Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Герой-одиночка или Секач всегда готов за себя постоять
( 9 Votes )
Написав Василий ПЕСКОВ Переглядів - 7745   
Неділя, 29 березня 2009 13:58

sikacz.jpg Кабан для охотников это превосходная дичь, для любознательных - зверь страшновато-загадочный. До войны в серединной России о кабанах мало что знали. Известно, однако, было: что свиньи домашние происходят от диких, поныне здравствующих. А после войны, когда эти звери «самоходом» и переселением их охотниками дошли до Архангельска, кабан стал известен в лесах не хуже лося. Для охотников это превосходная дичь, для любознательных - зверь страшновато-загадочный. «А на людей нападают?» - обычный вопрос, когда речь заходит о кабанах.

 

В воронежских лесах первого кабана обнаружил наблюдатель (есть такая в заповедниках должность) Александр Александрович Анохин. «Шел я по какому-то странному следу оленя и вдруг вижу: в куче тростника след кончается. Шлёпнул рукавицей о рукавицу, и куча вдруг ожила - из неё выскочил немаленький зверь, мгновенно нырнувший в ольшаник». Наблюдатель сразу же догадался: это кабан. Позже зверя не раз видели - интересовала его картошка на огородах и арбузы на Оброчном поле. А осенью кабан увёл в лес с фермы в сельце Песковатка несколько белых родственниц. Спустя год появились более мелкие кабаны. «Тот первый, большой, от них держался особо, и это нас озадачивало».

 
Денні хижі птахи України — хто вони?
( 32 Votes )
Написав Ольга Яремченко - Українське товариство охорони птахів Переглядів - 43921   
П'ятниця, 20 березня 2009 15:14

Денні пернаті хижаки — одна з найбільш таємничих груп птахів, зустріч із якими здебільшого викликає захоплення їх красою та досконалістю, і відчуття загадковості.
хижі птахи України Про існування цих птахів знають усі. У народі їм дали загальну назву кібці — у південних регіонах України, коршаки — на півночі країни. Багато хто, особливо серед мешканців села, мисливців, лісників, голуб’ятників ставляться до них украй агресивно, при зустрічі вбивають їх і їхніх малят, розорюють гнізда, бо вважають шкідниками, які полюють на свійську птицю, голубів, мисливських птахів і дрібних звірів.
Чи виправдане таке ставлення до пернатих хижаків? Чи правильно ми чинимо, знищуючи їх? Чи не зашкоджуємо такими вчинками в першу чергу собі? На ці запитання можна знайти відповіді лише з’ясувавши — якими є денні хижі птахи, хто вони і чим живуть.
Передусім, денні пернаті хижаки — це далеко не «кібці» та «коршаки». Це велика і надзвичайно різноманітна група птахів, котрі відрізняються між собою не лише зовнішнім виглядом, а й способом життя, місцями мешкання, смаковими уподобаннями.
В Україні зустрічається 33 види денних хижих птахів. Серед них скопа; шуліки; яструби; канюки; луні; орли (беркут, степовий орел, могильник, підорлики великий і малий, орел-карлик); орлани (білохвіст і довгохвіст); соколи; грифи. І кожен із них — це окреме життя, окрема історія і сформовані стосунки з людиною.

 
Куріпка сіра - цінний мисливський птах
( 11 Votes )
Написав Микола Рудь Переглядів - 9395   
П'ятниця, 13 березня 2009 18:29

sira kuripkaДовжина тіла до 30 см, масою до 0,5 кг. В Україні осідлий птах всіх областей окрім Карпат і суцільних лісових масивів Полісся. Куріпки оселяються в заростях на полях, в лозах по берегах річок та меліораційних канав, на узліссях і великих прогалинах в лісових масивах, в чагарниках по краях полів. Гніздо влаштовують на землі під кущиком. Кладка на середину травня може складатись з 22-х яєць однотонного вохристого кольору.

 
У волинських лісах знову з’явилися рисі
( 9 Votes )
Написав Микола ЯКИМЕНКО Переглядів - 9393   
П'ятниця, 27 лютого 2009 16:44

рисьПитання, чи є в лісах Волині рись, давно дискутується серед місцевих природолюбів. Останні роки цього далекого родича тигрів і левів мисливцям та екологам не доводилося зустрічати.

І ось нещодавно директору Ковельського спеціалізованого лісогосподарського акціонерного товариства «Тур» Петрові Смалю в лісі неподалік Поворського озера пощастило побачити рись. Сліди звіра зафіксували і в лісовому масиві Маневицького держлісгоспу, на території Черемського природного заповідника, що межує з Рівненським природним заповідником. Дещо раніше бачили їх і в Городоцькому держлісгоспі. Така інформація дарує надію, що популяція цього рідкісного звіра на Волині буде зростати.

 
Стан популяції кабана в зоні відчуження
( 2 Votes )
Написав WEST Переглядів - 4476   
Вівторок, 24 лютого 2009 09:44

czarnobyl.jpgКабан є одним з найбільш розповсюджених ратицевих, які мешкають в межах зони відчуження Чорнобильської АЕС. Необхідно зазначити, що на початок 20-го століття, на Поліссі, внаслідок інтенсивного мисливства, дикий кабан був на межі зникнення. Не зважаючи на це, після утворення зони відчуження, популяція дикого кабана стрімко зросла. Добра плодовитість тварини, оптимальні кормові умові в зоні відчуження сприяли для інтенсивного зростання чисельності виду.

 
Зубри на Чернігівщині живуть тільки у звітах
( 9 Votes )
Написав Іван ОЛЕСЬ Переглядів - 8422   
П'ятниця, 13 лютого 2009 03:03

zubr5.jpgНа початку 2007 року останні 7 зубрів Чернігівщини потонули у річці Остер, провалилися під лід. До цього жодного випадку подібної загибелі таких тварин не було.
Хто змусив розумних ссавців тікати через річку по крихкій кризі? bison_bonasusПоза сумнівом, це було облавне полювання – впевнені фахівці.
З того часу у нашій області більше немає зубрів. Хоча з року у рік владоможці роблять доповіді "у Багдаді все спокійно" – чисельність тварин тримається, ніяких проблем не маємо.

 
Вплив ягідників на біотопний розподіл Глушця Tetrao Urogallus L. в умовах центрального Полісся
( 0 Votes )
Написав О. Л. Кратюк, О. Є. Поліщук Переглядів - 4023   
Четвер, 12 лютого 2009 23:24

Науковий вісник Ужгородського університету
Серія Біологія, Випуск 23, 2008: 62-65
© Кратюк О. Л., Поліщук О. Є., 2008

УДК 630*15:639.12:502(477.42)

 

Вплив ягідників на біотопний розподіл глушця Tetrao urogallus L. в умовах Центрального Полісся. –
О. Л. Кратюк , О. Є. Поліщук – Встановлено, що видовий склад, площа та відстань до ягідників впливають на
біотопний розподіл птахів. Такий вплив змінюється за сезонами року. Влітку (50,8 % зустрічей) та восени (59,6 % зустрічей) птахів зустрічали у стаціях, де у надґрунтовому покриві присутні ягідники. Глушці влітку найчастіше тримаються чорничників (27,7 % зустрічей), а восени – чорничників та журавлинників (по 20,8 % зустрічей). Більшість зустрічей з птахами влітку та восени фіксували або на ягіднику, або на віддалі до 250 м від нього.
Ключові слова: глушець, Tetrao urogallus, біотопний розподіл, ягідники, Центральне Полісся.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

сторінка 9 з 17

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com