Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
<--

ТЕМА: Маркування набоїв

Маркування набоїв 29/01/2015 08:57 #113782

Мабуть кожен мисливець зустрічався з проблемою, коли в поспіху у патронник запихає один патрон замість іншого. В результаті підранок на близькій відстані розбитий крупним шротом або дрібний шріт не долітає до бажаної здобичі, яка все більше віддаляється.
Я й сам мав такий випадок, добирав лисицю, замість трійки-одинички всунув 4/0. Стріляв на кілька метрів, першим пострілом промазав, а другим розбив здобич повністю. Стало прикро, адже лис був трудовий і шкурка вже не годилась.
Переважно патрони-самокрути, завальцьовані закруткою, маркують на прокладці, яку ставлять поверх шроту. А це не завжди зручно. Особливо ця проблема актуальна для мисливців, в яких в патронташі донця гільзи догори. Добре, коли мисливець витягнете патрон, подивитесь на маркування, набій виявиться відповідний. А якщо патрон не той ? Втрачається дорогоцінний час, коли кожна доля секунди дорога…
В самокрутах, закритих зірочкою, ця проблема ще більше актуальна. Знаю, що дехто маркером робить надпис на самій гільзі. Так як на заводських патронах. Це, на мою думку, в поспіху також малоефективне.
Колись пробував вирішити цю проблему підбором гільз по кольору, червоні робив без контейнера, сині «в контейнері», чорні - дальнобійні. Але кольорових гільз не вистачало на номера дробі і на тип патрону.
Якось, зайшовши в канцелярський магазин, побачив на вітрині цінники різного кольору. Задумався, придбав. В результаті отримав хороший матеріал для маркування патронів. Наклеюю цінник на донці гільзи, акуратно обрізаю і підписую. Ножиці найкраще підходять манікюрні, закруглені. Для патронів без контейнера використовую салатовий цінник, а для контейнерних - яскраво оранжевий.

В патронташі набої виглядають гарно, добути необхідний патрон тепер зручно та швидко.

Мабуть одразу виникне питання, а чи зайде патрон в патронник і закриється рушниця та, найголовніше, чи проб’є бойок капсуль?
У мене цих проблем не виникало, завжди патрон заходив, рушниця закривалась, бойок пробивав капсуль. Головне гільзу прокалібрувати.

Також так можна маркувати і заводські набої.
Сподіваюсь, що описана мною порада, стане вам в нагоді та принесе практичну користь. Раджу спробувати всім бажаючим.

Ні пуху, ні пера.
не допусти щоб хобі переросло в діагноз
Останнє редагування: 29/01/2015 09:01 від Федько-халамидник.
За пост подякували: Muko, Baron, Myron, hanter39, burkales, Yura777

Re: Маркування набоїв 29/01/2015 16:17 #113794

Для себе цю "проблему" вирішив трошки простіше - посортував гільзи по кольору, і вже пару років використовую... На "пух" - "1-ка" тільки в червоні гільзи, на "перо" - "5-ка" в голубі, "7-ка" - в салатові, "9-ка" - в білі... Переплутати практично не реально...
  • Muko
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
  • Постів: 108
За пост подякували: Федько-халамидник

Re: Маркування набоїв 29/01/2015 19:10 #113802

Муко, я пробував, але то не то,втрачається дорогоцінний час. Може у вас патронтаж інакший, а може у мене не така швидка реакція як у вас, бо я витягував патрон, дивився на колір гільзи, якщо той, що треба то пхав у патронник, якщо не той то назад в патронтаж, і знову витягував інший.
Ось, в патронтажі , де донця гільзи догори, як на фото, не видно колір гільзи. Особисто для мене "метод кольорових гільз" не підійшов, але "на вкус и цвет" нет

Re: Маркування набоїв 29/01/2015 19:57 #113809

Як я вже писав, патронтаж не люблю...В правій кишені - патрони для правого ствола, в лівій - для лівого... Тут навіть нічого роздивлятись непотрібно - просто витягуєш з потрібної кишені і все
На колір в будь-якому випадку встигнеш звернути увагу...

P.S.Полюючи на качку, важко переплутати і зарядити "червону" одиничку (2-3 для гуски завжди є присобі...), знаючи, що на качку патрон має бути "голубий"...

Про фломастери не сперечаюсь
  • Muko
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

Re: Маркування набоїв 29/01/2015 20:36 #113811

Muko написав:
Як я вже писав, патронтаж не люблю...В правій кишені - патрони для правого ствола, в лівій - для лівого... Тут навіть нічого роздивлятись непотрібно - просто витягуєш з потрібної кишені і все
На колір в будь-якому випадку встигнеш звернути увагу...

P.S.Полюючи на качку, важко переплутати і зарядити "червону" одиничку (2-3 для гуски завжди є присобі...), знаючи, що на качку патрон має бути "голубий"...

Про фломастери не сперечаюсь
Роблю аналогічно!Все просто і зрозуміло.
  • Vasil muk
  • Поза форумом
  • Молодий ловчий
  • Постів: 37

Re: Маркування набоїв 30/01/2015 11:54 #113836

На качку воно то так, згідний, й сам маркувати не буду, але пух... ? Проте, як вам підходить ваш спосіб то немаю нічого проти , навпаки радий за вас. Хоча пух то є пух, то і зайчик і лисиця, чи блище чи дальше, на манок чи з нори.... Напеване я (та й можливо інші мисливці) не такий великий спеціаліст щоб йти на пушнину з одною тільки одиничкою для правого/лівого ствола в кишенях, а ношу різні дробові набої в патронтажі. Кожному своє.

Re: Маркування набоїв 30/01/2015 12:43 #113841

В якійсь "мудрій" книжці колись прочитав, що хороший результат дає використання номеру дробу через один номер... "Сусідні" номери дробу нема змісту заряджати в різні стволи, різниця ж в діаметрі між номерами 0,25 мм... Тобто - 1 і 3, 0 і 2, 4 і 6 і т.д. Попробував -

Тому "пух" для мене - це одиничка і трійка, "перо" - п'ятірка і сімка...
На перепела і вальдшнепа взагалі беру одностволку з "дев'яткою", там не переплутаєш вже ніяк...

Звичайно, якщо носити на полювання 4-5 різних номерів дробу, з кишенями буде незручно...
  • Muko
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
Останнє редагування: 30/01/2015 12:46 від Muko.

Re: Маркування набоїв 30/01/2015 18:17 #113847

Тре кишень більше нашити...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 4346
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко
За пост подякували: Aleksis

Re: Маркування набоїв 30/01/2015 20:33 #113851

ОлегП написав:
Тре кишень більше нашити...

37 ?

Нє-а...Треба патронів менше носити...

P.S. Якщо носити на полювання 4-5 різних номерів дробу, то і з патронташем теж незручно...
  • Muko
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

Re: Маркування набоїв 31/01/2015 21:52 #113861

Muko написав:

Якщо носити на полювання 4-5 різних номерів дробу, то і з патронташем теж незручно...

Якщо того вимагає полювання і набої помічені то проблем ніяких нема.

Муко, просив би вас написати в темі "Які набої ми використовуєм на полюванні" про те які ви набої берете на полювання, особливо на пух, кількість, про стрільбу ними, яким патроном, по кому, в яких умовах... Думаю багатьом буде цікаво почитати. Дякую.
Останнє редагування: 31/01/2015 22:00 від Федько-халамидник.

Re: Маркування набоїв 01/02/2015 06:17 #113876

Пости про вибір набоїв для полювання
перенесено у більш підходящу тему
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 6250
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77; Weatherby V .223rem
Останнє редагування: 01/02/2015 06:18 від Slavamaz.

Re: Маркування набоїв 02/04/2015 19:21 #115089

В інтернеті попалось, по 7 грн. рулончик (50 шт.) продають:

• Muko
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий
За пост подякували: ostt, Baron, Олесь, Slavamaz, burkales, Коля 210782

Re: Маркування набоїв 03/04/2015 06:30 #115093

не простіше маркером позначати?
бережіть ліс, він нам ще знадобиться

Re: Маркування набоїв 03/04/2015 06:47 #115095

Не встиг Федько похвалитися, як вже хтось запатентував його наклейки
  • Myron
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 2859

Re: Маркування набоїв 03/04/2015 06:51 #115096

Muko написав:
В інтернеті попалось, по 7 грн. рулончик (50 шт.)

Ну то класно, вже все готове, тільки шкода що нема наліпок на безконтейнерні та комбіновані.
І ще, скинь, будь-ласка, посилання на той сайт, де рулончики по 50шт, бо незнайшов, тільки є шайби по 350.

Re: Маркування набоїв 03/04/2015 08:01 #115098

Скинув...Продавець пише що рулончики по 50 шт, фото викладає тих "шайб" що по 350 шт...
  • Muko
  • Поза форумом
  • Досвідчений ловчий

Re: Маркування набоїв 03/04/2015 09:45 #115102

а на якому сайті в інтернеті можна знайти оці наклейки?

Re: Маркування набоїв 31/10/2016 15:18 #123114

я скористався такою маркировкою дякую класно
  • lychiv.bogdan
  • Поза форумом
  • Молодий ловчий
  • Постів: 31
  • Сторінка:
  • 1
Час створення сторінки: 0.61 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

Популярні оголошення