Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Доба мисливців - Мільйон років до нашої ери
( 4 Votes )
Написав Нефедов С. А. - Історія давнього світу Переглядів - 14302   
Субота, 22 травня 2010 10:26

Доба мисливців Мільйон років до нашої ериАфриканське сонце сяяло над саванною, над зеленої околицею джунглів і піщаними відрогами Олдурвайської ущелини. Подекуди виднілися череди антилоп і жирафів; поволі бродили гігантські носороги, які не боялися навіть хазяїв савани - саблезубих тигрів і печерних левів.

 

Саме в саванах і джунглях Східної Африки, мешкали предки людей, мавпи-австралопітеки, які вміли однаково спритно лазити по деревах і пересуватися на двох ногах по землі.

 
Риковиська благородних оленів на сколівщині
( 9 Votes )
Написав Петро Зелеський - Переклад Ігор Чудійович Переглядів - 15980   
П'ятниця, 16 квітня 2010 21:56

скольске риковиськаПеред Першою Світовою війною в околицях містечка Сколе, виходило на риковиська, чи брачні ігри 550 биків благородного оленя, 1921р. їх було чути-97, а в 1937р. близько 300.
Відновлення популяції королівського звіра перервала Друга Світова війна. Містечко Сколе, яке належало князям Любомирським, розміщене в гірській місцевості,в долині річки Опір,в українських Карпатах. Ці землі 1886р. були куплені Германом Гроеделем та Вільгельмом Адамом Шмідтом у графа Кінського і стали власністю фірми «Брати барони Гроеделі і Компанія». Маєток обіймав площу 64 тис .моргів, з яких близько 55 тис. моргів займали ліси, а решта припадало на рільничі грунти та землі під будівлями. Нові власники були ризикованими і практичними людьми в питанні експлуатації деревини. Добрій експлуатації лісів сприяв сплав лісу по річці Опір та її притоками, вузькоколійна залізниця довжиною 40 км та три великі парові тартаки.

 
Покровителі полювання
( 5 Votes )
Написав Ostt Переглядів - 14413   
П'ятниця, 12 березня 2010 20:12

На кожному етапі свого розвитку і в кожному епосі людина користувалася багатством лісу.

Святий Губерт

((фото - The Vision of Saint Hubert, c.1617-20, by Jan Brueghel the Elder and Peter Paul Rubens MUSEO DEL PRADO , MADRID)

Людина, як істота позбавлена іклів, кігтів і теплого хутра, не є оснащеною до боротьби за виживання. Щоб виправити цю недосконалість людина з самого початку просила помочі і довіряла свою долю надприроднім силам та знаряддям лову. Полювання є однією з найстаріших форм людської діяльності. Успіх полювання мав вирішальне значення для виживання людини. Це так зване мисливське щастя , про що мисливці прохали у надприродніх покровителів.

Мисливці з найдавніших часів до сьогоднішнього дня вважали на підтримку своїх покровителів.

 
Мисливим для душі
( 3 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 15300   
Вівторок, 09 березня 2010 11:58

Як же ж приємно мисливській душі дізнатися, що наші прадіди жили тим самим, що й ми, мріяли, думали, насолоджувалися молодецькими забавами його Величності Полювання. Саме про це можна дізнатися с старовинного часопису «Новий Час», яке видавалося на Галичині перед Другою світовою і в якому впродовж 1937-1939 років друкувалася сторінка «Ловецтво».

 
Діяльність мисливських товариств в австро-Угорській імперії, Росії та Польщі
( 1 Vote )
Написав О.Р. Проців – Івано-Франківське ОУЛМГ Переглядів - 16059   
Середа, 24 лютого 2010 11:39

Діяльність мисливських товариств в Австро-Угорській імперії, Росії та ПольщіДіяльність мисливських товариств в Австро-Угорській імперії, Росії та Польщі у другій половині XIX - першій половині XX століття

 

Проілюстровано напрямки діяльності мисливських товариств в Австро-Угорській імперії, Росії та Польщі у другій пол. ХІХ - першій пол. ХХ ст. Здійснено спробу оцінення напрямків їхньої роботи, господарської та культурної спадщини. Проаналізовано тенденції розвитку мисливських товариств, вплив на їхній розвиток політичних режимів, цивілізаційної трансформації суспільства, адміністративно-географічного розміщення.

Без ґрунтовного дослідження громадських організацій неможливо повністю проаналізувати суспільно - політичні процеси. Для досягнення інтересів своїх членів вони відповідно впливали на процес ухвалення законодавчих актів в галузі мисливського господарства.

 
Вовча любов міцніша, ніж людська.
( 3 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 13816   
Понеділок, 18 січня 2010 11:28

ВовкиЩойно густа темрява опанує землю, над глухими куточками лісів лунають нині вовчі пісні, вражаючи всіх, хто їх чує. Від цієї прадавньої мелодії тоскно стає на душі, ніби перед тобою розкривається дике, сокровенне, ще не пізнане та не зрозуміле, відтак, лячне. Пісня приреченого на самотність вовка справляє незабутнє враження.

 
Звірині обереги: в минулому і тепер
( 4 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 14040   
П'ятниця, 25 грудня 2009 11:37
 
 

amulet«Наш оберег ішов з землі,
Коли нас скіфами ще звали.
І талісман той берегли,
І щастя в доленьці шукали.
Або коли була війна,
І ворог йшов на схил Дніпровий,
Чи то котилася чума,
Чи хтось був дуже тяжко хворий...»

 

О. Онищенко

За непевних часів усі ми підсвідомо потребуємо захисту від лиха і  надійним покровителем у цьому завжди була й лишається матінка-природа.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

сторінка 6 з 9
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com