Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
25 вересня - Артемона Змієвика: чому раніше неодмінно полювали в цей день?
( 1 Vote )
Написав Вікторія Демидюк Переглядів - 1083   
Вівторок, 25 вересня 2018 10:51

Артемон Змієвик25 вересня відзначається День святого мученика Автонома, але існує й інша назва цього свята — Змійовик. Змії у цей день починають повзти в укриття на зимування. Як у церковному календарі, так і у народному — День Автонома (Артемона) відзначається двічі, восени та навесні. Про релігійне значення свята, його народне трактування та причетність до ремесла мисливців — далі у нашій статті.

 
Цікаві і неймовірні факти з історії рибальства
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 2170   
Четвер, 23 червня 2016 16:21

Рибальство з найдавніших часів- Першими рибалками були ще неандертальці. Зроблено багато археологічних знахідок, що відносяться до цього періоду історії і пов'язані з риболовлею. Записи про риболовлю в основному належать перу жерців і священнослужителів. Виявлені вони в документах стародавньої Європи, Єгипту, Китаю, Індії і навіть Америки. Завдяки дослідженням учених ми знаємо, якою була рибалка в минулому.

 

- Складні вудилища з'явилися в побуті рибалок в кінці 19 століття. До цього рибалки користувалися нерозбірними вудилищами з ліщини, бука і ясена. Потреба робити розкладні вудилища з'явилася через те, що люди стали виїжджати далеко від будинку, щоб порибалити, а транспортувати цільні вудилища було незручно.

 
Мисливська магія - ритуали для влучності набоїв і рушниці
( 1 Vote )
Написав Dorota Durbas-Nowak Переглядів - 2188   
Середа, 20 квітня 2016 10:29

Мисливська зброяУ той час, коли від успіху полювання залежало на скільки "багатим" буде стіл, мисливці всіляко намагалися залучити до своїх рушниць щастя, точність і ефективність. Вони не могли на сто відсотків довіритись лише своїм навичкам, тому всілякими відповідними ритуалами намагалися так зачарувати зброю і кулі, щоб ті ніколи не хибили.

 
Дещо про військові мисливські команди
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 2418   
П'ятниця, 30 жовтня 2015 19:54

1897 Військовий Збірник, том ССXXXV, С.-Петербург

 ... чисто випадкова, форма існування мисливців тривала до тих пір, поки Кавказька війна не дала невідпорних доказів користі мисливських команд. Тоді мисливці вступили в нову фазу свого існування. У деяких місцях з них були сформовані, безпосереднім розпорядженням частин, команди, які вже не розпускалися після кожного окремого доручення. Факт сформування мисливських команд не за наказом згори, а з ініціативи військових частин, красномовно говорить на їх користь. Він доводить, що в них є дійсна потреба. З плином часу, потреба в мисливських командах настільки назріла, що команди ці були засновані офіційно наказом по військовому відомству 1886 №260. Але, незважаючи на своє блискуче заявлене право існування під час попередніх воєн, згаданий наказ тільки дозволив існування мисливських команд у складі не більше чотирьох чоловік з роти, але навіть не відвів їм особливого часу для спеціальних занять, вказавши лише для цього на суботи, свята і час, призначений для вільних робіт. Це позбавляло солдат-мисливців майже всього вільного часу і тим самим прищеплювало їм поняття про другорядне значення справи мисливських команд, а у занять забирало їх головний шанс на успіх, їх цікавість, тому що як би жваво не поставив начальник мисливської команди заняття, але раз вони віднімають у солдата його вільний час, можна заздалегідь сказати, що він поставиться до них не тільки апатично, а й вороже.

 
Мисливська магія - Закляття на зброю
( 3 Votes )
Написав Dorota Durbas-Nowak Переглядів - 2851   
Понеділок, 28 вересня 2015 17:48

Мисливська рушницяЗброю, коня і дружину не позичають - так говорить старе мисливське прислів'я. Щодо зброї, то я не дуже вірю, бо запозичена старенька батькова рушниця вже не один раз доводила свою ефективність. А стріляючи з неї, я відчуваю, що ніби не я її, а вона направляє мене, і веде до цілі. Тим не менш, легковажне позичання зброї може закінчитися для її власника дуже погано, оскільки щоб накласти на зброю закляття потрібно не багато! Про чари які можуть вплинути на точність зброї і поговоримо, а також, розповімо як зняти такі закляття.

 
Мисливська магія: жінки, ох ці жінки!
( 5 Votes )
Написав Dorota Durbas-Nowak Переглядів - 3204   
Понеділок, 24 серпня 2015 18:03

Мисливець перед полюваннямСередньо статичний мисливець це чоловік середніх років, як правило, з достатнім для свого хобі доходом, який сповідує традиційні цінності, і, отже, перебуває у шлюбі. Ловецтво з давніх давен було привілегією чоловіків, а з приводу впливу жінок на успіх полювання протягом століть виникло багато забобон. Деякі з них публікувалися раніше, але я повторю, щоб краще засвоїти!

 
Мисливська магія - Як уникнути невдачі?
( 4 Votes )
Написав Dorota Durbas-Nowak Переглядів - 3319   
Неділя, 02 серпня 2015 11:13

magiya myslyvska-2У наступній частині обговорення мисливських забобон і магії розповімо про речі, що можуть принести для мисливця нещастя і невдачу (у першій частині йдеться про те як закликати щастя). На мисливця чатує багато небезпек, які можуть ефективно позбавити його здобичі. Як їм не піддатись? Ось те, чого обов'язково слід уникати, йдучи на полювання!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

сторінка 1 з 9
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com