Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Національний скарб Казахстану... собака
( 1 Vote )
Написав Фатима Косаєва Переглядів - 5229   
Четвер, 29 липня 2010 13:46

ВиставкаТази, тобет і беркут – троє незмінних соратників казаха-мисливця – анши. «Врятуємо живі пам'ятки Середньоазійської цивілізації» - під таким гаслом в Алмати проходила виставка собак давніх казахських порід – тази і тобет.

Вчені визначають їхній вік приблизно в 4 тисячі років. Обидві породи в сучасному Казахстані перебувають на межі зникнення.

 

Тази – це незрівняна ловецька порода. У сучасному Казахстані чистокровних особин цієї породи зосталося близько 300. Хоча лише століття тому їх було більше 7 тисяч. Доля другої породи казахських собак – тобет – іще сумніша, справжніх казахських вівчарок налічуються одиниці. Як каже керівник «Клуба кровного мисливського собаківництва Казахстану» Костянтин Плахов, сьогодні ще не пізно зупинити виродження собак.

 
Тазы, я слышал вы живые!
( 2 Votes )
Написав Копилець Сергій Переглядів - 3844   
Вівторок, 20 липня 2010 13:17

Недавно, блукаючи інтернетними просторами, знайшов я цей цікавий, хай і дещо наївний, але такий щирий вірш казахського тазятника Асета Адамбаева:

 

Тазы, я слышал вы живые!

И все несетесь так же по степи

Ведь вы, как предки ваши кочевые

Должны искать, а главное идти!

 
Казахські Тази
( 3 Votes )
Написав Копилець Сергій Переглядів - 4024   
Четвер, 15 липня 2010 12:38

Казахські ТазиПісля публікації про туркменських хортів тази (тазий), на мою думку, було б несправедливим обійти увагою їхніх казахських родичів. А нині можна говорити про певний ренесанс породи. Поголів’я цих хортів зростає і не лише на теренах їхнього колишнього ареалу – в Казахстані та прилеглих степових територіях суміжних держав, а й в Росії, певною мірою в Україні, Білорусі і навіть в США. Причому треба зазначити, що сучасні тази, як правило собаки досить високопородні – з гарним екстер’єром та добрими робочими якостями. І заслуга в цьому відродженні законно належить невеликій групі ентузіастів цієї породи, які часто не маючи достатніх коштів і необхідних умов, тільки завдяки своїй любові до цих унікальних хортів, зберегли, умножили і поліпшили породу.

 
Хто він –ХОРТ ?
( 10 Votes )
Написав Копилець Сергій Переглядів - 21254   
Середа, 07 липня 2010 06:54
ХОРТНа величезних степових просторах Євразії, де наші давні предки кочували здобуваючи собі «хліб насущний» в основному полюванням на копитних, що незліченними стадами паслися на незайманій цілини, добрим помічником у їхньому нелегкому житті був собака, якого першим з усього тваринного царства приручили люди. Собаки допомагали мисливцям заганяти звірів в засідки і пастки, а також наздоганяли й затримували до підходу господарів, а то й просто убивали невеликих тварин.

На відкритих ландшафтах степів і пустель найбільш цінними якостями для мисливських псів були прудкість і гарний зір, на що і був спрямований відбір цих тварин. Так формувався первісний фізичний тип предків наших хортів, легконогих, прудких і зірких.

 

 
Туркменські тази
( 3 Votes )
Написав Копилець Сергій Переглядів - 4609   
П'ятниця, 02 липня 2010 18:25

Туркменські тази член Клубу туркменських сокольниківНа території середньоазіатських республік колишнього СРСР (Останнім часом у пресі, з незрозумілих причин, а скоріше за все просто через неграмотність сучасних журналістів, Середню Азію стали називати Центральною Азією, вважаю неприпустимим плутати назви різних географічних регіонів; як відомо всім, хто хоч трохи знайомий з географією, Центральна Азія це - Монголія, де й знаходиться географічний цент Азії, Джунгарія та уйгурські землі - Східний туркестан; а Казахстан, Киргизстан, Узбекістан, Таджикістан і Туркменістан це - Середня Азія) нині існує, як мінімум, два типи аборигенних хортів тази - казахський і туркменський, які досить штучно були об'єднані в єдину породу з одним спільним стандартом. Різниця між «туркменками» і «казашками» настільки очевидна, що їх навіть важко порівнювати на одному виставковому рингу. Якщо за зростом і потужністю туркменські хорти програють казахським, то за витонченістю та породністю дають їм значну фору.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 8 з 16

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com