Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зимова рибалка
Зимова ловля ротана: місця ловлі
( 2 Votes )
Написав Володимир Єгоров, rsn.ru Переглядів - 1266   
Субота, 11 січня 2014 15:04

Зимова ловля ротанаПродовжимо розмову про зимову ловлю ротана. В нашій попередній публікації ми розглянули способи і тактику ловлі ротана взимку. Тепер коротко познайомимося з місцями, де тримається ротан. Зазвичай рибалки особливо не заморочуються з ретельним вибором, а йдуть туди, де побільше колег, або розташовуються на першому місці, що чимось приглянулось. В принципі тактика вірна, особливо в переселених водоймах. Знання специфічних особливостей способу життя знадобиться в тому випадку, якщо ротан розселений у водоймі нерівномірно.

 
Зимова ловля ротана: способи ловлі
( 4 Votes )
Написав Володимир Єгоров, rsn.ru Переглядів - 1418   
Субота, 11 січня 2014 14:42

Зимова ловля ротанаЛовлю ротана навряд чи можна віднести до спортивної. У водоймах, де він поширений в достатку, рибалка більше нагадує промисел, ніж творче заняття, засноване на фундаменті багаторічного досвіду. І все ж, незважаючи на зовнішню простоту, в зимовій ловлі далекосхідного мігранта є цікаві й повчальні тонкощі. 

 
Ловля окуня на початку сезону зимової рибалки
( 3 Votes )
Написав Андрій Яншевський Переглядів - 1830   
Четвер, 26 грудня 2013 14:01

Ловля окуня на початку сезону зимової рибалкиУ попередній публікації ми вияснили що початок сезону зимової рибалки найкращий для ловлі хижої риби, а також розглянули особливості ловлі щуки у цей період.  У випадку ж ловлі окуня на початку сезону зимовох рибалки може знадобитися весь арсенал приманок. Перший лід - такий час, коли немає сенсу розмінюватися на дрібного, «спортивного» окуня. Більш того, активний окунь мормишку може і не помітити.


Специфіка ловлі окуня на невеликих водоймах полягає в підборі приманки. Найважче, якщо водойма зовсім не знайома. На одних ставках окунь віддає перевагу блешні, а на іншій водоймі на перше місце може вийти балансир. Найчастіше відбувається так, що працює якась конкретна приманка. І питання лише в тому, щоб її знайти. Шукати таку приманку можна тільки у власному арсеналі. Причому скільки разів я стикався з випадками, коли працювала приманка, яка за загальноприйнятими мірками не повинна ловити тут і в цей час. Іноді це був балансир майже щучого розміру з яскравим провокуючим розфарбуванням. Кілька випадків було, коли кращою виявлялася відносно широка коливалка довжиною 50-60 мм, яка за своїми ваговими характеристиками і характеру гри більше підходила для ловлі судака з глибини 8-9 метрів.

 
Ловля щуки на початку сезону зимової рибалки
( 1 Vote )
Написав Андрій Яншевський Переглядів - 1676   
Четвер, 26 грудня 2013 13:46

Щука на початку зимиПочинати сезон зимової рибалки з ловлі хижака цілком логічно, оскільки саме зараз є дуже велика вірогідність хорошого клювання. Традиційно за щукою полюють з жерлицями. Немає сенсу в подробицях описувати снасть і тактику, але на декількох аспектах я б акцентував увагу.


На невеликих водоймах, де лід стає раніше, ніж на всіх інших, глибина зазвичай не перевищує трьох метрів. Щука в таких водоймах зосереджена на більш дрібних ділянках, починаючи від урізу очерету і до глибини метр. На великій акваторії деяка частка хижака, причому великого, може стояти на поливах, але близько зламів дна.

 
Стояти чи шукати?
( 2 Votes )
Написав Борис Кузнєцов Переглядів - 1301   
Вівторок, 17 грудня 2013 10:40

Зимова ловля судака, стояти чи шукати?Відповісти на це питання найпростіше, якщо в полі зору знаходиться велика кількість рибалок, розосереджених по акваторії. У цьому випадку досить поспостерігати за іншими, з'ясовуючи, хто з них ловить більше: ті що затримуються на одному місці, чи активні рибалки, які часто бурять нові лунки.


Набагато складніше з'ясувати, як краще ловити, якщо на водоймі опиняєшся зовсім один. У цьому випадку відповідати на поставлене запитання доводиться методом проб і помилок, спираючись на знання водойми. Наведу кілька прикладів зі своєї практики, що ілюструють різні стратегії пошуку судака на мілинах.

 
Тактика активного пошуку риби при ловлі ляща взимку
( 5 Votes )
Написав Влад Переглядів - 3401   
Субота, 23 лютого 2013 13:45

Ловля ляща взимкуВ попередній публікації ми розглянули дві тактики ловлі ляща взимку, та підійшли до того що в більшості випадків кращим вибором буде активний пошук ляща на водоймі. При такій тактиці ловлі починати потрібно з того, щоб максимально швидко і правильно визначити розташування й напрямок брівок.


В той період зими коли свердлити лунки ще легко, слід зробити не менше двох десятків лунок, як поперек глибинної бровки, так і уздовж неї. Лунки роблять на відстані не менше 10 метрів одна від одної. Після того як буде «намацаний» горизонт знаходження риби, має сенс скоротити дистанцію до п'яти метрів. У водоймі з течією ці дистанції скорочуються ще приблизно в два рази.

 
Зимова ловля ляща: вибір тактики ловлі
( 1 Vote )
Написав Влад Переглядів - 3308   
Субота, 23 лютого 2013 13:18

Ловля ляща взимкуНа початку і наприкінці зими лящ веде досить рухливий спосіб життя, причому переміщується не лише по рельєфу, але і за рівнями.
Успіх ловлі у величезній мірі визначається тим, наскільки правильно обрано місце і час, щоб не пропустити прохід зграї. Потрібно врахувати, що до переміщення зграй ляща примушує не тільки пошук корму і місць з комфортними умовами, але також зміна рівня води, зміна погоди і шум рибалок.


В залежності від ситуації, більш або менш ефективна одна з двох тактик ловлі. Можна вибрати місце, підгодувати його і терпляче чекати підходу риби. При такій тактиці успіх буде залежати від багатьох факторів. По-перше, потрібно не тільки вибрати місце на шляху пересування зграї, але і зробити достатню кількість лунок, щоб гарантовано «перекрити» шлях риби. Дуже часто помилка в 2-3 метри по відстані і в 20-50 сантиметрів по глибині обертається не зовсім бажаним результатом. Не менш важливо знати, вгадати або «висидіти» до того часу, коли лящ підійде на підгодовування. Далі справа техніки прикормки, тобто утримання риби, і техніки ловлі, оскільки клювання може швидко стати млявим і обережним.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 7 з 11

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com