Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Парки та заповідники
Половецький степ
( 6 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 4821   
Субота, 11 жовтня 2008 04:24

polovecki_step.jpgПоловецький степ - регіональний ландшафтний парк на території Донецької області.

 

Рослинний і тваринний світ "Половецького степу"

Поряд із звичайною степовою рослинністю на цих ділянках виявлені червонокнижні рослини (сон чорніючий, півонія тонколиста, карагана скіфська, тюльпан гранітний, види ковили: волосиста, відокремлена, гранітна, Лессінга, українська).

Тваринний світ "Половецького степу" характерний для Приазов'я. Із ссавців тут водяться заєць-русак, лисиця, єнотовидний собака, їжак звичайний, ласка, лісова та домова миші тощо. Іноді трапляється звичайний сліпак. Із плазунів зустрічаються жовточеревний полоз, гадюка степова, вуж водяний та звичайний, ящірка, черепаха болотяна, жаба озерна та ставкова. Ссавці водно-болотних біотипів парку представлені так званими напівводяними видами, які більшу частину свого життя проводять у воді. Тут є нутрія вільна та ондатра.

 
"Святі гори" Національний природний парк
( 9 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 13558   
Четвер, 02 жовтня 2008 19:23
svyatogirs_kiy_monastir.jpgРозташування: Донецька область, Слов'янський та Краснолиманський райони

На необхідність заповідання місця зростання борів із реліктової сосни крейдяної та неповторних заплавних і плакорних ландшафтів цього краю звернув увагу відомий ботанік В. І. Талієв ще на початку минулого століття. Комплексне обґрунтування необхідності створення на Сіверському Дінці національного парку підготувала у 1978 році професор Р. І. Бурда з колегами, а трохи згодом були пропозиції інших учених щодо виділення оптимальної площі та визначення меж майбутнього парку.
Національний природний парк "Святі Гори" був створений згідно з Указом Президента України від 13 лютого 1997 року № 135. Він був створений на базі ландшафтних заказників загальнодержавного значення "Гори Атрема" та "Святогірський" і став першим національним природним парком на лівобережжі України. Парк знаходиться в Слов'янському та Краснолиманському районах Донецької області й займає площу 40448,0 га, з яких 11878,0 га надані парку в постійне користування. За функціональним зонування територія парку розподілена на заповідну зону площею 2648,0 га, зону регульованої рекреації - 32098,0 га, зону стаціонарної рекреації - 1894,0 га та господарську - 3808,0га.

 
Проблема створення національного природного парку „Севастопольський”
( 2 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 3070   
П'ятниця, 19 вересня 2008 18:00

17 вересня відбулося засідання Громадської Ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в м. Севастополі.
Одним з основних питань, яке розглядалось на засіданні, була проблема створення національного природного парку „Севастопольський” на базі існуючих заказників загальнодержавного значення „Байдарський” та „Мис Айя”.

 

 
Яворівський національний природний парк
( 16 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 12637   
Понеділок, 15 вересня 2008 22:02

javoriv.jpgРозташування: Львівська область, Яворівський та Жовківський райони

Площа: 7108,0 га

Підпорядкування: Міністерство охорони навколишнього природного середовища України

 

Яворівський національний природний парк знаходиться на території Українського Розточчя - одного з найцікавіших фізико-географічних районів Західної України. Українське Розточчя являє собою вузьке (в середньому 25 км) горбогірне пасмо довжиною 75 км, яке на півночі різко підіймається над Малим Поліссям. У південно-східній частині його проходить Головний Європейський вододіл, на схилах якого беруть початок річки, що належать до басейнів двох морів - Чорного і Балтійського.

 

 
Шацький національний природний парк
( 6 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 17515   
Понеділок, 15 вересня 2008 13:29

shack_image.jpgСтворений згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 28 грудня 1983 р. Підпорядкований Державному комітету лісового господарства України. Науковим куратором парку є Волинський державний університет ім. Лесі Українки.

Згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 31 березня 1986 р. в склад Швацького НПП було включено 606,8 га колгоспних земель і 6198,6 га – із складу держземзапасу. Відповідно до Указу Президента України від 16 серпня 1999 р. площу парку було розширено на 16 166,6 га за рахунок земель запасу (162,2 га), населених пунктів (664,4 га) та земель інших користувачів (15 340 га). На території парку існує 56 спортивно-оздоровчих та дитячих таборів, санаторій, пансіонат, 2 рекреаційних пункти, 2 бази відпочинку. За схемою фізико-географічного районування територія НПП віднесена до області Волинського Полісся Поліської провінції зони мішаних лісів південного заходу Східноєвропейської рівнини. Тут проходить головний Європейський вододіл, який розділяє басейни річок Прип'яті і Західного Бугу. Рослинність парку належить до Ковельсько-Сарненського (Західно-Поліського) округу Поліської підпровінції Центральноєвропейської провінції Європейської широколистянолісової області. Це унікальна для Українського Полісся місцевість з великим озерним комплексом (23 озера) флювіогляціального та карстового походження загальною площею 6 348,8 га, з яких Світязь є найбільшим і найглибшим озером природного походження на Україні. На території парку переважають соснові ліси, чорницево-зеленомохові та евтрофні осокові болота. До Зеленої книги України занесено 14 рослинних угруповань. До Червоної книги України занесено 28, а до Європейського червоного списку – 1 вид флори. До Червоної книги України занесено 33, а до Європейського червоного списку – 5 видів фауни.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>

сторінка 7 з 8

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com