Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Державне регулювання відшкодувань за завдані мисливськими тваринами збитки у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ століття.
( 1 Vote )
Написав Проців Олег Романович Переглядів - 9761   
Четвер, 09 вересня 2010 14:02

У даній статті висвітлюються взаємовідносини між власниками мисливських тварин та власниками лісових та сільськогосподарських угідь у частині відшкодування збитків, завданих мисливськими тваринами або мисливцями під час проведення полювання. Проаналізовано еволюцію мисливсько-господарського законодавства у Галичині щодо регулювання відшкодувань за спричинені збитки мисливськими тваринами.

 
Державне регулювання відповідальності за браконьєрство в царстві Польському середини XIX - початку XX ст.
( 1 Vote )
Написав Проців Олег Романович Переглядів - 11872   
Середа, 28 липня 2010 11:32

Висвітлено мисливське право Царства Польського в частині відповідальності за порушення правил полювання. Проведено аналіз з аналогічним правом, яке діяло в Галичині в досліджуваний період. Розглянуто практичне застосування законодавствау даній галузі.

 
Мисливці старої епохи
( 3 Votes )
Написав Олег Мірошниченко Переглядів - 10146   
Вівторок, 29 червня 2010 10:00

Мисливці старої епохиЧернігівщина здавна була краєм мисливців. Лісові нетрі й незвідані болота Наддесення слугували гарним прихистком для всілякої дичини, а деякі тутешні мешканці мали репутацію справжніх майстрів полювання. Колись вони навіть складали своєрідний суспільно-професійний стан. Звернімося ж до історичних джерел...

 
Діяльність журналу "ŁOWIEC" – друкованого органу Галицького мисливського товариства 1878-1939 років
( 2 Votes )
Написав Проців Олег Романович Переглядів - 12945   
П'ятниця, 18 червня 2010 10:56

 журнал ŁOWIEC Галицького мисливського товаристваЖурнал "Łowiec" утворено за ініціативи крайового мисливського товариства і почав виходити з 1878 р. Відроджував культуру полювання, раціональне ведення мисливського господарства. Дослідження матеріалів, які публікувались у цьому журналі, дадуть змогу об'єктивніше висвітлювати матеріали з мисливського законодавства, розвитку мисливської науки, етнографії та краєзнавства Галичини.

Ключові слова: Галицьке мисливське товариство, культура полювання, мисливське господарство.

 
Правові засади полювання в Австро-Угорській та Російській імперіях другої половини XIX-початку XX століття (наукова робота)
( 1 Vote )
Написав Проців О.Р. Переглядів - 11456   
Середа, 09 червня 2010 15:12
Висвітлено правові засади права власності на мисливські тварини та права на полювання в Польському Королівстві, Австро-Угорській імперії з середини ХІХ ст. та на початку ХХ ст. розглянуто політику держави в законодавчому забезпеченні надання в оренду права полювання, світоглядні погляди, які легітимізували право власності на дичину. З розвитком економіки в Російській та Австро-Угорській імперіях набуло також значення правове регулювання ведення мисливського господарства. У різних країнах імперії встановлено різне правове регулювання цього питання залежно від географічного розташування, політичної ситуації, звичаєвого права.

Ключові слова: мисливство, право полювання, оренда права полювання, Австро-Угорська імперія, Польське Королівство.
 
Значення мисливського господарства в економіці Галичини в кінці ХІХ - на початку ХХ століття* (Наукова робота)
( 2 Votes )
Написав П.Б. Хоєцький, О.Р. Проців Переглядів - 18213   
Четвер, 27 травня 2010 09:43

В кінці ХІХ – на початку ХХ ст. найбільшою площею мисливських угідь в Австро-Угорській імперії характеризувалася Галичина, однак доходи від ведення мисливського господарства були найменшими серед інших регіонів імперії. В Галичині існувало понад 9 тис. мисливських господарств, в яких працювало понад 8 тис. громадян. В мисливських угіддях краю в значній кількості добували ратичних звірів, зайця, пернату дичину. Біля 40% добутої дичини експортувалося в інші регіони імперії та за її межі, а понад 60% - споживало населення Галичини.

 
Полювання вельмож, або витоки монтереї
( 3 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 12372   
Середа, 26 травня 2010 22:06

Полювання на кабана Гравюра на міді vangelistiНа багатьох гравюрах , гобеленах видатних митців раннього середньовіччя відтворені сцени полювання вельмож. Псове ж полювання, як жодне інше (за виключенням хіба що полювання з ловецькими птахами), завжди було винятковим привілеєм правлячих класів феодального суспільства, оскільки для її проведення були потрібні і верхові коні, і конюхи, і штат псарів, і зграї собак, і відповідне спорядження, що коштувало у всі часи чималих грошей.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

сторінка 5 з 9
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com