Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Діяльність мисливських товариств в австро-Угорській імперії, Росії та Польщі
( 1 Vote )
Написав О.Р. Проців – Івано-Франківське ОУЛМГ Переглядів - 16464   
Середа, 24 лютого 2010 11:39

Діяльність мисливських товариств в Австро-Угорській імперії, Росії та ПольщіДіяльність мисливських товариств в Австро-Угорській імперії, Росії та Польщі у другій половині XIX - першій половині XX століття

 

Проілюстровано напрямки діяльності мисливських товариств в Австро-Угорській імперії, Росії та Польщі у другій пол. ХІХ - першій пол. ХХ ст. Здійснено спробу оцінення напрямків їхньої роботи, господарської та культурної спадщини. Проаналізовано тенденції розвитку мисливських товариств, вплив на їхній розвиток політичних режимів, цивілізаційної трансформації суспільства, адміністративно-географічного розміщення.

Без ґрунтовного дослідження громадських організацій неможливо повністю проаналізувати суспільно - політичні процеси. Для досягнення інтересів своїх членів вони відповідно впливали на процес ухвалення законодавчих актів в галузі мисливського господарства.

 
Вовча любов міцніша, ніж людська.
( 3 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 14298   
Понеділок, 18 січня 2010 11:28

ВовкиЩойно густа темрява опанує землю, над глухими куточками лісів лунають нині вовчі пісні, вражаючи всіх, хто їх чує. Від цієї прадавньої мелодії тоскно стає на душі, ніби перед тобою розкривається дике, сокровенне, ще не пізнане та не зрозуміле, відтак, лячне. Пісня приреченого на самотність вовка справляє незабутнє враження.

 
Звірині обереги: в минулому і тепер
( 4 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 14447   
П'ятниця, 25 грудня 2009 11:37
 
 

amulet«Наш оберег ішов з землі,
Коли нас скіфами ще звали.
І талісман той берегли,
І щастя в доленьці шукали.
Або коли була війна,
І ворог йшов на схил Дніпровий,
Чи то котилася чума,
Чи хтось був дуже тяжко хворий...»

 

О. Онищенко

За непевних часів усі ми підсвідомо потребуємо захисту від лиха і  надійним покровителем у цьому завжди була й лишається матінка-природа.

 
Природа, Лови і людина
( 2 Votes )
Написав Іван КРИП’ЯКЕВИЧ Переглядів - 12517   
Середа, 11 листопада 2009 01:22

Багата первісна природа давала людині легкий і вигідний прожиток. Великі пущі й незаселені степи ховали в собі безліч усякої звірини, а ріки й озера повні були риби. З великої звірини у княжі часи згадуються зубри, тури, олені, лосі, ведмеді. Зубри водилися ще тоді й у Галичині: Ярослав Осмомисл уладжував на них лови на честь грецького царевича Андроніка Комніна. Назви осель Зубря, Зубряче, Зубрець тощо вказують тепер, де були головні гнізда цього великого звіра.

 
Ловецтво Галичини
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 18823   
Середа, 11 листопада 2009 00:45
ЛовецтвоГосподарські переміни. До XVI ст. значна частина України жила давнім господарським життям, якого форми витворилися ще у княжі часи. Як колись перед віками, так само й тепер більше значення мали лови, рибальство, бджільництво, ніж хліборобство. Збіжжя сіяли всюди, але небагато: стільки, щоб вистачало на власні потреби. Шкури диких звірів, рибу, мед або віск можна було продати на вивіз, і ці продукти виплачувалися, - збіжжя ніхто не питав, і тому хліборобство поширювалося мляво.
 
Мисливство в Україні мало давні й міцні традиції.
( 4 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 20456   
Четвер, 27 серпня 2009 16:46
Питома вага цього заняття в господарській системі, розміри й способи мисливства склалися історично і залежали від багатьох факторів. Насамперед цьому сприяли природно-кліматичні та географічні умови: у лісах водилось чимало дичини — вовки, ведмеді, вепри, олені, борсуки, лисиці, зайці, куниці тощо, а також нині втрачені тури, дикі коні, зубри, лосі, різноманітне птаство — качки, гуси, куріпки, дрофи, у ріках — видри та бобри. Полювання переслідувало дві мети: вберегти господарство від шкідників, а також поповнити запаси харчування й сировини для домашнього виробництва в умовах натурального господарства.

 

 
Словник Українського Мисливця
( 9 Votes )
Написав КОЗАК Переглядів - 35934   
Субота, 14 березня 2009 10:57
Стаття в будові...

Потрібна Ваша допомога...


Абіотичні фактори - сукупність впливів на тварин неорганічних (хімічних, фізичних) елементів середовища (температура, світло, тиск, вологість, вітер, опади, радіація, інсоляція, випромінювання тощо). Наприклад, для копитних тварин велика товщина снігового покриву утруднює їх переміщення і добування їжі, внаслідок чого вони часто стають здобиччю хижаків. Негативно впливають на виживання ранніх виплодів зайця-русака навесні дощі з різкими перепадами температури й ожеледі.
Аборигени - корінні мешканці конкретної території, на якій вони виникли в процесі еволюції.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 7 з 10
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com