксидним клеєм.

 

Сходи з балансира пов'язують і з різноманітністю щучих хваток. У цьому моменті багато суперечок. Вважається, що щука, що має широку пащу з численними зубами, блискавично хапає свою жертву «як доведеться» - головне поранити, знерухомити здобич, а вже повторній хваткоюці можна заковтувати спокійніше. Значить, і балансир хапає «як хапається», і справа удачі, як надійно засічеться, та на який гак. Деякі рибалки помітили, що балансири різних розмірів щуки все ж атакують по-різному. І дрібні, і найпопулярніші приманки довжиною 5-7 см хижачка дійсно вистачхапає «як доведеться» - захоплюючи приманку цілком і підсікається на будь-який гачок. Хоча на більші балансири (8-10 і більше сантиметрів) щука вагою до кілограма найчастіше засікається за підвісний трійник. Припускають, що невелика хижачка хапає велику приманку вже «за правилами» - поперек жертви, тому частіше і сідає на трійник, від якості і розміру якого багато в чому і залежить, буде схід чи ні.

 

Що ще впливає на кількість сходів? Звичайно, старе як світ правило - не давати слабини волосіні при виважуванні. Яким згубним буває слабке місце, наочно демонструє щука, вже піднята на лід - дуже часто сама викидає гачок. Що вже говорити про щучі викрутаси, які хижачка виробляє в рідному середовищі, борючись за свободу до останнього. «Останнє» - це завод риби, найбільша проблема - завести морду щуки, особливо якщо лунка неширока. Перед заводом щука крутиться дзигою, доводиться працювати з не стомленою, повної сил рибою, і слабину можна дати, як не старайся, уникнути цього, адже щука іноді просто різко піднімається вгору. А за великою взагалі увага потрібна, адже ця і обірвати волосінь може, і гачок розігнути. Тому якщо поруч немає трави, то і відпустити погуляти трохи, але лише в крайньому випадку, так як при «вигулюванні» шанс сходу збільшується. Адже балансир - НЕ ставка, де до лунки підходить вже стомлений напівмертвий хижак, зазвичай добре засікшийся, і основна проблема - аби проліз, не застрягши.

 

До речі, про лунки: чим вона ширше, тим простіше завести щуку і тим, відповідно, менше сходів в цей момент. Але не будеш же бігати цілий день в пошуках риби з широким «лящовим» буром, особливо по товстому низькому льоді - швидко стомишся навіть якщо загартований. Тому, при виборі діаметра бура доводиться шукати компроміс - з вузьким шнеком буриться легше, але і рибу завести складніше в цю лунку. І «13 см», мабуть, мінімальний діаметр шнека, придатний для щучої балансирної ловлі.

Lusik

-----

Не вистачає часу на домашні справи? Скористайтеся сервісом  podomu.com, де по запиту шукаю домогосподарку знайдете безліч пропозицій. Професійний підхід, зручність і порядність гарантовано!

 
Снасть "паровоз": особливості оснащення та проводки
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 772   
Неділя, 10 грудня 2017 00:00

Зимова риболовля на паровозПаровозом називають оснащення, що представляє собою тандем з мормишок. Одна з них в'яжеться на кінці жилки, інша - на 25-50 см вище неї. Приманок може бути і три і більше, однак частіше використовується комбінація з двох приманок. Цього зазвичай достатньо, щоб значно збільшити улов.


Підготовка снасті і оснащення


Найчастіше застосовуються паровози, що складаються з двох чортиків. Також уловистими виявляються комбінації з прив'язаного на кінці жилки "рису" і невеликої легкої мормишки, яка розташована над ним. Взагалі приносити хороші улови можуть самі різні поєднання приманок, однак робочі комбінації на конкретній водоймі під ту чи іншу рибу краще підбирати експериментально.

 
На що ловити форель взимку?
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 1759   
П'ятниця, 03 лютого 2017 10:08

Ловля форелі з льодуПродовжуємо розглядати особливості ловлі форелі з льоду. В минулій публікації ми звернули увагу на особливості вибору снастей, дійшли висновку, що форель можна ловити на найрізноманітніші снасті - клює вона і на поплавок, і жерлиці, і на вудку для блешніння, і на мормишечну вудку. Якщо ви знаєте, яку приманку подати рибі, у вас є всі підстави розраховувати на успіх. А ось про те, що саме їй подати, поговоримо сьогодні.

 
Поплавочна вудочка під кінець зими
( 6 Votes )
Написав Володимир Переглядів - 7269   
Субота, 23 лютого 2013 14:23

Поплавочна вудочка взимкуНа зимовій рибалці добре налаштована поплавочна вудка дозволяє домагатися непоганих результатів. Ловлять на цю снасть переважно ляща, плотву і трохи рідше густеру і вірхівку.

 

Типи удильників для ловлі з поплавцями широко відомі і прості по конструкції. Найбільш часто застосовуються традиційні «кобилки» з твердого дрібнопористого пінопласту. 

 

При лові підлящика і ляща на поплавкову вудку ставлять жилку діаметром 0,09-0,14 мм, найкраще прозору. На відміну від крупної плотви, підлящики створюють досить слабкий опір при виважуванні. Інша справа - ловля солідного ляща, але і в цьому випадку визначальну роль відіграє не товщина жилки, а ширина лунки, в яку велика риба повинна проходити вільно.

 

-----

Щоб зимова риболовля не перетворилась на великі проблеми слід добре подбати про відповідний одяг. Рибальський костюм norfin extreme 3 надійно вбереже Вас від холоду і інших перепитій зимової погоди.  

-----

 

 
Особливості вибору снастей для ловлі форелі з льоду
( 0 Votes )
Написав via email Переглядів - 1418   
Вівторок, 31 січня 2017 10:16

Ловля форелі з льодуФорель - це сильна і стрімка риба, яка залишається активною і радує рибалок своїм клюванням протягом всієї зими. Число водойм, в яких можна її половити, зростає з кожним роком, і все більше любителів зимової риболовлі мають шанс випробувати свої сили в ловлі цієї риби. А почати варто з вибору снасті.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 1 з 10

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com