Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Чисельність та полювання на вовка (canis lupus l.) в сколівських бескидах
( 7 Votes )
Написав Гожан М.Я. Переглядів - 5291   
Вівторок, 01 грудня 2009 20:13

Чисельність та полювання на вовка (canis lupus) в сколівських бескидах

Невелика територія у північно-східній частині Українських Карпат в межах Львівської області носить назву «Сколівські Бескиди». Цей регіон характеризується своєрідною геоморфологічною будовою, складною гідрологічною системою; м'який клімат сформував тут унікальні рослинні та фауністичні комплекси. В 70-ті роки XX ст., які характеризувалися найменшою чисельності вовка в Львівській області, хижак зберігся лише в гірських районах області (Татаринов, 1956, 1973). В мисливських угіддях області чисельність виду протягом 1999-2005 pp. коливалася в межах від 90 до 156 особин (за матеріалами статистичної звітності Львівського ОУЛГ).
Як видно з рис. 1, в останні роки (2001-2005 pp.) чисельність вовка в мисливських угіддях зменшується. Основні причини, які впливають на чисельність популяції, наявність і доступність корму та полювання.

 
Вовки - Закони вовчого життя
( 10 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 11291   
Понеділок, 23 листопада 2009 15:01

ВовкСеред представників нашої фауни вовк – найбільший хижак. Споконвічна увага людини до вовка, передовсім, обумовлена хижими нахилам цього звіра. І в наш час періодично надходять розпачливі протирічливі повідомлення з сіл про те, що були вовки, накоїли шкоди. То який же він, цей вовк?

 

 
10 смертельно небезпечних тварин на Землі
( 18 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 12782   
Понеділок, 16 листопада 2009 16:19
10tvaryn_rekinНа нашій чудовій планеті є не тільки безліч нових і невивчених видів тварин і рослин, що викликають захоплення і радість. Є на ній і смертельно небезпечні мешканці. Найбільш небезпечним хижаком варто було б визнати людину, але і так зрозуміло, що в справі знищення людей пальму першості у нього найближчим часом навряд чи хтось зможе відібрати. Слідом за людиною йдуть...:
 
"Господар лісів" потребує захисту
( 3 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 4809   
Вівторок, 10 листопада 2009 11:35
Бурий ведмідь - господар лісівКарпатські ліси традиційно асоціюються в нас з гірськолижними курортами, гуцульською культурою та зеленими гірськими вершинами. Але це ще й домівка найбільшого і найрідкіснішого представника української фауни – бурого ведмедя. До середини ХІХ ст. ведмідь був досить численним видом у Карпатах. Однак інтенсивний промисел, браконьєрство і вирубування лісів зумовили різке зменшення чисельності його популяції. В першій половині ХХ ст. вид було взято під охорону: у 1932 – у Закарпатті, у 1936-1937 рр. – в інших частинах Українських Карпат. У подальші роки чисельність виду коливалася. В цілому ж за період від 1978 р. до 2000 р. кількість ведмедів на цій території зменшилася майже втричі: від 970 до 350 особин. Наразі ж найчисленніша популяція цього виду збереглася на території Закарпатської області. Є ведмеді і в гірських частинах Львівської та Івано-Франківської областей.
 
Тваринний світ на монетах
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 26248   
Неділя, 08 листопада 2009 16:23
Тваринний світ на монетахУ глибоку давнину просторами Східноєвропейської рівнини переміщувалося чимало племен і народів. Багато з них навіть і не згадуються на сторінках історичних і географічних праць античних, візантійських і східних авторів. Єдиним джерелом, що дозволяє простежити походження, суспільний устрій, духовну культуру і побут цих народів, є пам’ятки археології – німі свідки давно згаслого життя попередніх поколінь.
 
Одну з найцікавіших категорій пам’яток матеріальної культури складають стародавні монети. Важко переоцінити значення монет як історичного джерела, враховуючи різноманітну наукову інформацію, яку вони можуть повідати досліднику. Стародавні монети дають уяву про найрізноманітніші сторони економічного, політичного та культурного життя народів і держав.
 
Леви-людоїди в позаминулому столітті полювали на людей від дряхлості
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 5090   
Середа, 04 листопада 2009 14:07
леви людоїдиДва знамениті леви-людоїди, протягом дев'яти місяців, що полювали на людей в Кенії у 1898 році, з'їли приблизно 35 чоловік, а підштовхнуло їх на такий ризик – старість і голод, впевнені автори дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Жертвами левів, чиї туші зберігаються в даний час в музеї природної історії імені Філда в Чикаго, стали в основному робочі, зайняті на будівництві залізниці в Кенії у регіоні Тсаво 1989 року. Проте, вони складають лише офіційний перелік жертв з 28 чоловік, тоді як насправді, згідно чуткам і неперевіреним даним, число жертв левів-людоїдів могло досягати і 115 чоловік, серед яких і корінне населення Кенії. Леви-людоїди навіть стали героями декількох голлівудських кінострічок.
 
Квагга Equus quagga quagga / Boddaert, 1785
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 5282   
Вівторок, 03 листопада 2009 12:54

Equus_quagga_quaggaКвагга (Kwagga) - найвідоміша серед великих африканських тварин, зниклих з вини людини. До середини 19 століття на неозорих просторах південно-африканських саван паслися незліченні стада копитних. Серед них і Квагга.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 6 з 17

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com