Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Вівцебик - Ovibos moschatus /Zimmermann, 1780
( 15 Votes )
Написав Роман Борейко Переглядів - 7359   
Понеділок, 02 листопада 2009 14:22
Ovibos_moschatus_вівцебикОстанній представник так званої мамонтової фауни, що зберігся до теперішнього часу. З'явившись в Північній Євразії в кінці пліоцену (близько 2,3 млн. років назад), цей вигляд широко населяв тундро-степи Євразію, проникнувши потім і до Північної Америки.
 
Байбаки
( 6 Votes )
Написав В.Песков Переглядів - 3046   
П'ятниця, 21 серпня 2009 09:32

Бабак охотаС воронежцем Алексеем Турковым ехали мы по-над Доном. «А это что?» - показал я на белевшие по пологому склону правого берега холмики каких-то покопов.

 

«Это сурчины. Возле каждой горки - нора…» - «Можно за сурками понаблюдать?» - «Можно. Но лучше всего в мае - трава будет еще невысокой, можно их как следует рассмотреть».

 
 
Дрохва (Otis tarda) в Чехії
( 9 Votes )
Написав Олена Кос Переглядів - 10707   
Середа, 22 липня 2009 17:43
otis_tardaУ лютому минулого року чеський міністр навколишнього середовища Мартін Бурсік підписав міжнародну угоду Меморандум Порозуміння про охорону центральноєвропейської популяції дрохви. Що це означає? Які передумови виникнення такого документу? В часописі «Світ мисливства» ро ситуацію, що склалась з дрохвою в Чеській Республіці і загалом в Європі пише спеціаліст відділу навколишнього середовища південно-моравського краю Власта Скорпікова.
 
Куниця лісова (Martes martes)
( 49 Votes )
Написав Ігор Павлінов Переглядів - 23279   
Середа, 15 липня 2009 17:35
куниця_лісоваОдин із найбільш типових представників роду куниць, так само як і родини куницевих в цілому. Найближчий родич куниці лісової - мешканець сибірської тайги соболь, з яким в природі й неволі вона інколи дає гібридів, які називають «кідасами».
 
Знайомтесь - яструби
( 28 Votes )
Написав Ольга Яремченко Переглядів - 9789   
П'ятниця, 10 липня 2009 12:57
Accipiter_gentilis_sРозпочинаючи серію знайомств із окремими групами денних хижих птахів, наразі запрошуємо познайомитися з яструбами - найближчими і найбільш проблемними нашими сусідами з усіх пернатих хижаків, що мешкають в Україні.
Яструби - це саме та і чи не єдина група денних хижих птахів, які нападають на свійську птицю, викликаючи переполох у домашньому господарстві та завдаючи шкоди людям. Птахи ці умілі та спритні, розгледіти їх під час полювання досить складно, але впізнати можна. І не лише за характерними зовнішніми ознаками, а й за манерою поведінки, особливостями польоту, місцями існування. То ж хто і які вони - пернаті хижаки із групи яструбів?
 
Тетерук (Tetrao tetrix) в Україні - катастрофічний стан популяції
( 8 Votes )
Написав Сергій Жила Переглядів - 11094   
Середа, 08 липня 2009 13:19
Tetrao_tetrixУ кінці ХVIII - на початку ХІХ століття тетерев був поширений практично по всій Україні, доходячи на південь аж до берегів Чорного та Азовського морів. Регіон Поліського природного заповідника до останніх років ХІХ ст. залишався одним з найбільш сприятливих для тетерева. Але і тут відбулось обвальне скорочення чисельності цього виду. Нині настав час заносити тетерука до Червоної книги України. Нині вже нема підстав казати про короткочасне зниження чисельності цього птаха. Інтенсифікація лісового господарства, зникнення рідкостійних лісів в місцях відгінного тваринництва... Тетерук був ідеально пристосований до екстенсивного ведення господарства людиною в лісах, а в умовах аграрно-індустріального ландшафту виявився витісненим у високогір'я чи пустоші-пустирі. Але на півночі Центрального Полісся на природних вересовищах на бідних ґрунтах тетерев був споконвічно найбільш багаточисельним. Суперечка про те, відносити вересові пустоші в Поліссі до первинних (пиродних) чи вторинних стацій (змінених людиною) тетерука точиться дуже давно.
 
Чи породичаються українські та польські зубри?
( 9 Votes )
Написав Василь Худицький Переглядів - 6959   
Понеділок, 06 липня 2009 22:36
bison hunting ukraineЧимало навіть освічених людей вважають, що головне для великих ссавців - мати вдосталь їжі. Але насправді їм потрібно більше. Головною умовою збереження і розвитку популяції тварин є можливість обміну генофондом, що у випадку з великими ссавцями або представниками рідкісних видів можливо лише на значних територіях. Ці проблеми є навіть у Західній Європі, де, як відомо, флорі і фауні приділяють величезну увагу.

Особливо складною в цьому плані є ситуація в українській частині Карпат, зокрема на території Турківського та Сколівського районів Львівщини. І це при тому, що тут - історична зона проживання зубрів. Про це промовисто свідчить назва одного з сіл - Зубриця. Але з часом звір звідси пішов.

Нині тут налічується лише шість зубрів, тоді як у кількох десятках кілометрів по той бік кордону - на польській частині Карпат - їх кілька сотень

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 7 з 17

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com