Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Природа, Лови і людина
( 2 Votes )
Написав Іван КРИП’ЯКЕВИЧ Переглядів - 12060   
Середа, 11 листопада 2009 01:22

Багата первісна природа давала людині легкий і вигідний прожиток. Великі пущі й незаселені степи ховали в собі безліч усякої звірини, а ріки й озера повні були риби. З великої звірини у княжі часи згадуються зубри, тури, олені, лосі, ведмеді. Зубри водилися ще тоді й у Галичині: Ярослав Осмомисл уладжував на них лови на честь грецького царевича Андроніка Комніна. Назви осель Зубря, Зубряче, Зубрець тощо вказують тепер, де були головні гнізда цього великого звіра.

 
Ловецтво Галичини
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 18370   
Середа, 11 листопада 2009 00:45
ЛовецтвоГосподарські переміни. До XVI ст. значна частина України жила давнім господарським життям, якого форми витворилися ще у княжі часи. Як колись перед віками, так само й тепер більше значення мали лови, рибальство, бджільництво, ніж хліборобство. Збіжжя сіяли всюди, але небагато: стільки, щоб вистачало на власні потреби. Шкури диких звірів, рибу, мед або віск можна було продати на вивіз, і ці продукти виплачувалися, - збіжжя ніхто не питав, і тому хліборобство поширювалося мляво.
 
Мисливство в Україні мало давні й міцні традиції.
( 4 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 19858   
Четвер, 27 серпня 2009 16:46
Питома вага цього заняття в господарській системі, розміри й способи мисливства склалися історично і залежали від багатьох факторів. Насамперед цьому сприяли природно-кліматичні та географічні умови: у лісах водилось чимало дичини — вовки, ведмеді, вепри, олені, борсуки, лисиці, зайці, куниці тощо, а також нині втрачені тури, дикі коні, зубри, лосі, різноманітне птаство — качки, гуси, куріпки, дрофи, у ріках — видри та бобри. Полювання переслідувало дві мети: вберегти господарство від шкідників, а також поповнити запаси харчування й сировини для домашнього виробництва в умовах натурального господарства.

 

 
Словник Українського Мисливця
( 9 Votes )
Написав КОЗАК Переглядів - 35413   
Субота, 14 березня 2009 10:57
Стаття в будові...

Потрібна Ваша допомога...


Абіотичні фактори - сукупність впливів на тварин неорганічних (хімічних, фізичних) елементів середовища (температура, світло, тиск, вологість, вітер, опади, радіація, інсоляція, випромінювання тощо). Наприклад, для копитних тварин велика товщина снігового покриву утруднює їх переміщення і добування їжі, внаслідок чого вони часто стають здобиччю хижаків. Негативно впливають на виживання ранніх виплодів зайця-русака навесні дощі з різкими перепадами температури й ожеледі.
Аборигени - корінні мешканці конкретної території, на якій вони виникли в процесі еволюції.

 

 
Мисливство — це не тільки відстріл
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 13637   
Четвер, 19 лютого 2009 18:44

Природничий музей у ЛьвовіРозвиток лісової, мисливської та рибальської галузей Володимира Дідушицького мав системно-науковий характер. Його ліси і рибні господарства були по-європейськи зразковими. Граф особисто контролював свої фільварки. Уже в 23 роки він став почесним членом Галицького господарчого товариства.

muzeum2.gif


Як розповідає нинішній директор Львівського природничого музею АН України Юрій Чорнобай, з одного боку, мисливські угіддя дуже ретельно охоронялися, а з іншого — відстрілом регулювали поголів’я тварин.

 
ОРНІТОНОМЕНИ ІНШОМОВНОГО ПОХОДЖЕННЯ ТА НАЗВИ ЕКЗОТИЧНИХ ПТАХІВ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
( 6 Votes )
Написав І. О. СОКОЛ, НТУУ(КПІ), к.ф.н. Переглядів - 19762   
Субота, 07 лютого 2009 01:09
(ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ)

В сучасній українській мові вживаються назви птахів іншомовного походження. Серед них є найменування як тих птахів, що водяться в наших краях, так і екзотичних.
Кеклик належить до ряду куриних родини фазанових. Назва птаха тюркського походження: уйг. КЭКЛИК, узб. КАКЛИК, кирг. КЕКИЛИК "куріпка". Назва цього птаха зафіксована лише у ХХ ст.: КЕКЛИК, кам'яна куріпка. В УРСР аклімат. В Кримських горах (УРЕС-ІІ, 52).
До родини сивкових належать БЕКАС. ДУПЕЛЬ, ВАЛЬДШНЕП, ГАРШНЕП, КРОНШНЕП. Ці птахи мають також інші назви, але кодифіковано було саме ті, що мають іншомовне походження.
У ХIХ ст. зафіксовані такі найменування бекаса: БАРАНЕЦЬ, бекас(Піск 6); ВІВЧАРИК бекас (там же 129); бекас, ВІВЧАРИК, БАРАНЕЦЬ, ПОЛЕЖАНЬ (Тим І 15); бекас, пт. Scolopax – ВІВЧАРИК, БАРАНЕЦЬ, БАРАНЧИК, ХАКВА (У-С 43); КРЕХТУН, БАРАШЕК (БЕКАС– охот. название) Gallipago coelestis (Сом 577-578); БЕКАСИ; дубельт, кряк (кшик), баранець (бараник) (Верх Зоол 73); БЕКАС, СА (Гр І 48).
Номен БЕКАС було запозичено з фр. becasse, можливо через посередництво нім. Beckas, походить від фр. bec "дзьоб" (Фасм I146; ЕСУМ I 164).
ДУБЕЛЬТ – назва іншого спорідненого птаха. КРЯК, КШИК – звуконаслідувальні слова. КРЕХТУН походить від дієслова КРЕХТАТИ, також звуконаслідувального в основі (ЕСУМ III 87). ПОЛЕЖАНЬ, ймовірно мотивується тим, що птах часто перебуває в лежачому положенні. Назви ВІЧАРИК, БАРАНЕЦЬ, БАРАНЧИК мотивовані тим, що птах супроводить отари овець, поїдаючи кізяки. ХАКВА – етимологічно неясне слово. Ймовірно – з прадавньо хазарської мови.

 
Мисливець - великомученик
( 7 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 12683   
Понеділок, 19 січня 2009 14:33

Святой великомученик Евстафий В попередній публікації порталу  в розділі  "Традиції " йдеться про мисливську хоругву на оленячих рогах, на якій зображено Святого Єфстафія Плакиду . Цікавою є оповідь православного календаря про життя цього мисливця-великомученика:

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна > Кінець >>

сторінка 7 з 9
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com