Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
<--

ТЕМА: Пневматика

Ві:Пневматика 01/03/2010 17:36 #23203

Максборода писав(ла):
Я в міжсезоння використовую спортивно-мисливський пневмат Crosman quest амереканська фірма, збірка китай із початковою швидкістю в 320м/сек. і стандартним оптичним прицілом 4х40. Робив вибір між нею і Hatsan 125, в нього початкова швидкість 380м/сек, але він продавався без оптики. А по скільки Crosman може працювати як із, так і без оптики, вибрав Crosman. Приклад виконаний із добротного дерева, кучність також приємна і потужності вистачає. В магазині казали що з неї і качку можна взяти, сам не пробував і мало в це вірю. На каналі "Охота и рыбалка" російський канал, проскакувала інформація про мисливські пневматичні рушниці із системою попередньої накачки повітря в підствольний балон і початкова швидкість пулі калібра 5.5 становить більше 1000(тисячі)м/сек.

Правильно зробив що Хатсана не взяв - шайтан-труба, а не гвинтівка. Дурі хватає, але стріляти хіба що по відрах на 25м. Рідко буває, що нормальний ствол з прийнятною кучністю попадеться. Як говорить народна мудрість: Краще слабше попасти, а ні ж дуже сильно промазати. Тип паче, що оптика на Хатсані рідко доживає до 500-1000-го пострілу.
Системи ПСП (з попередньою накачкою) приємна штука. Віддачі нема, оптику став яку хочеш, точність на висоті, багатозарядність не рідкість, але ціна на нормальний ствол біля 1000 еуро. Плюс насос ВТ, або балон з заправочною станцією, настройка плато і т.д і т.п.
У швидкість в 1000м/с віриться слабо.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 6018
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Ві:Пневматика 01/03/2010 17:44 #23204

slavamaz писав(ла):
О, Славія прикольна гвинтівка . Кучність дуже пристойна і хоч потужності там не багато, все одно приємна штука. У мене до цього був Ліперс 3-9х40 серії ТС. Картинка супер, відстройка від паралаксу, ціна досупна. Біля 100 у.е зараз. Також є макснайп такої ж конфігурації, навіть крон або кільця в придачу. Мій коштував 170 у.е без кілець.

А яку кратність брати? Я переважно стріляю до 25 м по мішенях, в основному - то 10 м.
Що ще варте уваги крім Ліперса?
  • ivans
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1272
Останнє редагування: 01/03/2010 19:17 від ivans.

Ві:Пневматика 01/03/2010 18:40 #23207

А яку кратність брати? Я переважно стріляю до 25 мм по мішенях, в основному - то 10 мм .

Міліметри, то певно опечатка? Якщо на 25м і по папірцях, то візьми собі приціл 10х40 і буде тобі щастя, думаю достатньо, можна звісно і 16х, але чи варто на таку відстань? На 10м з оптикою стріляти, на мою думку, нецікаво, та й може статися, що різкості одночасно і мішені і прицільної сітки не буде на таку відстань. При виборі кріплення під оптику зверни увагу на яку ширину розраховане кріплення. Якщо не помиляюся, ширина ластохвоста на Славії 13мм, а переважна більшість гвинтівок має 11мм, тому і більшість кріплення розрахована на 11мм ластохвіст.
Крім Ліпа непоганні Ніко Стірлінг, у друга Центр Поінт, теж задоволений. Можна глянути ще в сторону БСА. Взагалі то Славія не брикуча, тому оптика на ній має жити не поганно. Єдине, дивися щоб приціл був зорієнтований під пневматику, а також сітку краще Міл-дот, або МР20. Це чисто суб"єктивна думка.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Ві:Пневматика 01/03/2010 19:16 #23212

Дякую за поради. Звичайно, метрів.
Стосовно 10 м, то на цій відстані яблоко, яке має десь зо 10 мм, мені важко вирізнити з відкритого - він закривається повністю із запасом.
Мене цікавить воздушка, в першу чергу, для тренувать в час несезону. Та й дешевше, аніж з карабіна тренуватись.
Тобто при відстані до 25 м 10-крат достатньо? Стосовно кріплення, то в паспорті в мене написано. Треба буде подивитися який там розмір.

slavamaz писав(ла):
А яку кратність брати? Я переважно стріляю до 25 мм по мішенях, в основному - то 10 мм .

Міліметри, то певно опечатка? Якщо на 25м і по папірцях, то візьми собі приціл 10х40 і буде тобі щастя, думаю достатньо, можна звісно і 16х, але чи варто на таку відстань? На 10м з оптикою стріляти, на мою думку, нецікаво, та й може статися, що різкості одночасно і мішені і прицільної сітки не буде на таку відстань. При виборі кріплення під оптику зверни увагу на яку ширину розраховане кріплення. Якщо не помиляюся, ширина ластохвоста на Славії 13мм, а переважна більшість гвинтівок має 11мм, тому і більшість кріплення розрахована на 11мм ластохвіст.
Крім Ліпа непоганні Ніко Стірлінг, у друга Центр Поінт, теж задоволений. Можна глянути ще в сторону БСА. Взагалі то Славія не брикуча, тому оптика на ній має жити не поганно. Єдине, дивися щоб приціл був зорієнтований під пневматику, а також сітку краще Міл-дот, або МР20. Це чисто суб"єктивна думка.
  • ivans
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Пневматика 01/03/2010 19:36 #23216

Стосовно 10 м, то на цій відстані яблоко, яке має десь зо 10 мм, мені важко вирізнити з відкритого - він закривається повністю із запасом.

А не пробував відкритий приціл пристріляти не в саме яблуко, а під нього. Тобто так, щоб яблуко мішені було над мушкою, тоді не перекриваєш мішень.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Ві:Пневматика 01/03/2010 20:06 #23218

Не в тому справа. Яблуко виглядає таким малим і нечітким на фоні мушки, що це точність не покращить.
А я так власне і стріляю, бо як інакше?
  • ivans
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 01/03/2010 20:07 від ivans.

Ві:Пневматика 01/03/2010 20:27 #23219

Ну тоді тільки оптика
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Ві:Пневматика 01/03/2010 21:11 #23222

slavamaz, а кулі мають вплив на стрільбу із пневмо? Скажімо кучнісь, силу - бо є багато куль до цієї зброї, а на яких зупинитися так і не відомо! і за остані 2 роки ціна на них зросла у 3-4 рази! Напевно що свинець на міжнародному ринку подорожчав!
  • Vano
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 525

Ві:Пневматика 01/03/2010 21:56 #23223

Після якості самого стволу, кулі на другому місці по важливості і впливу на кучність (за умови що з руками порядок ). Так от, як показала практика, кулі треба підбирати під конкретний ствол. В першу чергу тип голівки. Як правило, всі стволи люблять круглоголові кулі (domed), у них найкраща балістика. Гостроносі (pointed) помилково вважають одними з найкращих по польоту, але вони програють в кучності. Є ще тупоголові (match), використовують в основному при стрільбі по паперових мішенях, роблять акуратні дірки, як дироколом, але використовувати їх доцільно на коротких відстанях, бо на дистанціях більше 25м дають значне погіршення кучності. Бувають з виїмкою в головній частині (hollow point) - чисто мисливський боєприпас. При попаданні в тіло сильно деформуються, чим збільшується раневій канал.
До недавнього часу бомбезним боєприпасом були чеські JSB, але після того як Йозеф Шульц (засновник заводу) відійшов від справ, якість погіршилася. Непогано ведуть себе Кросман премьер. Ціна на ці кулі (ЖСБ і КП) від 60 до 90 грн за банку. В продажу часто можна зустріти Люман. Так от він буває двох видів - звичайний - гівно рідкісне, гроші на вітер, а буває люман ФТ, абсолютно інша форма кулі. Так от ці заслуговують поваги. Часто їх називають правильним люманом.
Вага кулі - немаловажний фактор. Як правило, попадаються 0.55г і 0.68 +/-. Для супер магнумів ППП пневматики і ПСП гвинтівок беруть 0.68г, для більш слабких - 220-270 м/с - 0.55г. Ковпачками (0.3г) стріляти з сучасної пневми не рекомендував би.
Грає ролі і калібр, здавалося б всі вони 4.5, а фіг там, ЖСБ наприклад буває 4.50; 4.51; 4.52; 4.53. Про калібр 5.5 мова не йде, то зовсім інше.
Так що експериментувати є над чим. Треба шукати "свою" кулю.
Також є гвинтівки, які люблять чистий ствол і які треба чистити кожні 200-300 пострілів, а є такі - яким тільки для нормальної освинцовки треба 100 пострілів і тільки тоді кучка починає збиратись.
Отакі справи. Від себе рекомендував би правильний люман (вагу брати під швидкість). Для тренувань і розваги - саме те, особливо з огляду на ціну.
Для змагань - ЖСБ, H&N і т.п.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Ві:Пневматика 01/03/2010 22:42 #23227

Дякую за таку багаторозяснувальну пораду!!!
  • Vano
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Пневматика 01/03/2010 23:43 #23232

Будь-ласка. Чим можу... як то кажуть
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Ві:Пневматика 06/03/2010 23:14 #23460

Сьогодні стріляв із пневмо Кросман із початковою швидкість кулі 305 м/с, щось не дуже сподобалось, чи то кулі такі, чи сама зброя - но кучносі зовсім нема. Ще до 25 метрів - більш менш, но на більшу відстань - ганьба!!!
  • Vano
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Пневматика 07/03/2010 09:38 #23468

Які кулі використовував?
Чи є оптика на гвинтівці?

ЗІ: Якщо з гвинтівкою нічого не робилося в плані підвищення потужності, то 305 м/с там нема, реальних я маю на увазі
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
Останнє редагування: 07/03/2010 09:40 від Slavamaz.

Ві:Пневматика 07/03/2010 11:36 #23472

Кулі звичайні - по моєму туркцькі із дешевих!
Оптика є - пише на ній walther, більше нічого, але оптика непогана - дуже добре видно!!!

А в інструкції пише 305, як реально узнати швидкість???

slavamaz, я тобі у ПП написав, чи ти не отримав???
  • Vano
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
Останнє редагування: 07/03/2010 11:38 від Vano.

Ві:Пневматика 07/03/2010 14:12 #23474

Ну, які кулі, такі і кучки .
Якщо хочеш, то можу дати номер людини у Львові, де можна взяти пару банок нормальних куль ("правильний" люман), або ж спитаю у нашого Саші (він ЖСБ-хами торгував) чи має ще. Но їх ціна в районі 70 грн за банку. Люман 35 грн. Якщо буду замовляти собі люман, то можу взяти і на тебе, але нема смислу замовляти зі Львова на Ужгород, а потім відсилати тобі на Франківськ. Краще напряму.
А в інструкції пише 305, як реально узнати швидкість???

В інструкції викладають заміри дуже легкими кулями, маркетинговий хід. Реальну швидкість кулі, якою стріляєш, можна виміряти спеціальним пристроєм - хронографом. У нас в компанії один такий є. Коштує в районі 300-500грн в залежності від модифікації.
я тобі у ПП написав, чи ти не отримав???

В ПП нічого нема, продублюй, пліз
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Ві:Пневматика 07/03/2010 14:32 #23475

Не потрібно я по Франківську по магазинах походжу думаю що знайду - головне вже знаю що шукати...
  • Vano
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Пневматика 07/03/2010 14:53 #23479

Добре, тільки якщо будеш купляти люман, то бери саме такий

(не порахуйте за рекламу)

Ось так виглядають самі кулі

Бо буває ще багато видів іншого люмана, у них форма зовсім інша, юбка не виражена, замість неї маленька окантовка, форма цилінрична, виглядає як розгорнутий презерватив. Ось такі НЕ БЕРИ

Якщо попадуться JSB, то сміло бери, кулі хороші
Банка виглядає так
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator

Ві:Пневматика 07/03/2010 17:37 #23483

Дякую за пораду, slavamaz!
  • Vano
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Пневматика 07/03/2010 18:46 #23484

slavamaz писав(ла):
.....Якщо хочеш, то можу дати номер людини у Львові, де можна взяти пару банок нормальних куль ("правильний" люман), або ж спитаю у нашого Саші (він ЖСБ-хами торгував) чи має ще. Но їх ціна в районі 70 грн за банку......

А як з тим Сашею зконтактувати стосовно ЖСБ? Він у Львові?
  • ivans
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал

Ві:Пневматика 07/03/2010 19:23 #23493

Ні, Саша, то наш - ужгородець. Хіба що можу дати номер телефону людини у Києві. Перевірений дядько, дуже ввічливий і компетентний. Я у нього багато чого купляв. Не знаю, чи можна тут давати ссилки на інші ресурси, це хай модератори скажуть (на деяких форумах заборонено). У Юри (так його звати) є інтернет-магазин, так що якщо дозволять, то дам ссилку, або в ПП, якщо цікавить.
А от правильний люман можна у Львові взяти, номер людини є. Просто він має лише правильний люман (0,55 і 0,68 г), ЖСБ-х в нього нема.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
Останнє редагування: 07/03/2010 19:24 від Slavamaz.
Час створення сторінки: 0.56 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• Ціна Іж-26 знижена до 500 $ (13500 грн.) Далі...

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

• класний Далі...

Популярні оголошення