Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Банер
Зимова ловля ротана: способи ловлі
( 3 Votes )
Написав Володимир Єгоров, rsn.ru Переглядів - 398   
Субота, 11 січня 2014 14:42

Зимова ловля ротанаЛовлю ротана навряд чи можна віднести до спортивної. У водоймах, де він поширений в достатку, рибалка більше нагадує промисел, ніж творче заняття, засноване на фундаменті багаторічного досвіду. І все ж, незважаючи на зовнішню простоту, в зимовій ловлі далекосхідного мігранта є цікаві й повчальні тонкощі. 

 
Корисний баласт для воблера
( 0 Votes )
Написав rsn.ru Переглядів - 359   
П'ятниця, 03 січня 2014 11:38

Корисний баласт для воблераІснує кілька способів «змусити» воблер йти глибше. Один з них - зміна кута і форми лопаcті - ми вже розглядали тут. Другий варіант - зробити з плаваючої моделі воблер з нейтральною або негативною плавучостю шляхом збільшення власної маси приманки. У деяких випадках не зайвим буде зробити з суспендера або повільно тонучої моделі відповідно тонучу і швидко тонучу приманку. Заміна штатних гачків на ті, що зроблені з більш товстого дроту, і обмотка цівки гачків дротом з міді або свинцю допомагають приманці швидше «потонути». Потрібно лише пам'ятати, що зі збільшенням площі поверхні трійників воблера (а це неминуче відбувається при подібному тюнингу) підвищується і опір води при проводці доопрацьованої приманки. У підсумку вищеназвані методи загального збільшення маси можуть настільки сильно змінити частоту і амплітуду коливань воблера, що, незважаючи на більш глибоку проводку, він вже не буде для риби настільки помітним подразником, щоб його агресивно атакувати.

 
Як легко і надійно змінити гру і робочу глибину воблера?
( 1 Vote )
Написав rsn.ru Переглядів - 369   
Понеділок, 30 грудня 2013 15:02

Окуні добре атакують переробленого воблера

У переважній більшості сучасні воблери виготовлені з термопластичних пластмас. Ці матеріали набагато міцніші, ніж деревина бальси і бука, з якої деякі компанії продовжують робити корпуси воблерів. Пластикові моделі не вбирають воду, значно довше зберігають навіть поверхневе забарвлення і не змінюють своєї маси в ході використання. Але цим не вичерпуються переваги воблерів з термопластичних матеріалів. Для зміни глибини занурення і горизонту проводки того чи іншого воблера часто достатньо лише зменшити або збільшити кут нахилу його лопаті. А зробити це з пластиком, який розм'якшується під дією тепла, досить просто. Але як нагріти маленьку носову лопать воблера до температури 150-180 ° С , не пошкодивши при цьому фарбу на його тілі? Прямий вплив відкритого вогню ми виключаємо: фарба постраждає, а сама лопать може дати бульбашки, оплавитися в точці контакту з полум'ям і навіть спалахнути, безповоротно зіпсувавши дорогу приманку.

 
Ловля окуня на початку сезону зимової рибалки
( 2 Votes )
Написав Андрій Яншевський Переглядів - 538   
Четвер, 26 грудня 2013 14:01

Ловля окуня на початку сезону зимової рибалкиУ попередній публікації ми вияснили що початок сезону зимової рибалки найкращий для ловлі хижої риби, а також розглянули особливості ловлі щуки у цей період.  У випадку ж ловлі окуня на початку сезону зимовох рибалки може знадобитися весь арсенал приманок. Перший лід - такий час, коли немає сенсу розмінюватися на дрібного, «спортивного» окуня. Більш того, активний окунь мормишку може і не помітити.


Специфіка ловлі окуня на невеликих водоймах полягає в підборі приманки. Найважче, якщо водойма зовсім не знайома. На одних ставках окунь віддає перевагу блешні, а на іншій водоймі на перше місце може вийти балансир. Найчастіше відбувається так, що працює якась конкретна приманка. І питання лише в тому, щоб її знайти. Шукати таку приманку можна тільки у власному арсеналі. Причому скільки разів я стикався з випадками, коли працювала приманка, яка за загальноприйнятими мірками не повинна ловити тут і в цей час. Іноді це був балансир майже щучого розміру з яскравим провокуючим розфарбуванням. Кілька випадків було, коли кращою виявлялася відносно широка коливалка довжиною 50-60 мм, яка за своїми ваговими характеристиками і характеру гри більше підходила для ловлі судака з глибини 8-9 метрів.

 
Ловля щуки на початку сезону зимової рибалки
( 1 Vote )
Написав Андрій Яншевський Переглядів - 540   
Четвер, 26 грудня 2013 13:46

Щука на початку зимиПочинати сезон зимової рибалки з ловлі хижака цілком логічно, оскільки саме зараз є дуже велика вірогідність хорошого клювання. Традиційно за щукою полюють з жерлицями. Немає сенсу в подробицях описувати снасть і тактику, але на декількох аспектах я б акцентував увагу.


На невеликих водоймах, де лід стає раніше, ніж на всіх інших, глибина зазвичай не перевищує трьох метрів. Щука в таких водоймах зосереджена на більш дрібних ділянках, починаючи від урізу очерету і до глибини метр. На великій акваторії деяка частка хижака, причому великого, може стояти на поливах, але близько зламів дна.

 
Прикормка для крижаної води
( 0 Votes )
Написав Анатолій Маілков Переглядів - 375   
Вівторок, 17 грудня 2013 10:54

Прикормка для крижаної водиЗа активністю риби і погодних умов період безпосередньо перед зимою часто характеризується як найбільш складний період для риболовлі. Але якщо ловля різних хижаків на спінінг, або на живця має достатню визначеність - ця риба концентрується на локальних глибинних ділянках водойм, то у рибалок з вудкою виникають серйозні проблеми. Вони пов'язані з тим, що біла риба відійшла далеко від берегів, а головне - її стало важко активізувати, без чого не буває хорошого кльову.


Практично в будь-який час року, щоб поліпшити результати риболовлі з вудкою або сучасною донною снастю, необхідно зібрати якомога більше риби в місці ловлі - це посилює харчову конкуренцію на обмеженій ділянці водойми, що в результаті робить клювання частішими і вірними навіть не на найкращу насадку. Для створення такого ефекту в арсеналі рибалки є тільки один вірний засіб, який називається прикормкою. Проте, залежно від сезону, стан водного середовища, поведінки певної риби, прикормкою треба користуватися вміло і акуратно, щоб не отримати результат, зворотний бажаному.

 
Стояти чи шукати?
( 2 Votes )
Написав Борис Кузнєцов Переглядів - 483   
Вівторок, 17 грудня 2013 10:40

Зимова ловля судака, стояти чи шукати?Відповісти на це питання найпростіше, якщо в полі зору знаходиться велика кількість рибалок, розосереджених по акваторії. У цьому випадку досить поспостерігати за іншими, з'ясовуючи, хто з них ловить більше: ті що затримуються на одному місці, чи активні рибалки, які часто бурять нові лунки.


Набагато складніше з'ясувати, як краще ловити, якщо на водоймі опиняєшся зовсім один. У цьому випадку відповідати на поставлене запитання доводиться методом проб і помилок, спираючись на знання водойми. Наведу кілька прикладів зі своєї практики, що ілюструють різні стратегії пошуку судака на мілинах.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 5 з 28

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися

Powered by HuntingUkraine.com