Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Діяльність журналу "ŁOWIEC" – друкованого органу Галицького мисливського товариства 1878-1939 років
( 2 Votes )
Написав Проців Олег Романович Переглядів - 15099   
П'ятниця, 18 червня 2010 10:56

 журнал ŁOWIEC Галицького мисливського товаристваЖурнал "Łowiec" утворено за ініціативи крайового мисливського товариства і почав виходити з 1878 р. Відроджував культуру полювання, раціональне ведення мисливського господарства. Дослідження матеріалів, які публікувались у цьому журналі, дадуть змогу об'єктивніше висвітлювати матеріали з мисливського законодавства, розвитку мисливської науки, етнографії та краєзнавства Галичини.

Ключові слова: Галицьке мисливське товариство, культура полювання, мисливське господарство.

 
Правові засади полювання в Австро-Угорській та Російській імперіях другої половини XIX-початку XX століття (наукова робота)
( 1 Vote )
Написав Проців О.Р. Переглядів - 13557   
Середа, 09 червня 2010 15:12
Висвітлено правові засади права власності на мисливські тварини та права на полювання в Польському Королівстві, Австро-Угорській імперії з середини ХІХ ст. та на початку ХХ ст. розглянуто політику держави в законодавчому забезпеченні надання в оренду права полювання, світоглядні погляди, які легітимізували право власності на дичину. З розвитком економіки в Російській та Австро-Угорській імперіях набуло також значення правове регулювання ведення мисливського господарства. У різних країнах імперії встановлено різне правове регулювання цього питання залежно від географічного розташування, політичної ситуації, звичаєвого права.

Ключові слова: мисливство, право полювання, оренда права полювання, Австро-Угорська імперія, Польське Королівство.
 
Значення мисливського господарства в економіці Галичини в кінці ХІХ - на початку ХХ століття* (Наукова робота)
( 2 Votes )
Написав П.Б. Хоєцький, О.Р. Проців Переглядів - 20666   
Четвер, 27 травня 2010 09:43

В кінці ХІХ – на початку ХХ ст. найбільшою площею мисливських угідь в Австро-Угорській імперії характеризувалася Галичина, однак доходи від ведення мисливського господарства були найменшими серед інших регіонів імперії. В Галичині існувало понад 9 тис. мисливських господарств, в яких працювало понад 8 тис. громадян. В мисливських угіддях краю в значній кількості добували ратичних звірів, зайця, пернату дичину. Біля 40% добутої дичини експортувалося в інші регіони імперії та за її межі, а понад 60% - споживало населення Галичини.

 
Полювання вельмож, або витоки монтереї
( 3 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 14406   
Середа, 26 травня 2010 22:06

Полювання на кабана Гравюра на міді vangelistiНа багатьох гравюрах , гобеленах видатних митців раннього середньовіччя відтворені сцени полювання вельмож. Псове ж полювання, як жодне інше (за виключенням хіба що полювання з ловецькими птахами), завжди було винятковим привілеєм правлячих класів феодального суспільства, оскільки для її проведення були потрібні і верхові коні, і конюхи, і штат псарів, і зграї собак, і відповідне спорядження, що коштувало у всі часи чималих грошей.

 

 
Доба мисливців - Мільйон років до нашої ери
( 4 Votes )
Написав Нефедов С. А. - Історія давнього світу Переглядів - 16536   
Субота, 22 травня 2010 10:26

Доба мисливців Мільйон років до нашої ериАфриканське сонце сяяло над саванною, над зеленої околицею джунглів і піщаними відрогами Олдурвайської ущелини. Подекуди виднілися череди антилоп і жирафів; поволі бродили гігантські носороги, які не боялися навіть хазяїв савани - саблезубих тигрів і печерних левів.

 

Саме в саванах і джунглях Східної Африки, мешкали предки людей, мавпи-австралопітеки, які вміли однаково спритно лазити по деревах і пересуватися на двох ногах по землі.

 
Риковиська благородних оленів на сколівщині
( 9 Votes )
Написав Петро Зелеський - Переклад Ігор Чудійович Переглядів - 18942   
П'ятниця, 16 квітня 2010 21:56

скольске риковиськаПеред Першою Світовою війною в околицях містечка Сколе, виходило на риковиська, чи брачні ігри 550 биків благородного оленя, 1921р. їх було чути-97, а в 1937р. близько 300.
Відновлення популяції королівського звіра перервала Друга Світова війна. Містечко Сколе, яке належало князям Любомирським, розміщене в гірській місцевості,в долині річки Опір,в українських Карпатах. Ці землі 1886р. були куплені Германом Гроеделем та Вільгельмом Адамом Шмідтом у графа Кінського і стали власністю фірми «Брати барони Гроеделі і Компанія». Маєток обіймав площу 64 тис .моргів, з яких близько 55 тис. моргів займали ліси, а решта припадало на рільничі грунти та землі під будівлями. Нові власники були ризикованими і практичними людьми в питанні експлуатації деревини. Добрій експлуатації лісів сприяв сплав лісу по річці Опір та її притоками, вузькоколійна залізниця довжиною 40 км та три великі парові тартаки.

 
Покровителі полювання
( 5 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 16995   
П'ятниця, 12 березня 2010 20:12

На кожному етапі свого розвитку і в кожному епосі людина користувалася багатством лісу.

Святий Губерт

((фото - The Vision of Saint Hubert, c.1617-20, by Jan Brueghel the Elder and Peter Paul Rubens MUSEO DEL PRADO , MADRID)

Людина, як істота позбавлена іклів, кігтів і теплого хутра, не є оснащеною до боротьби за виживання. Щоб виправити цю недосконалість людина з самого початку просила помочі і довіряла свою долю надприроднім силам та знаряддям лову. Полювання є однією з найстаріших форм людської діяльності. Успіх полювання мав вирішальне значення для виживання людини. Це так зване мисливське щастя , про що мисливці прохали у надприродніх покровителів.

Мисливці з найдавніших часів до сьогоднішнього дня вважали на підтримку своїх покровителів.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 6 з 10
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com