Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Банер
Банер
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
<--

ТЕМА: Догляд за рушницею.

Догляд за рушницею. 14/01/2010 11:25 #20243

От уже скоро закінчується чи вже закінчився сезон полювання на пушних.
Тепер треба буде почистити і законсервавати рушниці. Хто як це робить ?
не допусти щоб хобі переросло в діагноз

Ві:Догляд за рушницею. 14/01/2010 13:29 #20249

Я не "консервую" зброю. Просто чищу та змащую ззовні балістолом так само як і в сезон...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3851
Нехай підождуть невідкладні справи
я надивлюсь на сонце і на трави,
наговорюся з добрими людьми,
не час минає, а минаєм ми.
© Ліна Костенко

Ві:Догляд за рушницею. 14/01/2010 14:41 #20250

ніхто з моїх знайомих не консервує рушниці почистили змастили і усе
  • сірий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1132
Жоден народ не буде вільним, поки не звільнеться сам.

Ві:Догляд за рушницею. 14/01/2010 16:12 #20257

Не потрібно нічого консервувати! Хіба хочете десь заховати незареєстровану зброю (в льосі, на стриху, чи закопати). Жартую.
Потрібно нормально докладно почистити все, посмарувати спец. оливами метал, дерево (якщо не лаковане) протерти льняною олією.
А чистити та оглядати зброю треба хоча б раз на місяць-два.
Для чищення я використовую Ballistol, а для змащування Gunnex-2000 (та сама фірма-виробник).
  • ivans
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Клуб "Ловецтво України"
  • Постів: 1269

Ві:Догляд за рушницею. 15/01/2010 17:19 #20305

Власне таке грунтовне змащення всіх частин для нескорого використання і називають консервацією і не обовязково закатувати в банки-слоїки. Для механізмів в середині замків,шарнірів ітюд добре використовувати тефлонні змазки.клевер -балістоль робить теж.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1925

Ві:Догляд за рушницею. 19/01/2010 12:30 #20469

Я дивлюся,що всюди фігурує Балістол.Я також його маю.Але чи таке воно вже гарне,і чи таке універсальне.
Яка у кого думка на цю тему.
  • volfar
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1416

Ві:Догляд за рушницею. 19/01/2010 22:16 #20527

Напевно є і інші добрі засоби, але цей найбільш відомий та розповсюджений...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
© Ліна Костенко

Ві:Догляд за рушницею. 26/01/2010 15:08 #20933

доброго дня я користуюсь ВД коли чищу нормаль знімає нагар і нею протираю. Стволи зберігаю по рекомдації знайомих в шерстяній жіночі панчосі пропитанній трошки маслом.Стволи не псуються.
  • papan
  • Поза форумом
  • Початківець
  • Постів: 4

Ві:Догляд за рушницею. 26/01/2010 15:22 #20935

Вітаю Папан на угіддях форуму

Якщо не складно зайдіть у тему www.huntingukraine.com/index.php?option=...0&limitstart=500
і розкажіть про себе декілька слів, про собак з якими полюєте і як полюєте.
  • WAWA
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3392

Ві:Догляд за рушницею. 09/05/2010 14:48 #25091

papan писав(ла):
доброго дня я користуюсь ВД коли чищу нормаль знімає нагар і нею протираю. Стволи зберігаю по рекомдації знайомих в шерстяній жіночі панчосі пропитанній трошки маслом.Стволи не псуються.
ВД -шкою можна промити стволи від нагару, але вичистити якісно - НІ. Свинцівки на гладкому вона теж не знімає. Такий самий ефект має керосин. - буде ще дешевше. Після видалення нагару потрібно нейтралізувати корозійну дію продуктів згоряння пороху та капсуля, А для цього потрібні масла чи речовини з лужним вмістом. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Добавлю. В магазинах "навішують" ВД, як якийсь універсальний засіб для чистки зброї. Я теж був "повівся" але швидко виправився, а от один мій товариш по-полюванню продовжує чистити. І навіть карабін уже рік чистить одною ВД. На уговори чистити правильно відповідає, що йому рекомендували в магазині. Вже зробив десь зо сто пострілів, а обміднення не зняте... . Тому слухайте поради не продавців, а досвідчених мисливців.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 3082
..
Останнє редагування: 09/05/2010 15:10 від DOK.

Ві:Догляд за рушницею. 10/05/2010 01:13 #25119

• ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
© Ліна Костенко

Ві:Догляд за рушницею. 10/05/2010 12:42 #25136

ОлегП писав(ла):
ОлегП, Ви зі мною згодні? Купивши з рук рушницю, я її розібрав і зняв колодку з прикладу. Вкинув колодку в керосин і, після відмокання старої змазки і грязюки, помив механізм щіточкою і прополоскав. Після стікання керосину покрив механізм рідким маслом(щіточкою). Шарніри та деталі, які труться змастив Ціатімом з шприца. Стволи теж промив керосином і добре почистив. Приклад і цівку пошліфував і відполірував, кілька раз покрив льняною олією, нагріваючи над газом. Після того покрив всю дерев"яну поверхню розчином бджолиного воску в бензині "калоша" і відполірував. Зібрав зброю і стики колодки з прикладом затер розчином воску. Все А після стрільби змочую нагар керосином чи балістолом. Після відкисання видаляю нагар і протираю насухо. Обробляю Балістолом або лужним маслом стволи і залишаю від 30хв. до 2год. Протираю кілька раз до чистоти. Прохожу кілька раз стволи йоршами щоб зняти освинцовку. Протираю змоченими Балістолом салфетками до чистоти. Зверху стволи протираю і легко змащую. Через 2-3 дні чистку повторюю. Перед стрільбою протираю насухо. Ось примірно так.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
..

Ві:Догляд за рушницею. 10/05/2010 19:11 #25155

Земляче, да ти так дирки в стволах попротираєш
  • сірий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1132
Жоден народ не буде вільним, поки не звільнеться сам.

Ві:Догляд за рушницею. 12/05/2010 19:51 #25196

Цитата: Протираю змоченими Балістолом салфетками до чистоти. Зверху стволи протираю і легко змащую. Через 2-3 дні чистку повторюю. Перед стрільбою протираю насухо. Ось примірно так.

За своєю зброєю доглядаю майже так само
Я раніше використовував нейтральне масло Глухар для змащення, а недавно почав користуватись Балістолом...

Що краще? Підкажіть
  • Гульба
  • Поза форумом
  • Ловчий
  • Постів: 45

Ві:Догляд за рушницею. 12/05/2010 20:46 #25200

Важко сказати. У балістола є властивість відслоювати освинцовку, тому віддраяти стволи з ним легше, чисто суб"єктивно, може воно й не так.
Особисто для мене що важливо, щоб стволи не піддавались негативному впливу кислотних продуктів горіння пороху й капсля, та щоб не було корозії. Виходячи з таких міркувань я поступаю наступним чином. Одразу після полювання прохожуся по стволах лужним маслом (для нейтралізації кислотних залишків), відчищаю освинцовку, прохожуся ганчірками до чистоти, а потім змазую всі металеві частини моторним маслом, якого завжди маю, позливавши з каністр при заміні мастила в двигуні.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 6014
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Ві:Догляд за рушницею. 13/05/2010 11:54 #25220

Я надаю перевагу балістолу, і зсередини, і ззовні, і навіть на дерево...
  • ОлегП
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
© Ліна Костенко
Останнє редагування: 13/05/2010 12:02 від ОлегП.

Ві:Догляд за рушницею. 03/06/2010 13:31 #25611

сірий писав(ла):
Земляче, да ти так дирки в стволах попротираєш
Не хвилюйся, я ж чищу не стальними йоршами, де проволока майже 1мм, як інші(сам бачив) Та й освинцовки не багато, бо користуюсь контейнерами, а пара проходів імпортним латунним йоршом з тоненькими проволочками шкоди не завдасть.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
..

Ві:Догляд за рушницею. 03/06/2010 13:45 #25614

slavamaz писав(ла):
Важко сказати. У балістола є властивість відслоювати освинцовку, тому віддраяти стволи з ним легше, чисто суб"єктивно, може воно й не так.
Особисто для мене що важливо, щоб стволи не піддавались негативному впливу кислотних продуктів горіння пороху й капсля, та щоб не було корозії. Виходячи з таких міркувань я поступаю наступним чином. Одразу після полювання прохожуся по стволах лужним маслом (для нейтралізації кислотних залишків), відчищаю освинцовку, прохожуся ганчірками до чистоти,
+1
а потім змазую всі металеві частини моторним маслом, якого завжди маю, позливавши з каністр при заміні мастила в двигуні.
моторне масло може мати не ту реакцію і агресивно діяти на стволи, ( перевір на зачищеній латунній гільзі). А дерево просочуючись моторним маслом темніє і стає ламким. Якщо приклад просочений олією та покритий воском, то дальніший догляд йому майже не потрібен. Зрідка змащую розчином бджолиного воску в "калоші" і злегка протираю сукниною.
  • DOK
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
..

Ві:Догляд за рушницею. 03/06/2010 14:07 #25616

моторне масло може мати не ту реакцію і агресивно діяти на стволи, ( перевір на зачищеній латунній гільзі)

Що має відбутися?
А дерево просочуючись моторним маслом темніє і стає ламким

Попадання масла на дерево не допускаю. Якщо попало під час смазування, витираю сухою ганчіркою.
  • Slavamaz
  • Поза форумом
  • Moderator
  • Постів: 6014
ТОЗ-БМ 16к; ІЖ-12 16к; Weihrauch 77

Ві:Догляд за рушницею. 03/06/2010 22:16 #25645

Якщо порядна і дорога рушниця,то сумніваюся,що хтось буде експериментувати з моторним маслом чи ще якимось підручним засобом.
Змазувати перед стрільбою стволи гладкої зброї нічого не дає,бо першим пижом він протирається.Стріляти нарізним стволом ,не протертим насухо,забороняється.Нищиться ствол і погіршується стрільба.
В гладких стволах після стрільби справді добре потерти лужним маслом,а після відчистити.Для зняття освинцьовки потрібно використовувати спеціальні для цього масла.Після цього промити стволи,нейтралізувати залишки особливо після амяковмістних масел.Тоді аж змастити балістолев,вольфом чи іншими.Я користуюся балістолем.Для зняття освинцьовки в гладкому стволі - робло соло.В нарізному стволі трохи інакша справа з чисткою.мене вчили чистити ще 20рр.тому товариші німці,бувші вермахтівці і вояки СС.Так вони робили ще у війну і балістоль використовували.Зараз уже в інтернеті можна знайти.
  • ярий
  • Поза форумом
  • Ловчий професіонал
  • Постів: 1925
Останнє редагування: 03/06/2010 22:18 від ярий.
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Час створення сторінки: 0.66 секунд

Останні оголошення

Коментуємі оголошення

• не можу добавити фото, кому цікаве дане ... Далі...

• Прошу звертатися по додатковоу інформаці... Далі...

• Ціну знижено! 7150грн ( USD 270 ) Далі...

• класний Далі...

• Продана. Далі...

Популярні оголошення